Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2008, 21:07   #21
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

U mnie takie objawy byly powodem bledu P132a - sterownika cisnienia turbiny. Pomogla wymiana samego sterownika 500PLN (w ASO chcieli cala turbine za okolo 5K PLN)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


POzdr

sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2008, 21:26   #22
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie

Tylko, że u mnie objawy występują na niskich obrotach, moc jest przy gazowaniu i ostej jeździe się nie zapala, tylko przy spokojnej przed 2tyś obrotów, czyli przed załączeniem turbiny.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2008, 21:30   #23
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

Cytat:
Napisał kreeecik
Tylko, że u mnie objawy występują na niskich obrotach, moc jest przy gazowaniu i ostej jeździe się nie zapala, tylko przy spokojnej przed 2tyś obrotów, czyli przed załączeniem turbiny.

Dokladnie tak - pod koniec to juz zaraz po odpaleniu mialem.

Tyle ze tak naprawde to WDS prawde Ci powie. Na tym etapie, dopoki nie masz oczytu z kompa, to jest to tylko gdybanie.

POzdr

[ Dodano: 07-01-2008, 21:31 ]
BTW - a patrzyles czy masz eletroniczny regulator cisnienia w turbinie? Rocznik widze masz ten sam a jaka to wersja (moc)?
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2008, 23:01   #24
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie

Uzupełniłem profil,
Jutro się umówieł to zobacze co za bład mnie męczy.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 14:43   #25
BoYo
ford::beginner
 
Imię: Borys
Zarejestrowany: 10-05-2007
Skąd: Leszno
Model: Mondeo
Silnik: 2 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie

Witajcie
A u mnie w mondeo tdci 130 2002 przy nagłym przyspieszaniu szczególnie na 4 i 5 biegu zająknie sie i sprężynka zaczyna migać czasami nawet silnik sie wyłączy po zgaszeniu i odpaleniu jest ok i można dalej jechać. Byłem na kompie i pokazuje zamałe ciśnienie paliwa, robili też próbę przelewową i wtryski równo chodzą.
Miał może ktoś taki przypadek.
Dodam że przejechałem nim 100tkm bez większych problemow wtryski ma orginalne a tankuje tylko na Orlenie verwe.
BoYo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 14:51   #26
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie

Cytat:
Napisał BoYo
Witajcie
A u mnie w mondeo tdci 130 2002 przy nagłym przyspieszaniu szczególnie na 4 i 5 biegu zająknie sie i sprężynka zaczyna migać czasami nawet silnik sie wyłączy po zgaszeniu i odpaleniu jest ok i można dalej jechać. Byłem na kompie i pokazuje zamałe ciśnienie paliwa, robili też próbę przelewową i wtryski równo chodzą.
Miał może ktoś taki przypadek.
Dodam że przejechałem nim 100tkm bez większych problemow wtryski ma orginalne a tankuje tylko na Orlenie verwe.

U mnie też próba przelewowa ok była, a i tak dopiero wymiana wtrysków pomogła. Skoro masz za małe ciśnienie paliwa to może to pompa nie wyrabiać.... tak tylko gdybam.
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 18:08   #27
kazik_111
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-12-2007
Postów: 23
Domyślnie

W moim mondeo też był ten problem ale okazało się że to wina 4 wtryskiwacza jego błąd to P2339
Pozdrawiam
kazik_111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 20:24   #28
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie

I wywaliło mi P0251 Pompa wtryskowa A, mechanior mówi, że niskie ciśnienie na listwie, proponuje wymienić czujnik ciśnienie, ale przyznał się, że na nowych dieslach się nie zna.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 20:34   #29
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

Cytat:
Napisał kreeecik
I wywaliło mi P0251 Pompa wtryskowa A, mechanior mówi, że niskie ciśnienie na listwie, proponuje wymienić czujnik ciśnienie, ale przyznał się, że na nowych dieslach się nie zna.
Nie jestes sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 21:34   #30
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie

Powiedzmy, że na raznie mi ulżyło i mojej drugiej połówce też :fcp3 oby to było tylko to. Teraz pytanie do Łodziaków gdzie jest dobry serwis diesla w którym znają się na CR. Rozmawiałem z boschem ale oni nie chcą się tykać Delphi.

Tak zapobiegliwie szukałem już dzisiaj wtrysków do kupienia, znalazłem jakieś za ok 900 zeta, zadzwoniłem z ciekawości i o dziwo koleś mi odradził ich zakup, powiedział mi, że lepiej zrobię jak dam swoje do regeneracji (oczywiście jakiś dobry serwis) raz, że zaoszczędzę 400 stówki za jeden i mogę mieć pewność, że przejeżdżą dłużej niż te nowe. "Nófki" za taką cenę, są najczęściej regenerowane, czyszczone i sprzedawane jako nowe. I oczywiście odradził mi kupować używki bo to też interes kiepski. Spytałem się z ciekawości gościa po co ma w ofercie towar, którego odradza kupno - ma dość problemów z reklamacjami a lista asortymentu pochodzi z hurtowni - ciekawe podejscie :fcp2

Ale zawsze to jeszcze może być czujnik ciśnienia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.