Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2018, 09:59   #21
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Dzieki "Stadar" za sugestie.
"grzegorzyk" - opiłków nie ma, bo przed zakupem był wymieniany olej na świeżutki. Ja tez wymieniałem na fordowski mimo wszystko, bo myślałem, ze to może wina oleju. Jak wyżej pisałem luz był sprawdzany śrubokrętem na tłokach, a mechanik podejrzewa luz tłoka, ale ten skośny, poprzeczny, nie ten na sworzniu. Ponoć te Duratec 1.6 16V tak często maja. Na razie jeżdżę nie przekraczając 12o km/h max. Sprawa wymiany tłoka kosztowałaby ok. 2000-2500 zł, jak mi powiedziano, a mowy silnik tego typu można już znaleźć za ok. 1.800 zl z średnim przebiegiem ok. 140.000 km. Te4raz jestem w Niemczech. Pokonałem trasę do Słupska i z powrotem do Hamburga i nic się nie zmieniło, a w Niemczech taka naprawa nie jest już w ogóle opłacalna. Myślę, ze gdyby to była panewka nie wytrzymałaby takiego przebiegu, a przynajmniej objawy by się pogorszyły. Co prawda nie palowałem silnika, tylko do max 120 km/h, ale mimo to panewka by już pewnie padła w trasie. Od zakupu zjeździłem już ok. 2.000 km i nic poza tym klekotem. Dzwoniłem do faceta, Niemca i pytałem o auto. Oddal do serwisu jak się okazało za dermo, bo mu powiedzieli, ze coś tam jest. Potem auto kupiłem od dilera (turka), pewnie pracują w porozumieniu z serwisem. Mi sprzedał za 2.000 Euro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niemiec, dziadek powiedział, ze mu tylko raz zgasł i były dziwne odgłosy z silnika, i dlatego oddal auto w serwisie za darmo. Ten odgłos i zgaśniecie już się ponoć więcej nie powtarzało. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziadkowi wierze, bo mówił prawdę (75-latek). Silnik mógł przygasnąć, bo może tłoczek po pocieraniu lekko spuchł, a dziadek pewnie szybciej jeździł na autostradzie niż ja 120 km/h? Turek zrobił TUV i zaraz po tym wystawił w ogłoszeniach na sprzedaż. Dziwiło mnie tylko, ze nie chciał na jeździe próbnej wyjechać ze mną poza miasto? Moze dlatego, ze nagrzewnica przeciekała do wewnątrz przy stronie pasażera, co później zobaczyłem i dałem do naprawy (350 Euro!). Tak jak napisałem, Turek dal do zrobienia TUV i był zalany świeży olej, jak go zlałem był czyściutki... może ten poprzedni był z wiórkami? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziadek próbował uszczelniać również spryskiwacze. Widziałem wodę na świecach (typowa usterka tego modelu!). Wiec sprawdziłem: Okazało się, ze dziadkowi udało się uszczelnić tylko jeden spryskiwacz, a z drugiego lala się nadal woda na świece. Dlatego mógł mu zgasnąć. Wymieniłem świece i cewkę. Na starych świecach był nalot do ok. polowy ebonitowej izolacji świec! - Wiec lala mu się tam woda jak do wanny. Uszczelniłem spryskiwacz, kupiłem osłonę VOLVO na głowicę i dodatkowo wygłoszenie maski. Nie ma opcji, ani kropli wody! Mimo to, może być, ze wcześniej lala mu się woda i doprowadziła do tego klekotu (tłoka, panewek?)?


Ostatnio edytowane przez Remigiusz1 ; 12-12-2018 o 10:10
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2018, 11:06   #22
ced105
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Jeśli ktoś miał Forda z silnikiem 1.3 OHV, ten wie co to klekot benzyniaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na serio, w sumie można powiedzieć że ja się też dałem nabrać, bo Duratec to już nie jest Zetec, niestety...

Miałem Zeteca 1,25 we Fieście, znakomity bezawaryjny, ekonomiczny silnik. Jak sprzedałem miał ponad 240000km. Żadnych odgłosów, regulacji, brania oleju itd...

Fusion już ma 1.4 Duratec, od mniej więcej 80000km przebiegu już potrzebuje małe dolewki oleju między wymianami, a od 170000km coś już bardzo lekko stuka w dole silnika na ciepłym silniku.

A mój obecny Focus nie wyróżnia się od waszych. Albo szklanki, albo lekki luz na tłokach. Te same objawy jak wyżej. Nie wiem czy kojarzycie, ale dokładnie ta sama wada ma stary silnik 1.4 16v 75km od VW.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2018, 11:16   #23
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

"ced105": Twój też masz taki głuchy, plastikowaty klekot powyżej 2000 obr./min? Czy
metaliczny?

Ostatnio edytowane przez Remigiusz1 ; 12-12-2018 o 12:02
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2018, 13:37   #24
ced105
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

@Remigiusz1 : to raczej taki metaliczny klekot, bardzo podobny powiedziałbym do spalania stukowego...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2018, 20:21   #25
Grolsh
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Focus
Silnik: 1,6 Ti vct
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Witam
Czy ten dzwiek występuje również podczas hamowania silnikiem, schodzenia z obrotów ?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Grolsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2018, 22:51   #26
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Grolsh: Nie. Ten klekot występuje tylko i WYŁĄCZNIE podczas dodawania gazu od 2000 obr./min.
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 00:37   #27
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Miałem różne fordy i inne marki.inny jest odgłos luźnych zaworów,inny spalania stukowego a inny panewek. Jeszcze inny w focusie 1.6Ti-vct wariatorów rozrządu (taki rechot troche jak diesel) ,szklanki nawet przy 0,4mm luzu cykają.
Pewnie jeszcze inny sworzni tlokowych.ale to już miałem tylko w jednośladach zresztą pierścienie też.Ale z tego co pamiętam z silników ohv to pierwszym ogniwem ktore pada, zaciera sie przy braku oleju, tym samym długotrwałym brakiem kontroli poziomu są panewki.I one dostają w doope.W ohc chyba pierwsze ida walki rozrzadu.
Nie pomoże tu raczej gęstszy olej.Po rozgrzaniu i tak bedzie stukac.
A co do t.reckich handlarzy w De to nie mam za dobrych wspomnien.Auta byly marnej jakosci.Zajezdzone i pokombinowane z roznych czesci byle na eksport.Kolega z tymi lewymi panewkami z puszek od sardynek tez mial po t.rku z De.
Moze warto pomierzyc i jezeli niema głębokich rys dobrac nowe lub nadwymiarowe panewki i obejdzie sie bez szlifu wału.Bo to grubsza robota.Ja bym wymienił same panewki.Kiedys przy polonezach tez wymieniali po duzych przebiegach i to chodzilo.Material panewki jest bardziej miekki niz walu i korbowodu i to on ma sie pierwszy zużywac.Takze nie ma co sie martwic tylko wymienic.Koszt panewek to 70-110zl ale najpierw obejrzec i pomierzyc bo moze to rzeczywiscie tłoki jak na r.skim filmie z yt.
PS. Niedawno miałem zdjętą głowicę w focusie mk2 1.6Ti .po 160kkm.Tłoki miały w górnym położeniu lekki luz na boki.A po złożeniu nie ma takich odgłosów.

Ostatnio edytowane przez stadar ; 13-12-2018 o 01:11
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 13:06   #28
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

"Stadar". Super. Dzieki wielkie za podzielenie się uwagami. Będę jeździł spokojnie jakiś czas i jak pojadę do Polski dam zrobić ten problem. Mam nadzieje, ze to właśnie luz poprzeczny na tłoku, ponieważ nic się nie pogorszyło jak jeżdżę te 2000 km. A jeżdżę bardzo delikatnie ale tez nie po emerycku. Jeśli chodzi o olej itd. to dziadek ma prowadzona książkę serwisowa od samego początku do samego końca, tzn. do czasu jak ja to autko kupiłem. Wszystko na czas i wszystko fordowskie. Dam do ściągania silnik zaczynając od panewek, które tak czy owak dam do wymiany za jedna robocizna. Potem niech zobaczą ten tłok, gdy panewki będą sprawdzone i będą OK. - Myślę, ze mimo serwisów terminowych dziadka z Niemiec i części fordowskich, to nastąpiło w wyniku zalewania świec zapłonowych deszczówką, szarpało walem, tłokiem, być może woda długo stojąc dostawała się przez świece do komory spalania i nawet do miski olejowej. Przecież świece nie maja gumowych uszczelek. Przypuszczam tak, ponieważ osad rdzawy na jego świecach i fajkach od rdzawej wody pokazuje, ze poziom wody na świecach był i to bynajmniej nie jeden tylko dzień. Pewnie stal nieraz na deszczu kilka dni, potem zapłon i wystarczyło. - Wtedy nawet świeżutki olej nic nie pomoże, woda w oleju i starczy. Po tłoku lub panewkach, plus lewe zapłony. Mam nadzieje, ze to nie panewki, bo muszę jechać z tym do Polski (w Niemczech te naprawy się nie opłacają!), a panewki pewnie już dawno by padły i słychać by je było przy zwalnianiu z obrotów, podczas hamowania i może na wolnych obrotach. Wole dojechać do Polski i dać te 2-2.,5 tys. zł za wymianę tłoka i pewnie wymienia zaraz panewki. Ja wymieniam olej ZAWSZE po 10.000 km. Innej opcji nie ma 15.000 to już z oleju jest zupka. Pewnie po nowym roku, może w lutym zawitam do Polski to się zagadka rozwiąże. Do tej pory jeżdżę z lekkim strachem, ale jedno jest pewne, ze to się nie pogarsza, wiec mam nadzieje, ze to "tylko" luzy na tłoku (poprzeczne), bo luz na sworzniu pewnie by mechanik był wykrył tym subskrybentem, lub panewki. - Dzieki "stadar"!

Bump: Jeszcze tylko napomnę, ze dolałem ceramizer , tak na wszelki wypadek do czasu naprawy "Ceratec" i nic raczej nie pomogło, odgłos został ten sam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świeca ostatnia od rozrządu miała jakby najwięcej rdzawego osadu w gnieździe, wiec ten tłok obrywa może najwięcej, bo było tam najwięcej wody? A to, ze Niemcowi raz zgasł w czasie jazdy samochód i dlatego go od razu oddal za darmo serwisowi, to może być spowodowane tym, ze trochę spuchł, bo ścianki na pewno ma już zjechane od tego obijania się o cylinder?

Ostatnio edytowane przez Remigiusz1 ; 13-12-2018 o 13:16
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 14:16   #29
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Przez świece zapłonowe z zewnątrz, nigdy woda nie dostanie sie do cylindra, nawet gdyby stała pare lat.

A panewki, jak są wybite, to zawsze głośniej stukaja, grzechoczą przy zdejmowaniu gazu, schodzenie silnika z obrotów.
Nie stukaja przy dodawaniu gazu, rozpędzaniu samochodu.

Dżwiek uszkodzonych panewek jesst metaliczny, grzechoczący.

Gdysą lużne tłoki, lub którys jest pękniety, to dżwiek uszkodzonego tłoka jest głuchy, słyszlny, tak jak by ktoś w stary garnek walił.

Nairzadziej wystepuje uszkodzenie sworznia tłokowego, ale gdy jest uszkodzony, to daje najgłosniejszy łomot ze wszystkich luzów w silniku.
Srawdza sie uszkodzone tłoki lub sworznie, wykręcając po kolei świece, i na 3 cylindrach pracujący silnik w którymś momencie nie bedzie tego dżwieku, ale trzeba przykryć ,zadławic lekko otwór świecy.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 14:47   #30
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Dzięki "Jaryska". - A czy taki klekot może wydawać wydmuchana uszczelka kolektora ssącego lub uszkodzony napinacz rozrządu?
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.