Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2020, 00:08   #1
Usul
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 04-01-2020
Skąd: Białystok
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 0
Domyślnie Planowany zakup - prośba o opinie

Cześć, piszę po raz pierwszy, zastanawiałem się czy pisać tu czy w dziale "kupię", ale jako, że chodzi o nowego s-maxa, to wydaje mi się to lepszym miejscem.

Mianowicie - "na dniach" zamierzam zamówić nowy "rodzinny" samochód, czyli zmieniam żonie ;] I po objeżdżeniu i obejrzeniu wszystkiego wybór pada na s-maxa, peugeota lub espace'a. I teraz moje pytania:
1. Czy również porównywaliście te modele i jak tak, to dlaczego s-max?
2. Czy z perspektywy tych kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu tysi przejechanych km byłby to nadal s-max?
3. Jaki udało Wam się ugrać rabat w salonie ?
4. Czy duża jest "odczuwalna" różnica pomiędzy silnikami 180 i 240 koni ? Bo idealnym byłoby 240 i napęd 4x4, ale takie połączenie nie występuje i albo moc, albo napęd...

Usul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2020, 09:20   #2
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Planowany zakup - prośba o opinie

[QUOTE=Usul;3209554]Cześć, piszę po raz pierwszy, zastanawiałem się czy pisać tu czy w dziale "kupię", ale jako, że chodzi o nowego s-maxa, to wydaje mi się to lepszym miejscem.

Hej,
Zanim kupiłem S-maxa jeździłem trzema różnymi Scenicami, w tym jednym nowym z salonu, więc brałem również pod uwagę Espace`a, jako że poprzedni Espace bardzo mi się podobał. Jeździłem w przeszłości również fordami, w tym salonowym Focusem. Przy zakupie nowego auta wybór bez wachania padł na Maxia, dlatego, że byłem już wykończony awaryjnością aut francuskich, ale... zanim kupiliśmy Maxia obejrzałem wiele filmików, czytałem wiele opinii i w zasadzie chyba żadnej negatywnej. W tym samym czasie obejrzałem również kilka testów Espaca i w tym dwa, gdzie już na samym początku nowy Espace nie chciał odpalić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Znając jakość wykończenia aut francuskich powiedziałem, że żadnego francuza więcej!
Mam wersje Titanium Platinium EcoBlue 190KM i jeśli rozważasz S-maxa to minimum ten silnik lub 240 Km. Jeden z najlepszych wizualnie lakierów Magnetic Grey. Na razie przejechałem tylko 13 tys. Jestem po pierwszym przeglądzie i nie mam absolutnie żadnych powodów do narzekania. Jeżdże i w mieście i po autostradach, również za granicą. Auto jest po prostu super. Nie wiem czy wiesz, ale generalnie dealerzy Forda (również dyrektor Forda na Polskę) twierdzą, że to jeden z najbardziej udanych modeli i najbardziej komfortowych).
Jeśli chodzi o rabat to sprawa prosta: skontaktowałem się z niemal wszystkimi dealerami Forda w Polsce i dostałem co najmniej kilkanaście ofert. Z dnia na dzień eliminowałem te droższe, skupiając się na tańszych ofertach za to samo auto (z sierpnia 2018, kupiony w listopadzie 2018, nie wyprzedaż poprzedniego rocznika). W końcu na placu boju zostały tylko Mój dealer z Torunia i ze Stargardu. Ostatecznie cena była ta sama, więc żeby mieć przychylniejszy serwis na miejscu i rabaty za przeglądy i części wybrałem mój salon Forda w Toruniu. Powiem Ci, że nie spodziewałem się, że nawet przy zakupie jednego auta dealerzy tak się będą starać przekonać do siebie!
Zobaczymy czy to będzie potrzebne, ale dokupiłem również 7 letnią gwarancję Ford Protect (maksymalny okres), oczywiście nowy komplet felg i opon zimowych, ze względu na czujniki TPMS.
U mnie w całej tej akcji najbardziej liczyło się to, że nie chciałem żadnych innych marek w tej cenie jak Smax, ponieważ w rodzinie mieliśmy wiele Fordów i żaden nigdy nie zawiódł, z żadnym (nawet starszym) nie było większych problemów. Mając kiedyś fabrycznego Focusa (wtedy odbierałem go w Łodzi, ale tylko dlatego, że to było jedyne auto w tym pięknym błękitnym kolorze i kombi) stwierdziłem, że tylko Ford. Mam wielki sentyment do tej marki. Polecam Ci też „Moje życie i dzieło” Henry`ego Ford`a;

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.