Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2011, 21:08   #21
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Piszczące hamulce

KOLEGO, GUMKI ZMIENIŁEŚ? Druga sprawa, jakie masz tarcze, oryginalne czy zamienniki? Trzecia rzecz, kiedy zaczęło piszczeć, masz tak od początku posiadania auta, czy stało się to w trakcie?
Pozdrawiam

__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 17:11   #22
majkelmk3
ford::average
 
Imię: Michu
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Gniew
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie Odp: Piszczące hamulce

Tarcze hamulce Motorcraft oryginalne tak samo jak klocki i zaczęło piszczeć po roku jak go mam.
__________________
Była:Megane 1.6 90 km 1998
Jest:Mondeo MK3 130 km 2002

Ostatnio edytowane przez Marek ; 10-08-2011 o 17:13 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
majkelmk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 21:21   #23
sakul87
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-03-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 3.0 V6 ST220
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Piszczące hamulce

Cześć

Odgrzeje troche kotleta ale mam bardzo podobny problerm. Hamulce piszczą mi niemiłosiernie podczas jazdy (pisk nie ustaje podczas hamowania). Poniżej filmik gdzie ruszam, hamuje przed progriem i znów przyśpieszam. Pisk słychać prawie cały czas. Pisk jest jednostajny i słychać go przy prędkościach 10-40/50kmh.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Radzę pogłośnić, wtedy dobrze słchać.

Problem pojawił się po tym jak byłem na torze ostrzej pojeździć. Od tego czasu wymieniałem klocki już dwa razy (ani razu zmiania nie pomogła) i był też hamulce czyszczone i tarcze szlifowane.

Będę wdzięczny za jakieś sugestie bo mnie to już do szewskiej pasji doprowadza...
sakul87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 14:35   #24
espek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2013
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Piszczące hamulce

Cytat:
Napisał sakul87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć

Odgrzeje troche kotleta ale mam bardzo podobny problerm. Hamulce piszczą mi niemiłosiernie podczas jazdy (pisk nie ustaje podczas hamowania). Poniżej filmik gdzie ruszam, hamuje przed progriem i znów przyśpieszam. Pisk słychać prawie cały czas. Pisk jest jednostajny i słychać go przy prędkościach 10-40/50kmh.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Radzę pogłośnić, wtedy dobrze słchać.

Problem pojawił się po tym jak byłem na torze ostrzej pojeździć. Od tego czasu wymieniałem klocki już dwa razy (ani razu zmiania nie pomogła) i był też hamulce czyszczone i tarcze szlifowane.

Będę wdzięczny za jakieś sugestie bo mnie to już do szewskiej pasji doprowadza...

A może nie są winne hamulce tylko osłony na półosiach? Może po ostrej jeździe się przegrzały trochę i teraz piszczą?
espek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 12:49   #25
sakul87
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-03-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 3.0 V6 ST220
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Piszczące hamulce

Okazalo się, że winna była piasta. Więc jak ktoś będzie miał podobne objawy (opisane w poście powyzej) to polecam wymienić.
sakul87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , klocki , mk3 , mondeo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.