Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2019, 10:41   #11
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Biorąc pod uwagę, że wentyle są razem z czujnikami
to takie eksperymenty nie są tanie

Tak można było robić do 2014, bo zwykły wentyl kosztuje kilkanaście złotych

Po drugie - czy uchodzi powietrze, to można sprawdzić manometrem,
bez wymiany czujników

Trzy: alternatywne rozwiązanie - założyć zwykłe wentyle = bez czujników
i obserwować czy schodzi powietrze => wtedy wiemy, że winne czujniki


klasyczny wentyl = bez czujników
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


wentyl z czujnikiem ciśnienia
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Kolega bardzo łatwo feruje wyroki
Miałem taki przypadek, że wulkanizator długo szukał i sam widziałem, że nigdzie nie widać nieszczelności
Mnie uchodziło ok 0,6 atmosfery / miesiąc

pozdrawiam
Arturek
Tak, przy ciśnieniu 2,0 bar. Jakbyś napompował pod maksymalne ciśnienie opony lub obręczy to zeszłoby znacznie szybciej. I dla ogarniętego wulkanizatora nie jest to żadnym problemem. W fiescie miałem podobna sytuację - na lekko skorodowanych stalówkach schodziło gdzieś z obręczy, więc przesmarował cienko całość obręczy od wewnątrz jakimś środkiem typu guma i przestało uchodzić. I w takich przypadkach, nawet profilaktycznie, w pierwszej kolejności wymienia się sam zawór (nie cały kominek). Mając podnośnik i kompresor można to zrobić samemu.


Ostatnio edytowane przez Danielo_82 ; 04-02-2019 o 11:01
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2019, 10:56   #12
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji

Dziwne tylko że obydwa koła i na jednej osi, coś tu nie pasuje
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2019, 13:39   #13
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji

Zawory w wersji z czujnikami da się wymienić same, zostawiając czujnik. Te czujniki są przykręcane do zaworu. Koszt ok 30zł.

Mnie schodziło kiedyś 0,2Bara na miesiąc i długo szukałem, bo schował się w gumie, aż kiedyś przypadkiem znalazłem gwoździa. Po zdjęciu opony było oczywiście lepiej widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2019, 17:25   #14
AnonimowyAlkoholik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 01-01-2014
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,4 tdci 68/85KM 173/226Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2009
Postów: 198
Domyślnie Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji

Założyciel tematu nadal nie napisał, czy rzeczywiście ciśnienie spada, czy tylko komputer mu to pokazuje. Uciekające powietrze z obu kół jednej osi w tym samym czasie, powtarzające się... Musiałby mieć ogromnego pecha, żeby okazało się że oba koła są uszkodzone/rozszczelnione
AnonimowyAlkoholik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2019, 13:33   #15
mateuszq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-12-2018
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji

Niestety u mnie nie jest to tylko komunikat na komputerze ale fakt. Uchodzi mi dość szybko bo ok. 0.5 atmosfery na tydzień w jednym kole a w drugim około 0.2/tydz. Mam ciche podejrzenie, że przed zakupem auta były w nim wymienione felgi na aluminiowe tylko jakieś zajechane i to one mogą powodować nieszczelność. Co ciekawe, nawet po dopompowaniu powietrza komunikat nie znika. Chyba, ze jest na tyle czuły, że zapala się od razu ze względu na ponownie uciekające powietrze (tak przypuszczam bo dość szybko schodzi).

W pierwszej kolejności zamierzam zmienić wulkanizatora i zobaczę co z tego wyjdzię. Zakładam, że jak będzie ogarnięty to dojdzie do sedna problemu czy jest to wina opon, wentyli czy felg. Po weekendzie dam znać co z tego wyszło :)

Ostatnio edytowane przez mateuszq ; 06-02-2019 o 13:37
mateuszq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 09:37   #16
mateuszq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-12-2018
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji

Dla zainteresowanych tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wizyta u innego wulkanizatora skończyła się załataniem po jednej dziurce w jednej i drugiej oponie. Dodatkowo okazało się, że felgi były prawdopodobnie kiedyś malowane. Na części wewnętrznej felgi oraz na rantcie felgi w miejscu gdzie schodzi się ona z oponą była masa pyłu który musiał się tam osadzić właśnie w wyniku malowania (widać było, że to pył z lakieru), przez ten osad opona była nieszczelna i mogło uciekać powietrze podczas jazdy. Z ciekawostek, dowiedziałem się również, że w oponach nie mam czujników ciśnienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc komunikat z komputera nie zniknął (Zastanawiam sie czy go nie wyłączyć) ale przynajmniej powietrze na razie nie ucieka.
mateuszq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 20:29   #17
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji

To ten pierwszy wulkanizator jakiś nijaki
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.