Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2019, 21:21   #561
medmatthew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2014
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: EB 1.5 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał cegla66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uparles sie na te 16 cali to pogrzebalem. Szach mat ������

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
No tak, ale o tym już mówiliśmy w sensie, że możliwe są wszystkie 4 rozmiary, czyli od 16" do 19". Instrukcja jest przecież dla wszystkich Mondeo ta sama, a naklejka na aucie to zupełnie inna sprawa - przynajmniej tak właśnie twierdzi ASO :-)

medmatthew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 05:50   #562
cegla66
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-09-2018
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Ale w instrukcji jasno wymieniono jakie kola mozna stosowac do 1.5. zreszta ja koncze bo widze ze tutaj nawet slowo papierza nie pomoze. ASO to najwyzsza instancja wiec powodzenia na 16 calach
cegla66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 08:46   #563
medmatthew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2014
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: EB 1.5 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Niepotrzebnie się obruszasz i niepotrzebnie insynuujesz jakobym ASO uważał za wyrocznię - gdyby tak było, to nie podejmowałbym wątku tutaj.

Instrukcji Mondeo nie rozgraniczali na wersję jaką kto kupił, i jaki silnik - każdy otrzymywał taką samą.
A to, że przy silniku 1.5 EB widnieją wszystkie możliwe rozmiary nie ma nic do rzeczy w odniesieniu do tego co poruszyłem i co usłyszałem w ASO, chyba że usilnie próbujesz udowodnić, że nie rozumiesz, że chodzi o fakt kupna samochodu fabrycznie nowego z danym rozmiarem kół i z tego co przedstawiło ASO, jeśli na etapie kupna auta z silnikiem 1.5 EB zdecydowałbym się od razu na R17, to miałbym to w naklejce - i o to chodzi, i stąd ciekawość czy inni użytkownicy 1.5 EB z R17 faktycznie tak mają. Tylko tyle i aż tyle.
medmatthew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 08:59   #564
cegla66
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-09-2018
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Po 1 nie obruszam sie
Po 2 uwazasz aso za wyrocznie skoro nie da sie Ciebie przekonac zadnymi argumentami i mocnymi dowodami ze do fusiona czy mondeo homologowane sa 4 rozmiary.
Po 3 kazdy uzytkownik ktory kupil auto z 16 ma wlepe 16, z 18 ma wlepe 18 itd.
Po 4 nie musze Ci nic udowadniac bo jak widze nie ma takiej mozliwosci
Po 5 pytales czy przejdziesz PT a nie kto ma jaka wlepe, pozniej zaczales grzebac. Dostałeś informacje ze PT przejdziesz na 235\50\17 i felga z wlasciwym rozstawem, et i otworem centrujacym i nadal Ci to nie wystarcza

Wg mnie pozostaje
-udac sie do pimotu
-przeczytac swoja umowe ubezpieczenia
-przeczytac kodeks drogowy

Jezeli to nie przyniesie oczekiwanych skutków pozostaje wróżbita Maciej

Powodzonka i daj znac co ustaliles
cegla66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 09:19   #565
medmatthew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2014
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: EB 1.5 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

No widzisz, jednak się obruszasz i ironizujesz - zupełnie niepotrzebnie.
Napisałeś co miałeś napisać i jeśli nic więcej do dodania nie masz, to po co takie "wycieczki" w moim kierunku ?

Od samego początku pisałem w odniesieniu do naklejki w aucie.

Poza tym jesteś w błędzie, bo każdy użytkownik, który kupił Mondeo ma naklejkę z różnymi możliwymi rozmiarami w calach i przyporządkowanymi do nich typami silników, a nie tylko jednym, a to że przy akurat fabrycznym R16 i 1.5 EB jest wg naklejki tylko jedna możliwość to właśnie o to się cała sprawa rozchodzi. Innymi słowy gdybym kupił 2.0 EB albo diesla na R16, to wg naklejki miałbym dowolną możliwość wyboru rozmiaru cali koła.

To, że to wszystko jest bez sensu z tym co powiedział ASO, to chyba logiczne i nikt nikogo przekonywać nie musi - chodzi tylko o porównanie tych naklejek kto co ma, a do stacji diagnostycznej właśnie z ciekawości i tak pojadę.
medmatthew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 10:07   #566
cegla66
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-09-2018
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Widze ze masz jakies kompleksy bo strasznie wszystko bierzesz do siebie. Nie wiem gdzie tu ironia, obawiales sie o pt to przeczytaj kodeks, obawiasz sie o ubezpieczenie to przeczytaj umowe ubezpieczenia. Dodatkowo widze ze rejestrujesz tylko czesc z przeczytanych wyrazow bo pisalem ze w eb 2.0 mam wlepe tylko z 29 calami. Hawk i szerokosci oraz eiecej dystansu bo takie napiecie moze spowodowac sloneczny braz na bieliznie
cegla66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 10:23   #567
medmatthew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2014
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: EB 1.5 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

O matko, przeczytaj swoje ostatnie posty raz jeszcze jeśli naprawdę nie widzisz w jakim stylu pisałeś, bo oczywiście "wycieczki" o wróżbicie to pisałeś na serio no nie.
I teksty o kompleksach też zostaw dla siebie - po co w ogóle takie rzeczy człowieku piszesz ? Wrzuć na luz, serio! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A przypomnij, Ty masz Fusiona czy Mondeo ?
Bo chyba to pierwsze, co wyjaśnia, czemu masz naklejkę z tylko jednym rozmiarem.

Dla mnie EOT.
medmatthew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 11:36   #568
cegla66
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-09-2018
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Reasumujac-jezdzij na 16 skoro nie chcesz zaglebic sie w temat i nie wierzysz ludziom ktorych sam pytasz sie o zdanie
cegla66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 11:47   #569
medmatthew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2014
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: EB 1.5 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

No właśnie ja się zagłębiam, tylko to Ty usilnie nie piszesz w temacie :-)
I proszę zacytuj mnie, gdzie pisałem wprost, że komuś tutaj nie wierzę ???
Przedstawiałem jedynie stanowisko ASO i tylko tyle, sam mając do tego ograniczone zaufanie.

W stacji diagnostycznej za duża kolejka była, wiec ponownie odwiedziłem ASO.
Tym razem trafiłem na inną osobę, która miała zupełnie inne zdanie.
Przede wszystkim jednak podszedłem do nowego 1.5 EB Titanium wystawionego na R17 i okazało się, że jest identyczna naklejka jak u mnie, tak więc jak widać pod kątem oczywiście silnika do rozmiaru kół, nie ma ona większego znaczenia.

Temat rozwiązany - dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
medmatthew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2019, 18:31   #570
Pa6lo
ford::amateur
 
Avatar Pa6lo
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-08-2018
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Siema,

Szukam kogoś z podkarpackiego lub małopolskiego kto ma mondeo mk5 na kołach 18sto i 19sto calowych.
Chciałbym się spotkać i przejechać kawałek.
Muszę kupić koła na lato i zastanawiam się nad rozmiarem. 19Cali będzie lepiej wyglądało ale pytanie jest czy auto nie straci za dużo na komforcie jazdy do którego się przyzwyczaiłem. (Teraz mam 17cali).
Pa6lo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.