Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2018, 16:29   #1
kamilezgpl
 
Postów: n/a
Domyślnie Piszczenie na jałowym.

Witam
Posiadam Mondeo MK4 2013 1,6 ecoboost.
Serwisy potwierdzone FV i książką z ASO Polska.
Ostatnio namierzyłem cykanie sprzęgła alternatora, teraz doszło jakby piszczenie na jałowym na obrotach wyższych brak odgłosu i w czasie jazdy też cisza.
Czytałem w internetach, że to może być w gratisie napinacz i pasek jak jest sprzęgło alternatora.
Historia serwisu przy 200 tys. wymiana rozrządu, 240 świece oraz sprzęgło, 261 tys. wymiana oleju i filtrów. Pisałem te ostatnie serwisy z grubszych spraw.
Podsyłam link na YT do mojego filmiku, żeby był jakiś podgląd w sprawie. Na filmiku auto z 900 podtrzymane na 2,5 tys.
https://www.youtube.com/watch?v=-y8Ap6igSLE
Jestem Nowy proszę o wyrozumiałość na forum oraz użytkownikiem Forda i silnika ecoboost.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 16:42   #2
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Piszczenie na jałowym.

To może być wszystko z osprzętu na pasku. Rozrząd kiedy robiony? Gratuluję przebieguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 16:48   #3
kamilezgpl
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Piszczenie na jałowym.

Przy 200 tys. czyli 65 tys temu, oryginał w ASO wymieniany. Ja tym autem zrobiłem dopiero 5,5 tys. jestem 2 właścicielem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 16:53   #4
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Piszczenie na jałowym.

Jeśli dobrze słyszę to nie piszczenie pulsujące , tylko dźwięk jednostajny. Po mojemu rolka alternatora. Na wolnych obrotach zapnij ogrzewanie szyby przód i tył, i czy w momencie dźwięk nasila się - przy nagłym obciążeniu alternatora. Klimę wyłącz.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 20:03   #5
kamilezgpl
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Piszczenie na jałowym.

Włączyłem grzanie przedniej szyby i po chwili tylej, potem wyłączyłem po kolej. Nawiew wyłączony.
https://youtu.be/R7FzUXgeOBc
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 20:44   #6
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Piszczenie na jałowym.

Wyraźnie słychać że dźwięk narasta pod obciążeniem. Stawiam na rolkę alternatora. Wymontuj go i daj do sprawdzenia. Może być rolka , ale też łożyskowanie.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 21:13   #7
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Piszczenie na jałowym.

Gdybys nie znalazl przyczyny mechanicznej to mozna sprawdzic czy przyczyna wycia nie jest uszkodzenie mostka prostowniczego w alternatorze. Aby to wyeliminowac wystarczy odlaczyc kostke z alternatora, aby sie nie wzbudzil. Oczywiscie dostaniemy w gratisie garsc bledow. Niewzbudzony alternator nie powinien wyc, chyba ze ma padniete lozyska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 22:22   #8
kamilezgpl
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Piszczenie na jałowym.

Rolka to inaczej sprzęgło alternatora? Bo jak tak to już mnie mówił mechanik jak mi klocki wymieniał i usłyszał tykanie, tylko że wtedy nie było tego jakby piszczenia. Mam zaufanego mechanika z synem, to jak będą mieli czas to na poczekaniu mi sprawdzą. Bo ja to raczej do silników się nie tykam, ja to sprzęt IT diagnozuje i naprawiam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 23:07   #9
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Piszczenie na jałowym.

Popuścić napinacz, zdjąć pasek wielorowkowy i zakręcić altkiem. Może będzie słyszalne ocieranie, szumienie. Mechanik ogarnie to bez trudu. Czy rolka to sprzęgło ? Można tak rzec. Prawdopodobnie wyje " to co opiera się o pasek " Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 18:19   #10
kamilezgpl
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Piszczenie na jałowym.

Auto już u mechanika, szczotki prawie łyse=był problem z ładowaniem, rolka prowadząca, pasek, oraz to sprzęgło do wymiany. No i bez problemików się nie obeszło podobno 2 firmach mają to sprzęgło do mojego 1,6 ecoboost. Sprawdzałem w necie były strony po Polsku lecz okazywało się, że wysyłka z Niemiec, Czech lub Słowacji towaru.

Ostatnio edytowane przez kamilezgpl ; 19-10-2018 o 18:30
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.