Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2013, 11:17   #21
gomcek
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Sprobuje najpierw pod lamkpe ale przed kostka z "ON/OFF". Mam nadzieje ze alarm jest dalej.. Pasowalo by mi to bo po 30 minutach gasnie lampka (poza tym, ze wlacza alarm to jest ok).. Zapalniczki u mnie nie gasna (moze jest do tego jakis bezpiecznik?) czyli odpada no i daleko do szyby.. a jak nie lampka to radio.. gasnie po uzbrojeniu alarmu.. Tylko jak potem kable puscic..? Przez schowek i slupkiem? jest jak kabel przepuscic miedzy radiem a schowkiem?

gomcek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 12:17   #22
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Cytat:
Napisał Apeswu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eeeee aż poszedłem sprawdzić, po wyłączeniu zapłonu zapalniczka mi się wyłącza. Telefon nie ma ładowania, w zapalniczkę też nie ma prądu...
No to znaczy, że masz Focusa jedynego w swoim rodzaju... Zgodnie ze schematami oraz zgodnie z praktyką zapalniczki w FF2 są wprost na aku.
Ktoś prawdopodobnie dołożył sobie w Twojej furce jakiś dodatkowy przekaźnik w sobie tylko wiadomym celu...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 20:04   #23
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak - tylko widziałeś w życiu alarm "czuły" na włączoną lampkę oświetlenia kabiny? Ja nie - więc myślę, że problem jest z alarmem (...)
Może alarm jest czuły nie tyle na lampkę, co na spadek napięcia?
Z 10 lat temu miałem tak w jakimś passacie - niechcący zostawiłem lampkę włączoną i po około godzinie zadzwonił parkingowy z info, że alarm wyje. Lampkę zgasiłem i alarm już się nie odzywał.
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2013, 17:09   #24
gomcek
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Udało się.
Podłączyłem pod lampke. Razem z płytką wyjętą z ładowarki samochodowej (z zestawu z kamerką). Płytke schowałem powyżej lampki, kabelek przepuściłem podsufitką. Wyłącza się po 30 minutach i nie włącza alarmu.
Podejrzewam, że włączona lampka dawała sygnał otwarcia drzwi.. Ale to takie moje przypuszczenie.
W każdym razie działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gomcek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2013, 19:36   #25
gomcek
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Najpierw rozebrałem ładowarke samochodową. Podłączyłem ją pod lampke tak jak na zdjęciu. Płytka została w lampce oizolowana zeby nie zetknela sie z blaszkami od lampki. Kabel łatwo przeszedl miedzy podsufitka a szyba. Okręciłem go jeszcze naokoło lusterka zeby w razie odpadniecia kamerki od szyby kabel nie urwal podsufitki. Wtyk do kamerki i śmiga.

Edit: nie wiem, czy plus i minus maja znaczenie, ale tak podlaczylem i dziala. Plytka z ladowarki na 2ch pierwszych zdjeciach jest inna niz ta na 3cim, bo spaliłem ją przy podłączaniu. Zwarłem razem dwa kabelki i poszla.. Na szczczescie prawie kazda ladowarka samochodowa pasuje. Ja potrzebowalem przetwornice z 12 na 5v. Lezala w domu nieuzywana wiec bez problemu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20131016_150027.jpg (89.5 KB, 1147 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20131016_150303.jpg (87.1 KB, 1180 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20131017_144659.jpg (86.7 KB, 1369 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez gomcek ; 20-10-2013 o 19:40
gomcek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2013, 21:08   #26
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Cytat:
Napisał gomcek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie wiem, czy plus i minus maja znaczenie...
Dobry żartGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W stylu prezydenckich "plusów dodatnich i plusów ujemnych"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 12:34   #27
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Powiedzcie mi czy jest możliwość podłączenia się pod lampkę, ale konkretnie pod przycisk w lampce z wersji ghia (chodzi mi o te lampeczki lewą i prawą do czytania) tak aby po właczeniu przycisku szedł prąd na ładowarkę, a nie na żarówkę. Oczywiście żarówkę bym wymontował, żeby nie świeciła w momencie gdy ładuje się rejestrator.
Kombinuję i kombinuję i nie mogę do niczego dojśc. Wychodzi że na tej żarówce 5W prąd jest na oprawce a nie na stopce, ale wg miernika po właczeniu tego przycisku nie zamyka obwodu między tym zasilaniem, a masą
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 22:07   #28
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wg miernika po właczeniu tego przycisku nie zamyka obwodu między tym zasilaniem, a masą
A żarówka świeci? Jeżeli tak, to raczej do sprawdzenia jest miernik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym złączu rzeczywiście jest odwrócona polaryzacja, co jest chyba w zasadzie istotne tylko, jeżeli planuje się zmienić się żarówki na ledy (potrzebne są takie typu non-polarity).
Swoją drogą to bardzo dobry pomysł z podpięciem zasilania pod ten przycisk- o ile będziesz pamiętał o włączeniu zasilania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ja z tej lampki nie korzystam, bo jak już potrzebuję światła korzystam z lampki nad lusterkiem. Co do połączenia najprościej będzie przylutować przewód do blaszek. Do samochodowych modułów ledowych są czasami dołączane przejściówki do różnych typów złącz, ale czy są oferowane oddzielnie tego nie wiem, bo nigdy nie szukałem.
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 08:40   #29
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

SUKCES. Podłączone pod lewy przycisk lampki z ghia. Żarówkę wyjąłem i rejestrator włącza się po przycisku. Muszę tylko przetestować czy jak zapomnę wyłączyć guzikiem, to czy po tych 30 min odetnie prąd
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2014, 22:42   #30
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muszę tylko przetestować czy jak zapomnę wyłączyć guzikiem, to czy po tych 30 min odetnie prąd
I jak wynik testów?
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.