Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2018, 19:03   #1811
sarumka
ford::average
 
Avatar sarumka
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Inowrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.2 175 KM
Rocznik: 2010
Postów: 141
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Marcin- st super, że chociaż jeden z użytkowników Forda zadowolony w tak prosty sposób. Mam też problem ze sprężynką. Moje pytanie, czy każde Mondeo tdci ma zmienną geometrię, czy jeśli jest tak zwana gruszka na podciśnienie, to wtedy nie ma sterownika elektronicznego? Pozdrawiam

__________________
Artur
sarumka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2018, 22:16   #1812
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,970
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał sarumka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jeśli jest tak zwana gruszka na podciśnienie, to wtedy nie ma sterownika elektronicznego?
Jeśli jest gruszka podciśnieniowa, to jej pracą steruje - poprzez elektrozawór podciśnienia - PCM. Nie ma żadnego oddzielnego sterownika turbiny. PCM steruje twornikiem elektrozaworu przy pomocy sygnału PWM. Czyli prawie cały czas twornik wibruje, tylko w ekstremalnych ustawieniach łopatek kierownicy turbiny nie wibruje.
Ale identycznie wyglądająca gruszka - tylko inaczej ustawiona - może być gruszką ciśnieniową, steruje wtedy ona pracą zaworu upustowego (Wastegate), podłączona jest bezpośrednio krótkim wężykiem do wylotu sprężarki. Czyli działa w krótkim sprzężeniu zwrotnym, PCM nie ma wpływu na jej ustawienia.
Mondeo Mk3 2,0 tdci 130 KM ma na pewno gruszkę podciśnieniową, natomiast nie pamiętam już jak jest w modelu 115KM.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-10-2018 o 22:20
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2021, 17:15   #1813
Sławek !
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-12-2007
Skąd: Wrocław - okolice
Model: MK III
Silnik: TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Dzień dobry,
Podłączę sie pod temat.

Ford Mondeo MKIII TDCI 115 km 2003 r. po lifcie.

Auto ciepłe przestało zapalać. Na zimno paliło od strzała. Po miesiącu przestało palić.
Pompa i wytryski po regeneracji. Wymieniłem czujnik położenia wału, czujnik położenia wałka rozrządu i czujnik ciśnienia MAP.
Oddałem wtryski ponownie do sprawdzenia - jest ok. Auto dalej nie odpala (na plaku pali, ..bez niego gaśnie)

Odbierając wtryski, Pan powiedział, że jak wstawię w tej samej kolejności, to nie muszę programować. Jednak wprowadził bym numerację.
Na forum wskazujecie kolejność 1342 od rozrządu. FORScan podpowiada kolejność 1423 i nie bardzo wiem jak do tego podejść.

Proszę o pomoc i sugestie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 235036220_1005731020238739_302386536603264174_n.jpg (89.5 KB, 22 wyświetleń)
__________________
XRV

Ostatnio edytowane przez Sławek ! ; 11-08-2021 o 17:40
Sławek ! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2021, 07:32   #1814
maniek860824
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-05-2017
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

W silniku DW10 kolejność wtrysków od skrzyni jest taka:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wtryski.jpg (91.8 KB, 23 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez maniek860824 ; 12-08-2021 o 07:41
maniek860824 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2023, 06:41   #1815
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 67
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Przeczytałem sporo na temat migającej sprężynki. Opiszę swój problem, Transit 2.0 tdci, 2004. Robione wtryski i pompa (wysokiego ciśnienia), do tego nowy rozrząd, pompa woda. Był problem z wtryskami, ale zakład co je robił „przyznał” się do błędu. Auto czasem jedzie super, ale zauważyłem, że na 3 i 4 powyżej 2000obr. łapie delikatnego muła. Wczoraj natomiast mignęła sprężynka i dioda immo. Dosłownie na 2s. Wszystko zgasło, zapisał się błąd P1608 i dwa których nie zapisałem, bo przy ponownym odczycie zniknęły, jeden od układu hamulcowego, jeden od skrzyni biegów. Błąd skasowany, nie pojawił się znowu, pokatowałem go trochę, nic cisza. Kilka dni wcześniej jak ruszałem spod sklepu, zgasł po ruszeniu. Postałem 3 min. odpalił i tak jeździł do wczoraj. Czy to może być czujnik położenia wałka rorządu? Przepływomierz? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale dzień przed akcją odpinałem akumulator. Dziwne, że te 3 błędy pojawiły się razem. Jakiś chwilowy zanik napięcia?
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2024, 14:24   #1816
Kamil199012
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2024
Model: bmw x4
Silnik: 2.8
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Przykro mi, że Twój początkowy entuzjazm związany z zakupem Forda Mondeo 2.0 TDCI z 2002 roku szybko opadł. To zawsze frustrujące doświadczenie, kiedy nowo nabywane auto sprawia problemy. Mam nadzieję, że uda Ci się szybko rozwiązać te kłopoty i odzyskać radość z posiadania samochodu. W razie potrzeby, możesz zawsze zasięgnąć porady specjalistów lub doświadczonego mechanika, aby pomóc Ci uporać się z trudnościami. Trzymaj się i powodzenia!
Kamil199012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.