Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2010, 12:12   #71
jack2108
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Witam wszystkich forumowiczów i gorąco pozdrawiam w tą zimową jesień.
Mam problem wyjechałem na cztery dni i nie paliłem autka MK3 2,0 TDCi od niedzieli - wczoraj tj. w czwartek po przekręceniu kluczyka usłyszałem tylko wycie rozrusznika i nic poza tym. Proszę o pomoc doświadczonych posiadaczy Mondka co mogło nawalić.
Dodam, ze autko jest garażowane pod chmurką.


Ostatnio edytowane przez jack2108 ; 03-12-2010 o 12:59
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 16:00   #72
jjaarreecckkii
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-12-2010
Skąd: OPOLSKIE
Model: MONDEO MK III
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Witam wszystkich forumowiczów. Ja z kolei miałem problem w swoim MKIII 2,0 TDDi - przy ujemnych temperaturach ciężko, a nawet bardzo ciężko palił. Wymieniłem świece - brak poprawy, wymieniłem filtr paliwa - może troszkę lepiej, no i wczoraj znalazłem przyczynę moich problemów - spalony bezpiecznik " F8 " 60A, po jego wymianie pali bez problemowo . Dodam tylko że autko garażuję pod chmurką.
jjaarreecckkii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 16:06   #73
Szymekmondeo
ford::average
 
Avatar Szymekmondeo
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Płock
Model: MondeoX sedan
Silnik: DuratorQ 2.0 TDCI 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Juz była rozmowa o tym.Na W ujemnych temperaturach pracuje głosno i na wyższych obrotach bo ssanie sie włącza
Szymekmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 17:49   #74
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał eddek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przypomnę wszystkim, że na mrozie najpierw włącza się zapłon i czeka, aż zgaśnie kontrolka świec. Dopiero wtedy odpala się samochód. :-)
Warto jeszcze poczekać kilka sekund, jak się wsłuchać to słychać puknięcie przekaźnika. Mam Mondka od końca lutego, teraz są jego pierwsze mrozy, przy -13 odpalił jak zawsze od razu. Świece grzeją 8s, a kontrolka gaśnie wcześniej - nie trzeba kilka razy włączać-czekać aż zgaśnie kontrolka-wyłączać-znów włączać...).

Znalazłem:
"Czas maksymalny wynosi 8 sekund przy temperaturze -20°C lub niższej. Przy temperaturze powyżej 80°C nie ma fazy ogrzewania wstępnego.", ale mimo wszystko u mnie nawet w ciepłe dni grzały właśnie 8s.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 20:07   #75
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

dziś u mnie było -20 i powiem ze od kopa zapaliłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jack2108
Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
Witam wszystkich forumowiczów i gorąco pozdrawiam w tą zimową jesień.
Mam problem wyjechałem na cztery dni i nie paliłem autka MK3 2,0 TDCi od niedzieli - wczoraj tj. w czwartek po przekręceniu kluczyka usłyszałem tylko wycie rozrusznika i nic poza tym. Proszę o pomoc doświadczonych posiadaczy Mondka co mogło nawalić.
Dodam, ze autko jest garażowane pod chmurką.
Wiesz co miałem podobnie czy to pierwszy raz sie zdarzyło? jak tak to powiem ci ze miałem obiaw jak mi dwumasa siadała zeby od dwumasy sie krusza:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i rozrusznik jak trafi na to to gwizdze jest metoda ruszyc biegami na sucho i powinno zaskoczyc u mnie tak było i zmienic musiałem dwumase Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 08:28   #76
pavulon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130km/automat
Rocznik: 12/2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Z tego co piszesz sprawdź aku...najprościej a razie czego najtaniej pzdr
pavulon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 19:26   #77
jack2108
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Witam ponownie to coś z bendixem w rozruszniku, po kilku uderzeniach kijem od miotły samochód odpalił - ok. 12.00 w południe.
Wieczorem przy -12 powtórka z rozrywki - parę uderzeń i znów odpalił, widzę że wizyta u mechanika będzie nieodzowna. dziękuję za porady mam nadzieję, że strasznie mnie z kasy nie wyczyszczą bo Święta za pasem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 20:30   #78
ewdajas
ford::beginner
 
Avatar ewdajas
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: wawa
Model: MK3 Mondeo kombi
Silnik: 2,0 TDCI tiptronic
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Mój trzy dni temu nie odpalił. Musiałem ładować aku, teraz już pali "na razie" bez problemów. Podgrzewam świece 2-3 razy i jest OK.
ewdajas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 13:11   #79
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

a u mnie druga zima i znowu kicha, jeszcze do -15 nie ma problemu ale - 20 i w gore przez noc i nie odpala kreci ze 20 razy i nic az aku pada, potem ladowanie i znowu troche pokrece i odpala - mi to wyglada na swiece (ktore juz dawno kupilem ale nie mam odwagi wymienic) lub akumulator (oryginal od nowosci) lub paliwo - a bedac szczerym to pewnie polaczenie wszystkich trzech rzeczy - i sam nie wiem za co sie pierwsze brac
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 13:33   #80
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał muli9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lub akumulator (oryginal od nowosci)
w sumie sam sobie odpowiedziałeś, u mnie też był oryginał no i jak już stuknęło mu 7 latek to niestety musiałem go zmienić
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.