Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2008, 23:14   #1
DAREK MONDEK
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: ford focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 23
Domyślnie kluczyk radiowy programowanie

tak wiec jestem posiadaczem fordzika mondeo 2001 r
przeczytałem juz nie powiem ze mało informacji na temat kluczyka radiowego ale jakos nie daje rady to ogarnąć:
ale po kolei
czarny kluczyk z 3 guzikami radiowy nie działa -wymieniłem baterie < nowa>i nie działa kluczyk przystawiłem do głośnika komputerowego i nic sie nie dzieje czyli mam zrozumieć ze jest kicha i go wymienić <jaki koszt>??
- reset centralki w fordzie<czyli wyciągniecie bezpiecznika czy tez wyłączenie aku cos da ?
jak mogę sprawdzić czy winny jest pilot czy coś innego??
- drugi kluczyku z taka niebieskim elementem jest tez imobi? czy jak dorobię sobie kluczyk to będę mógł zapalić auto?trzeba programować kluczyk??
przepraszam za nawał pytań będę wdzięczny za wskazanie kompendium wiedzy na temat forda dla takiego laika wszystko jest ważne
z podziekowaniem darek

DAREK MONDEK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2008, 23:22   #2
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Re: kluczyk radiowy i całe inne sprawy

kluczyk jak nie smiga to trzeba go zakodowac. W starszych modelach wiem jak to zrobic ale u ciebie to nie wiem. Popraw temat zgodnie z regulaminem bo ci admin zamknie
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2008, 23:58   #3
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 460
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy

Prosze kopia z mcp.
Opis krok po kroku:

-wkładamy kluczy do stacyjki
-przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
-teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
-terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawnie.

Ewentualnie czasami pomaga wyjęcie bezpiecznika od c.zamka i ponowne jego włożenie.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2008, 01:06   #4
DAREK MONDEK
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: ford focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 23
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy

Cytat:
Napisał Karlito
Prosze kopia z mcp.
Opis krok po kroku:

-wkładamy kluczy do stacyjki
-przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
-teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
-terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawnie.

Ewentualnie czasami pomaga wyjęcie bezpiecznika od c.zamka i ponowne jego włożenie.
dziękuje ale zakładamy ze pilot działa i tu sie pojawia pytanie jak sprawdzić czy on w ogóle dział
DAREK MONDEK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2008, 09:10   #5
keimak
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2006
Postów: 99
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy

Cytat:
Napisał DAREK MONDEK
dziękuje ale zakładamy ze pilot działa i tu sie pojawia pytanie jak sprawdzić czy on w ogóle dział
Tak czy inaczej musisz znaleźć fachowca. Ja jak kupiłem Mondeo to też mi pilot nie działał - fachowiec go naprawił za 50zł. Nie potrzebne było po tym żadne programowanie.
__________________
Keimak
Mondeo 2001 2.0 TDDI
Focus 2005 1.6 Ti-VCT
keimak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2008, 15:45   #6
Fabek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Sobienie Jeziory
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy

ja mam znowu taki problem, a mianowicie:
podczas gdy zamykam drzwi z pilota to czasem nie zamykają mi się drzwi od strony pasażera, jak nacisne jeszcze raz zamknięcie to dopiero sie zamykają, ( tak samo dzieje sie przy otwietaniu). nie dzieje sie tak zawsze ale sie zdarza :fcp5

co to moze być za przyczyna?? coś nie tak z centralnym zamkiem, czy coś nie tak z kluczykami??
dzięki za odp. z góry

pozdrawiam
Fabek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2008, 16:30   #7
keimak
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2006
Postów: 99
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy

Cytat:
Napisał Fabek
ja mam znowu taki problem, a mianowicie:
podczas gdy zamykam drzwi z pilota to czasem nie zamykają mi się drzwi od strony pasażera, jak nacisne jeszcze raz zamknięcie to dopiero sie zamykają, ( tak samo dzieje sie przy otwietaniu). nie dzieje sie tak zawsze ale sie zdarza :fcp5

co to moze być za przyczyna?? coś nie tak z centralnym zamkiem, czy coś nie tak z kluczykami??
dzięki za odp. z góry

pozdrawiam
Ja miałem trochę podobny przypadek - zamek w jednych drzwiach się potrafił otworzyć lub zamknąć bez powodu - przyczyną były słabe styki przy drzwiach. Wystarczyło wyciągnąć i ponownie włożyć wiązkę z przewodami w drzwiach - dosyć prosta operacja. Być może trzeba by je przeczyścić lub czymś prysnąć.
__________________
Keimak
Mondeo 2001 2.0 TDDI
Focus 2005 1.6 Ti-VCT
keimak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2008, 18:04   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy

DAREK MONDEK, popraw temat na zgodny z zasadami, link w moim podpisie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2008, 21:11   #9
DAREK MONDEK
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: ford focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 23
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy programowanie

witam
dziś sprawdziłem kluczyk u i tu uwaga u zegarmistrza we firmie która dorabia klucze polecili mi właśnie taka usługę,kluczyk został sprawdzony czy w ogóle wysyła sygnał<na takim urządzeniu> - niestety pilot nie działa wiec szukam dalej,poinformuje o dalszym przebiegu
dla zainteresowanych dorobienie kluczyka w Wielkopolsce dokładnie Leszno 50 zł natomiast cały kluczyk z imo 300zł
DAREK MONDEK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2008, 10:47   #10
januszrycho
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Rydułtowy
Postów: 78
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy programowanie

Witam. Mam pilota z kluczykiem i trzema przyciskami. Kodowanie nieskuteczne też podejrzewam ze to pilot uszkodzony. Wie ktoś może jak i czy jest możliwe sprawdzenie samemu albo jak odepne kluczyk czy widoczna dioda powinna swiecić po przyciśnięciu guzika Darek Mondek podpowiedz jak rozwiązałeś problem. Pozdrawiam
januszrycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
immobilizer , kluczyk , mondeo , otwieranie , pilot , stacyjka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.