Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2019, 22:49   #1
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Porównanie silników 1.0/1.5 EcoBoost A8

Witam,

Czy można prosić o opinie na temat połączenia tych silników z wymienionym automatem, względnie informacji o samym automacie?
Niestety nigdzie w mojej okolicy nie ma takiego zestawu do jazdy testowej.
Manuelem jechało mi się bardzo przyjemnie i gdyby nie niepewność do automatu to już złożyłbym zamówienie.
Z pierwszych bardzo skromnych recenzji wynika, że w porównaniu do aktualnej konkurencji szału nie ma.
Automat jest warunkiem koniecznym, a nie chciałbym przez kolejnych kilka lat narzekać.

Pozdrawiam
Maciek

blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2019, 23:03   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Czy chodzi Ci o Focusa mk4 z tymi silnikami i skrzynią? Bo nie sprecyzowałeś jakim modelem jeździłeś i jaki chcesz kupić.
Poza tym nie rozumiem jednego: manualem jeździło ci się bardzo przyjemnie ale szukasz automatu? Trochę to nielogiczne.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 01:35   #3
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,354
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

chce automat, do wyboru na jazdę testowal miał tylko w manualu, pyta o MK4.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 07:39   #4
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Przepraszam, że nie wyraziłem się jasno. Myślałem że prefix przed tematem załatwia sprawe.
Tak, chodzi o MK4.
Do jazd testowych tylko manual. W porównaniu z innymi markami to fokusem jechało mi się najlepiej i chętnie bym go zamówił.
Znakiem zapytania pozostaje automat.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 10:16   #5
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Cytat:
Napisał blablawla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Czy można prosić o opinie na temat połączenia tych silników z wymienionym automatem, względnie informacji o samym automacie?

Jest to ośmiobiegowy hydrokinetyk ze wszystkimi wadami (zwiększone o ok. 1 litr/100 km spalanie oraz lekkie obniżenie osiągów), jak i zaletami (płynność działania, bezobsługowość) tego rozwiązania.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 11:12   #6
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Na pewno A8 z wersją 120 KM mają w NH Motors w Krakowie ale w dieslu. Jeździłem nim na jeździe próbnej żeby sprawdzić właśnie jak zachowuje się ta skrzynia ale z zamiarem kupna EcoBoosta. Jak dla mnie szału nie ma i na pewno wolniejsza jest od ZF w Alfa Romeo Gulii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mój wybór padł na 150 KM Ecoboost A8 bo litrowy 125 KM, którym też jechałem ale w manualu, był dla mnie za mało żywy. Po drugie to ten sam silnik co 182 KM więc liczę na to, że uda się zmienić mapę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak pisał yataz w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] są spore możliwości podrasowania tego silnika. Jak ktoś nie wie to w wersji silnika 1.5 jest łańcuch a 1.0 pasek.
Jest tylko mały problem z dostępnością takiej konfiguracji. Podejrzewam, że jest ona bardzo często wybierana i fabryka nie daje rady. Ja swój zamówiłem końcem listopada 2018 r. a ma wejść na produkcję dopiero marzec/kwiecień gdzie jego odbiór miałem mieć do 15 marca 2019 r. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Orientuje się ktoś co może być powodem, że A8 0-100 km/h w 1.0 jest o ponad 1s wolniejszy od M6 a w 1.5 tylko o 0,1s ?

Ostatnio edytowane przez fuji ; 24-02-2019 o 14:01
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 19:54   #7
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Też się nad tym zastanawiam.
Zastanawiające są również mega braki w katalogowych spalaniach.
Wszystko to zniechęca do zakupu.

Wracając do skrzyni to pytanie czy jest w pewnym sensie porównywalna do nowej skrzynie Aisina EAT8 montowanej w grupie PSA (potrafi się połączyć na sztywno)
Jeździłem połączeniem powyższej skrzyni z 1.2 puretech 130 i było bardzo ok. Gdyby nie to że fokusem jeździło mi się lepiej oraz ma więcej systemów bezpieczeństwa to bym się nie zastanawiał.

PS. Jakie są rabaty do osiągnięcia przy zakupie Focusa na osobę fizyczną?
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 20:11   #8
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Poza tym nie rozumiem jednego: manualem jeździło ci się bardzo przyjemnie ale szukasz automatu? Trochę to nielogiczne.
Dla mnie wszystko jest oczywiste
Autor pytania szuka auta z automatem
Ponieważ nie było z automatem, to testował intersujący go silnik z manualem

Szuka automatu i to jego sprawa dlaczego
- bo lubi
- bo tak potrzebuje => osobiście znam kilka osób które używają automatu,
ze względu na stan zdrowia

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 20:16   #9
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Skrzynię mogę tylko porównać do ZF'a, z którą jeździłem.
Wg mnie lepszym silnikiem dla focusa jest EcoBoost 1.5 niż 1.0 bo mniejszą szybkość skrzyni rekompensuje większa moc. Tym bardziej jeśli wybiera się większe felgi np 18". Co ciekawe podobne osiągi z A8 jak i M6 mają silniki 1.5 diesel i benzyna a z tego co się orientuję to są to najnowsze jednostki napędowe. Możliwe, że w nich zastosowano jakieś nowe rozwiązanie dzięki którym osiągi porównywalne są z M6.
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 20:52   #10
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: 1.0/1.5 EcoBoost A8

Po szybkiej lekturze forum (problemy 1.0 z gpf) zacząłem rozważać 1.5 tyle że to nowość. Pytanie czy nie wyjdą kwiatki.
Wiem, że gwarancja na 5 lat częściowo załatwia problem, ale....?
Odnośnie stylu jazy to już jestem w fazie wygody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Opony to najchętniej 16" z dużą ilością gumy.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.