Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2019, 15:24   #1
Dangra
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 25-09-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Samochód nie odpala 2.0 TDCI

Witam,
Sprawdziłem wiele tematów na forum ale niestety nie uzyskałem odpowiedzi na mój problem.
Mianowicie jak w temacie jestem posiadaczem Forda Mondeo 2.0 TDCI z 2003 roku.

Problem nastąpił po tygodniowym postoju. Po przekreceniu kluczyka silnik kręci ale nie odpala przy czym pojawila się ikonka check engine. Mechanik podpial silnik pod komputer. Wykazalo błąd czujnika położenia wału korbowego. Po usunięciu błędów silnik odpalal bez problemów (był gaszony i zapalny kilka razy w tym z przerwą na jakieś 2-3) h. Przejechałem około 200 km bez żadnego problemu, po zaparkowaniu zgasilem silnik. Na drugi dzień chcąc odpalić ponownie wyskoczył ten sam błąd i nie dało rady nic zrobić. Rozmawiałem z mechanikiem i stwierdził że trzeba wymienić czujnik. Po skasowanie błędów ponownie silnik odpalal. Na drugi dzień spodziewałem się tego samego że nie odpali lecz ku mojemu zdziwieniu nie pokazał się błąd i silnik odpalił. Udałem się do mechanika, który wymienił czujnik położenia wału. Po wymianie nie było problemów, odpalal na dotyk, podczas jazdy nic się nie zapalalo. Po około 2 tyg po wyjeździe z ronda zgasł mi samochód. Udalo mi się zjechać na pobocze spróbowałem odpalić i nic. Po około 10 minutach spróbowałem ponownie i odpalił bez zarzutu. Jakieś 2 dni później sytuacja miała miejsce na tym samym rondzie i również po odczekaniu około 10 minut odpalił. Przez 3 kolejne dni nie było żadnych problemów (dodam że codziennie robię około 100 km tym samochodem). Akumulator był trochę słaby więc wyciągnąłem goni podladowalem. Po włożeniu akumulatora na swoje miejsce samochód odpalił bez problemu. Zrobiłem po tym kolejne 100 km. Niestety na drugi dzień chcąc odpalić ponownie miałem ten sam błąd że wyskakuje ikonka check engine i silnik nie odpala. Mechanik podpial pod komputer i twierdzi że znów wyskakuje błąd czujnika położenia wału. Usunął błędy i niestety wciąż to samo. Dodatkowo zauważyłem że miga kontrolka od świec przy odpalaniu (sprężynka).

Czytałem wiele tematów i wciąż nie znalazłem odpowiedzi na to. Wiele objawów pokrywa się z innymi tematami lecz nie wiedziałem aby w podobnym zestawieniu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Dangra ; 26-09-2019 o 08:03
Dangra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 16:17   #2
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI

A to może wina czujnika położenia walka rozrządu. Znajduje się pod szyna CR. Czarne były wadliwe. Szare ponoć poprawione.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 17:05   #3
Dangra
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 25-09-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Cool Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to może wina czujnika położenia walka rozrządu. Znajduje się pod szyna CR. Czarne były wadliwe. Szare ponoć poprawione.
Posiadam już szary. Tylko czy poprawione w tym przypadku znaczyło że nie było z nimi takich problemów? Czy też jest możliwa awaria?
Dangra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 17:07   #4
logo
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 05-09-2019
Skąd: Wodzislaw
Model: MK3
Silnik: tdci
Rocznik: 2006
Postów: 47
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI

To też może być wtrysk, u mnie nawet z wtrysku bąbelki powietrza wychodzą i zapowietrzają układ , taka piana powstaje , przelewem do filtra paliwa i ponownie do pompy . Próbę przelewową wtrysków proponuję. Pomiar ciśnienia pompy wysokiego ciśnienia . Ważne aby nie zapowietrzyć układu, bo nawet nieszczelny przelew go zapowietrzy, a to może pompę uszkodzić, ponoć wrażliwe .
logo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 17:48   #5
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI

Nie słuchaj kolegi i zostaw wtryski w spokoju. Jeszcze przyjdzie na nie pora. 😀 Coś z tymi czujnikami nie halo.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 21:50   #6
Dangra
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 25-09-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI

Chyba rozpoczne od wymiany czujnika. Jest to koszt okolo100 zł. A jak sprawdzałem to wymiana jest w miarę prosta. Jak nie pomoże to zobaczę co dalej
Dangra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 06:00   #7
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI

Zmien akumulator na dobry, i problemy znikną.

Nie może być tak, że każdy czujnik ktory kupujesz, akurat trafiasz na wadliwy.
Gdyby tak bylo, to producent czujnikow został by w skarpetkach, bo stracił by opinię, i nikt by nie kupował, to znaczy nie indywidualny klient, tylko producenci samochodów.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 08:04   #8
Dangra
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 25-09-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmien akumulator na dobry, i problemy znikną.

Nie może być tak, że każdy czujnik ktory kupujesz, akurat trafiasz na wadliwy.
Gdyby tak bylo, to producent czujnikow został by w skarpetkach, bo stracił by opinię, i nikt by nie kupował, to znaczy nie indywidualny klient, tylko producenci samochodów.
Czy możliwe jest aby od akumulatora pojawiały się takie błędy na komputerze?
Dangra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 10:24   #9
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Samochód nie odpala 2.0 TDCI

Wystarczy sprawdzic akumulator miernikiem, podczas rozruchu, i bedzie widac do ilu Volt spada napiecie podczas rozruchu, jak spadnie do ok 9 Volt, to beda takie skutki.
I nie ma co rozmyslac, bo tak jest.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 17:53   #10
Dangra
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 25-09-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Samochód nie odpala 2.0 TDCI

Wymieniłem czujnik (był czarny) i samochód odpala bez zarzutu. Koszt czujnika 125 zł, a sama wymiana zajęła 10 min.
Dangra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.