Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2008, 10:59   #11
Generał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2008
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Mondeon mk3
Silnik: 2.0 DTCI
Rocznik: 2003/04
Postów: 29
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy programowanie

ja też mam problem z kluczykiem (ten z 3 przyciskami bo tylko taki mam). Programowałem tak ja jest napisane wyżej ale dioda koło zegarka świeciła tak jak zawsze- nie chciała sie świecić na stałe. I nadal pilot nie działa. Może ktoś sprawdzić czy w tym pilocie tak jak jest np w pilocie od telewizora że jak się skieruje na aparat (cyfrówkę) to ta lampeczka się świeci. Bo u mnie nie stety się nie świeci i nie wiem czy pilot wgl działa. Chociaż wydaje mi sie ze moze czasem zadzwiała bo np wczoraj samochód był zamknięty a ja sie bawiłem pilotem a dzisiaj rano samochód był otwarty ; /

Generał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2008, 13:06   #12
januszrycho
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Rydułtowy
Postów: 78
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy programowanie

Witam
Generał, ja probowałem różnych sposobów, to ze nieświeci Ci dioda przy programowaniu na stałe niema nic wspolnego z pilotem. Ja doszłem do tego ze świeci mi na stałe i jest w trybie programowania ale niereaguje na pilota. Pewnie masz jak ja i tylko system programowania sprawdzi sie taki...
Włącz zaplon, nailepiej poczekaj chwile aż pogasna kontrolik, poduszki , abs
Przekrec w ciągu 3 sek kluczyk 4 razy w poz. 2( wlączony zapłon)i 0 ( wyłączony zapłon)
Zaświeci Ci sie kontrolka na stałe przy zegarze, jest to tryb kodowania
Wciśnij dowolny przycisk przy pilocie ( moj pilot właśnie teraz jak powinien niereaguje stad sadze ze to pilot) dioda powinna mrugnąc przy zegarze
Odczekaj 20 sek az dioda zacznie mrugac albo przekrec kluczyk w pozycje 2 i jak masz sprawny pilot powinno byc ok.
Jak to sprawdzisz napisz , bede miał pewnosc ze moj pilot padł. Pozdrawiam i powodzenia
januszrycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2008, 14:04   #13
Generał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2008
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Mondeon mk3
Silnik: 2.0 DTCI
Rocznik: 2003/04
Postów: 29
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy programowanie

januszrycho, nie stety nie działa. Chyba tez mam pilot walnięty ale jeszcze jak bede miał czas to przejade sie do jakiegoś fachowca żeby mi to obejrzał.
Generał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2008, 15:36   #14
januszrycho
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Rydułtowy
Postów: 78
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy programowanie

Umnie dioda świeci na stałe jak zrobie to o czym Ci pisałem tylko pilota niiewidzi. Piszą tu też o innej możliwości ale umnie sie to niesprawdza, może u ciebie zda egzamin
Włóż klucz do stacyjki i przekręć do poz. 1.
Po około 10 sekundach kontrolka na zegarku powinna zaświecić.
Wyjmij kluczyk ze stacyjki (dioda cały czas świeci).
Przybliż pilota do czujnika w drzwiach (przednich) i naciśnij tylny przycisk aż zaświeci dioda na pilocie (nie przytrzymuj za długo).
Przytrzymując tylny przycisk, naciśnij przedni 4 razy i puść równocześnie.
Obie diody powinny błysnąć 4 razy ? programowanie się udało.
W celu wyjścia z trybu programowania, włóż kluczyk do stacyjki, włącz zapłon i wyjmij kluczyk.
januszrycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2008, 17:54   #15
Generał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2008
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Mondeon mk3
Silnik: 2.0 DTCI
Rocznik: 2003/04
Postów: 29
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy programowanie

sorki ale mogłbyś mi powiedzieć gdzie jest ten czzujnik w przednich drzwiach i gdzie są te przciski ( "tylni", "przedni") bo nie bardzo wiem
Generał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2008, 02:42   #16
januszrycho
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Rydułtowy
Postów: 78
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy programowanie

Piszą tylny przedni o przycisku na pilocie Umnie niema takiego czujnika ponoc maja ci co maja na podczerwien ja mam chyba radiowy Byłem u fachowca mowil ze mam auto zostawic na caly dzien i jak pilot jest dobry to okolo 100 zł bedzie to kosztowac. Chyba go powalilo, obruciłem sie i odjechałem. jnni tu opisywali ze po 30 zł płacili za taką usługę
januszrycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2008, 10:53   #17
Generał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2008
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Mondeon mk3
Silnik: 2.0 DTCI
Rocznik: 2003/04
Postów: 29
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy programowanie

dzisiaj poszukałem na necie i sie okazało ze ja też mam kluczyk radiowy. Czyli te programowanie co napisałeś wyżej nie bedzie do mojego pilota.
Generał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2008, 18:45   #18
tomekford
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy programowanie

Witam! Mam tez takie same (podobne) objawy jak Wy czyli pilot siadł, po zmianie baterii dalej nic i w związku z tym mam pytanie czy Wam tez nie swieci dioda (pod obudową) podczas naciskania na guziki. Czy to oznacza ze kluczyk jest zepsuty, przetarło się cos itp. Bo programowanie wedlug instrukcji nic nie daje. Jesli ktos rozwiązał juz podobny problem to proszę o pomoc. Gdyz uwlaczające jest otwieranie takiej super fury z kluczyka, a nie z pilota. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomekford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2008, 18:28   #19
januszrycho
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Rydułtowy
Postów: 78
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy programowanie

tomekford ...mam mondka od niedawna to co opisywałem o moim pilocie dotyczy pilota z 3 przyciskami i jest to pilot który nadaje sygnał drogą radiową . Sąsiad ma tez mondeo ale ma pilot o którym chyba mówisz z dwoma przyciskami i ma diode, ponoc ze to piloty na podczerwień. Każdy z tych pilotów ma inny sposób kodowania Sposoby kodowania opisane wyżej. Ja oddałem swój pilot do naprawy, fachowiec strierdził ze to wina pilota i jutro mam odebrac a koszt okreslił na około 50 zł. Jak sobie poradzisz z tym problemem napisz z ciekawośći. Pozdrawiam wszystkich Janusz
januszrycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2008, 22:26   #20
tomekford
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: [Mk3] kluczyk radiowy programowanie

Jutro smigam do jednego magika od kluczy i elektroniki. Wczesniej wszelkie kodowania, wyjmowania bezpieczników od centralki (zółte przy silniku), przestawianie zegarków jak wyczytałem na forum i inne czary łącznie z obchodzeniem samochodu siedem razy w prawą stronę i całowanie go na dobranoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - nic nie dały! Dam znac jak rozwiąze ten problem, a stanie się to na pewno - przysięgam! Ale tez proszę o inne podpowiedzi.
tomekford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
immobilizer , kluczyk , mondeo , otwieranie , pilot , stacyjka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.