Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2020, 21:50   #2591
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tej chwili w moim starym Grand C-maxie z 2013 roku jest APIM "nowy" bez navi ograny 3.4 20021 z przedliftowym ACM C-maxowym z DAB - loga są i nie znikają.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - wersja 3.4 nie ma motywu Ford GT.
Nie wgrywałem tzw. kalibracji. Czy przez to loga zniknęły?

mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 07:32   #2592
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - wersja 3.4 nie ma motywu Ford GT.
Wcześniej miałem 3.3 i było to samo z każdym motywem, ustawiasz inny niż Ford clasic zamykasz auto a po ponownym uruchomieniu wraca do clasic. Nie jest tak tylko u mnie bo już kilka sztuk aktualizowalem i taki sam objaw.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 08:47   #2593
jagred
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2015
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 196
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał mariusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamknąłem samochódi po kilku godzinach otworzyłem i już loga nie było.
A sprawdz czy jak zmienisz stacje radiową logo sie nie pojawi? U mnie czasem po odpaleniu auta, na stacji na której zgasiłem logo sie nie wyswietla. Dopiero jak zmienie na inną stację


Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ustawiasz inny niż Ford clasic zamykasz auto a po ponownym uruchomieniu wraca do clasic.
Jesli ustawisz forscanem, to zostanie na zawsze, jesli z menu serwisowego, to nie zmieniasz tematu tylko robisz sobie jego "podgląd"
jagred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 09:19   #2594
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał jagred Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdz czy jak zmienisz stacje radiową logo sie nie pojawi? U mnie czasem po odpaleniu auta, na stacji na której zgasiłem logo sie nie wyswietla. Dopiero jak zmienie na inną stację
"
Zmieniałem stacje i się nie pojawia. Nie było też w ustawieniach radia wiersza z włączaniem i wyłączaniem loga. Ustawiłem FORScanem z powrotem na 0, a potem na 2 i loga wróciły, w ustawieniach radia też pokazał się włącznik loga. Ale pewnie niedługo znikną.
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 11:05   #2595
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał jagred Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli ustawisz forscanem, to zostanie na zawsze, jesli z menu serwisowego, to nie zmieniasz tematu tylko robisz sobie jego "podgląd"
Cenna uwaga, zmieniałem z menu serwisowego.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 11:23   #2596
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zmieniałem z menu serwisowego.
Nawet do głowy mi nie przyszło, że Kolega tego nie wiedział...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 11:42   #2597
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał mariusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmieniałem stacje i się nie pojawia. Nie było też w ustawieniach radia wiersza z włączaniem i wyłączaniem loga. Ustawiłem FORScanem z powrotem na 0, a potem na 2 i loga wróciły, w ustawieniach radia też pokazał się włącznik loga. Ale pewnie niedługo znikną.
Tak jak myślałem, auto postało trochę nieużywane i loga stacji zniknęły.
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 12:53   #2598
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Z "programowaniem" mam tyle wspólnego ile wyczytam z neta. W odróżnieniu od innych tego nie ukrywam i nie wypisuje na necie, że coś odkryłem skoro odkryć to ja mogę ale w nocy nogi żonie.
W tych ciężkich czasach które nadeszły warto przemyśleć swoje "dokonania" i docenić właściwych.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 12:38   #2599
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał mariusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak myślałem, auto postało trochę nieużywane i loga stacji zniknęły.
Połączyłbym to z kwestią słabego akumulatora. W aucie zarządzanie dostępną energią pozwala wyłączać moduły. Nie kojarzę, by wyłączane były wybrane funkcje - nie ma to raczej większego sensu. Ale może to wynika z faktu późniejszego załączenia modułu.

Tak czy inaczej potestowałbym to w następujący sposób. Po odpaleniu i zanotowaniu braku loga, nic nie ruszałbym, a wykonał trasę jaką mamy zrobić.
Jeżeli będzie to co najmniej 10 minut jazdy, to po dojechaniu zgasiłbym auto, zamknął je, odczekał 2 minuty (nie zależy mi na pełnym uśpieniu auta) i wtedy spróbowałbym odpalić i zobaczyć czy loga są.
Generalnie wykonałbym kilka takich prób.

Drugą moją myślą jest po prostu bug w sofcie który używasz. Może spróbuj się cofnąć do przykładowo wersji -CD?
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 12:46   #2600
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Połączyłbym to z kwestią słabego akumulatora. ...
Raczej nie. Konfiguracja sama nie jest w stanie zginąć z żadnego modułu. Z Sync3 też.
Ja to raczej łączę z kompetencjami "świeżo upieczonych użytkowników FORScana"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważ, że takich "cudów" nigdy nie raportują ludzie jakoś tam doświadczeni i robiący takie ustawienia na co dzień...

Oczywiście nie można wykluczyć, że "duża płytka" Sync3 o bliżej nie zdefiniowanej wersji i nieokreślonej wersji kalibracji na "przebudzeniu" się po uśpieniu przestaje odbierać z ACM info niezbędne do wyświetlania logo. Nie da się niczego wykluczyć jak informacji tu brak...
Trzeba pamiętać, że np. kalibracje "dużej płytki" Sync3 USA nie umieją poprawnie interpretować wizualizacji PDC dla nadwozia typu kombi (wagon). Takie nadwozie w USA nie występuje i błąd wizualizacji PDC po takim ustawieniu jest znanym problemem
APIM z USA. Tu może być coś analogicznego...

BTW - słabe aku potrafi spowodować odłączenie przez BCM części modułów (audio idzie na pierwszy ogień...), ale po włączeniu zasilania moduł wykonuje reboot a nie jakiś "głęboki reset ustawień"...
Reboot powoduje dokładnie to samo, co jest robione po zmianie konfiguracji modułu FORScanem - tam jest wykonywany reset w celu zaczytania przez moduł zmienionych ustawień.
A więc dla wytestowania czy problemem jest "usypianie powodujące amnezję" trzeba dokładnie odwrotnie - po obudzeniu APIM jak brak jest logo stacji wykonać (bez grzebania FORSCanem!) reset APIM "z palca" - jednoczesnym naciśnięciem klawiszy "prawy seek" i "power off". Jak po wstaniu APIM loga znów będą, to będzie wiadomo, ze problem powoduje usypianie APIM.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-04-2020 o 13:01
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.