Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2019, 22:13   #1
Rąsia
ford::beginner
 
Imię: kleofans
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: borkowo
Model: bugatti veyron
Silnik: 1100
Rocznik: 2019
Postów: 40
Domyślnie po wymianie turbiny nierówna praca, brak mocy kpcenie , większe zużycie paliwa

Po wymianie turbiny po odpaleniu rzuca silnikiem. po dłuższej chwili nierówna praca ustaje. brak mocy. większe spalanie. w trakcie wymiany turbiny mechanik stwierdził olej w rurze intercoolera i samej chłodnicy intercoolera. wyczyścił wszystko z oleju jednak objawy są jak wyżej. czy ktoś przerabiał podobne zagadnienie?

Rąsia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 07:31   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: po wymianie turbiny nierówna praca, brak mocy kpcenie , większe zużycie paliwa

Jakies bledy wywalilo?
Jak sie zachowywal samochod przed wymiana turbiny i z jakiego powodu byla wymieniona?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 07:49   #3
Rąsia
ford::beginner
 
Imię: kleofans
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: borkowo
Model: bugatti veyron
Silnik: 1100
Rocznik: 2019
Postów: 40
Domyślnie Odp: po wymianie turbiny nierówna praca, brak mocy kpcenie , większe zużycie paliwa

tak P0110 oraz Po235. rzekomo skasował... z mojej inicjatywy mechanik wymył czujnik temp. lub ciśnienia doładowania znajdujący się w rurze dolotowej intercoolera. nie pomogło. Zasadniczo samochód odebrałem w gorszym stanie a mechanik "rozłożył ręce" i skwitował "no k... nie wiem". ja natomiast myślę sobie, że może EGR zablokował się w pozycji "otwarty". to jedyna nadzieja... pomóżcie jak ktoś wie bo zainwestowałem a samochód się nie nadaje do jazdy

Bump: turbina wymieniana była z powodu takiego, że mocno gwizdała.. po zdemontowaniu okazało się, że totalne luzy oraz obcieranie wirnika no i przeciek oleju. olej dostał się do katalizatora (mechanik wyjął go i coś tam wypalał palnikiem). olej dostał się także rurą do intercoolera. mówił, że po wymianie silnik dostał samozapłonu na tym oleju co pozostał w układzie i doszedł rzekomo do 3 tys. obrotów i go zdusił. następnie zdemontował intercooler bo inaczej nie mógł go opróżnić z pozostałości oleju. po zmontowaniu wszystkiego do kupy objawy jak niżej opisałem. tzn. po odpaleniu niemalże rzuca silnikiem inaczej mówiąc nierówna praca, usiłowanie rozgrzania, dymienie, następnie wyrównanie obrotów, mniejsza moc. na ciepłym odpala i równo pracuje. natomiast jest to praca o bardzo niskiej kulturze. pod czas jazdy po rozgrzaniu mniejsza moc. gdy przegonię powyżej trzech tysięcy obrotów to dymi. nie wiem jeszcze jaki kolor dymu bo to wszystko działo się wieczorem po zmroku. kolor dymu raczej jasny

Bump: a jeszcze dodam, że przed wymianą turbiny nawet z tym gwizdaniem turbiny pracę silnika oceniam na doskonałą!!! super moc i kultura pracy i zero dymienia. na każdym biegu wciskanie w fotel...
Rąsia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 08:06   #4
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: po wymianie turbiny nierówna praca, brak mocy kpcenie , większe zużycie paliwa

Jesli te bledy wystapily po wymianie turbo, to moze poprostu nie podpieli wtyczki od czujnika cisnienia/temperatury powietrza za turbina. Albo sa uszkodzone kable, wtyczka.
Wywalilo dwa naraz, bo jak sie nie myle w Twoim silniku masz czujnik dwa w jednym MAP i IAT
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 08:10   #5
Rąsia
ford::beginner
 
Imię: kleofans
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: borkowo
Model: bugatti veyron
Silnik: 1100
Rocznik: 2019
Postów: 40
Domyślnie Odp: po wymianie turbiny nierówna praca, brak mocy kpcenie , większe zużycie paliwa

ten mechanik zapewniał, że tam nie ma żadnych czujników tylko wężyk do regulacji turbiny.

Bump: owszem, jak już wspominałem wcześniej, przemyliśmy czujnik znajdujący się w rurze przed intercoolerem. był zaoliwiony

Bump: błędy te wywaliły bo wypinany był właśnie ten czujnik.
Odpaliłem go przed chwilą jest nierówna praca na wolnych obrotach i raczej niebieski dym. myślę, że to EGR jest zacięty w poz. "otwarty" i zamyka dopływ powietrza a otwiera tylko spaliny. jeśli ktoś miał podobne objawy to proszę o info i radę

Ostatnio edytowane przez Rąsia ; 23-02-2019 o 18:24
Rąsia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 10:10   #6
bimarrrr
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: ldz
Model: mk3 mk4
Silnik: tdci
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: po wymianie turbiny nierówna praca, brak mocy kpcenie , większe zużycie paliwa

to podpowiem ze egr tutaj ew. dopuszcza spaliny, ale nigdy nie zamyka doplywu powietrza...

turbina jest dobrze wysterowana, ma zmienna geometrie, sprawdzales ile dmucha??
bimarrrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 11:24   #7
Rąsia
ford::beginner
 
Imię: kleofans
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: borkowo
Model: bugatti veyron
Silnik: 1100
Rocznik: 2019
Postów: 40
Domyślnie Odp: po wymianie turbiny nierówna praca, brak mocy kpcenie , większe zużycie paliwa

tak, ciśnienie daje ponoć prawidłowe...tylko co się dzieje jeśli egr powietrza nie dopuszcza tylko spaliny?

co jeśli jest egr jest zapchany? przebieg 211000 a nigdy nie był czyszczony

jeśli nie egr to co?
a może inaczej... czy ktoś podpowie jak się zachowuje ten silnik z zapchanym EGR? jakie są objawy?

Ostatnio edytowane przez Rąsia ; 23-02-2019 o 18:39
Rąsia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 19:02   #8
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: po wymianie turbiny nierówna praca, brak mocy kpcenie , większe zużycie paliwa

Zaslep zawor EGR to sie dowiesz czy cos jest z nim nie tak. To jedyna 100% metoda sprawdzenia szczelnosci EGR-u.
Objawy zacietego zaworu recyrkulacji zaleza od tego w jakiej pozycji sie zacial albo na ile jest nieszczelny. Objawy to brak mocy glownie powyzej okolo 1500 obrotow, nierowna praca na biegu jalowym, lub nawet niemoznosc uruchomiena silnika
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 19:06   #9
Rąsia
ford::beginner
 
Imię: kleofans
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: borkowo
Model: bugatti veyron
Silnik: 1100
Rocznik: 2019
Postów: 40
Domyślnie Odp: po wymianie turbiny nierówna praca, brak mocy kpcenie , większe zużycie paliwa

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaslep zawor EGR to sie dowiesz czy cos jest z nim nie tak. To jedyna 100% metoda sprawdzenia szczelnosci EGR-u.
Objawy zacietego zaworu recyrkulacji zaleza od tego w jakiej pozycji sie zacial albo na ile jest nieszczelny. Objawy to brak mocy glownie powyzej okolo 1500 obrotow, nierowna praca na biegu jalowym, lub nawet niemoznosc uruchomiena silnika
dzięki!!! tak zrobię. Odpowiem jak będę znał efekty. Mam nadzieję, że to właśnie Egr jest problemem... choć przed wymianą turbiny śmigał jak złoto nawet z gwiżdżącą turbiną
Rąsia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 11:22   #10
Rąsia
ford::beginner
 
Imię: kleofans
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: borkowo
Model: bugatti veyron
Silnik: 1100
Rocznik: 2019
Postów: 40
Domyślnie Odp: po wymianie turbiny nierówna praca, brak mocy kpcenie , większe zużycie paliwa

jeśli chodzi o egr wygląda to następująco... odkręciłem rure od spalin, widać że czysto. "grzybek" po wciśnięciu odbija czyli pracuje. po tym wnioskuję, że egr działa poprawnie. jeśli zdejmuję z niego rurkę(gdy silnik pracuje) nic się nie zmienia. w rurce podciśnienie jest. nie umiem określić jakie. co ciekawe gdy wyciągam wtyczkę z czujnika przepływu brak reakcji. inaczej mówiąc nierówna praca...jakaś ciężka... ciągle kopci na niebiesko raczej
a może to zatkany katalizator? mechanik mówił, że dostał sporo oleju i go palnikiem wypalał
Rąsia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.