Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2020, 15:51   #2321
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie w S też nie wyłącza 3. cylindra (albo w ogóle tego nie czuć), ale kiera chodzi wyraźnie ciężej co na miasto mi nie pasuje, i pedał gazu jest czulszy, co np. w korku źle się sprawdza.
Napisałem do jednego tunera od chipów w tej sprawie.
W trybie sport trzeci cylinder jest odłączany na 100% czuć wyraźne wibracje. Jedyny tryb gdzie silnik pracuje jak trzeba to "śliska nawierzchnia" ale wtedy silnik jest zamulony i czuję jakbym z przyczepą jechał. Mnie tryb sport bardzo odpowiada. Podoba mi się reakcja na gaz różnicy w sposobie kręcenia kierownicą nie czuje w stosunku do innych trybów. Mam nadzieję że ktoś wreszcie ogarnie jak dezaktywować odłączanie cylindra w trybie Normal bo gdyby nie to to silnik jest całkiem spoko.

daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2020, 20:08   #2322
malacz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2019
Model: Focus mk4 Titanium
Silnik: 1.5 ecoboost 150KM M6
Rocznik: 2018
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Silnik 1.5 jest faktycznie oszczędny, potwierdzam. W moim egzemplarzu trzeba do wskazań komputera (6,3 l/100 km) dodać 0,4 l. Wtedy wychodzi średnio ok. 6,7 l/100 km. To porównywalne zużycie paliwa jak w Fieście 1.0 ecoboost z 2016 roku mojej żony. Tam komputer wskazuje średnie zużycie paliwa na poziomie ok. 6.1, 6,2 l/100 km i też zaniża o ok. 0,4 l/100 km.
malacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2020, 05:31   #2323
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widocznie zależy to od konkretnego egzemplarza. U mnie w Sport i Śliska nawierzchnia, nawet jeśli odłącza cylinder, to tego nie czuć.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2020, 08:58   #2324
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widocznie zależy to od konkretnego egzemplarza. U mnie w Sport i Śliska nawierzchnia, nawet jeśli odłącza cylinder, to tego nie czuć.
To zależy wyłącznie od użytkownika. Moja żona dla przykładu w zadnym trybie nie czuje odlaczania cylindra.

Nie ma softu do Focusa 1.5 , który by to odłączanie w którymś z trybów dezaktywował. Koniec i kropka.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2020, 09:46   #2325
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

No dobra, nie będę się o to sprzeczał, napisałem jak to czuć w moim egzemplarzu.
Na normal i eco czuć wyraźnie, na sport i śliska nawierzchnia w ogóle nie czuć ani nie słychać. Jeszcze jest tryb terenowy hehe, ale tego nie używałem.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2020, 10:04   #2326
elsys1
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Dabrowa Gornicza
Model: Focus Mk. 2 1.8 Sport
Silnik: 1.8
Rocznik: 2020
Postów: 52
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Też nie czuje.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
elsys1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2020, 17:46   #2327
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ostatnio jeżdżę na trybie Sport, jednak w mieście mi bardziej odpowiada reakcja na gaz, tu jednak nie ma jak sprawdzić, czy ten cylinder odłącza, czy nie. W trybie eco nigdy praktycznie nie jeżdżę, w trybie normal czuję to odłączanie.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 22:20   #2328
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Krótki feedback z ostatnich przygód:
- akumulator wymieniony
- reflektor został bez zmian. Dziwne, ALE:

- po wymianie akumulatora DRL nie mignął ani razu. W serwisie powiedzieli mi, że auto stało z włączonym kierunkiem przez godzinę i niczego nie stwierdzili, ja też ciągle patrzę na odbicie samochodu w lakierze auta przede mną i wszystko jest w porządku
- skrzynia biegów przestała tak szarpać, zniknęło też poszarpywanie silnika przy niskich prędkościach. Na ile jest to kwestia tego, że wymiana baterii poresetowała wszystkie sterowniki, a na ile usunięcia problemu z zasilaniem auta (który ewidentnie ciągnął się już chwilę) - nie wiem, trzeba poczekać.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2020, 16:21   #2329
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

W innym wątku, ktoś napisał, że odpięcie klem na 2-3 godziny i nie przestawia się godzina na zegarze, więc może coś na rzeczy, że aku robi problem.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 21:10   #2330
chojrak888
ford::beginner
 
Avatar chojrak888
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: MK4 Vignale
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Dzisiaj, przez przypadek dowiedziałem się, że moje światło DRL (tylko lewe) w adaptacyjnych LED'ach lubi pobawić się w stroboskop. Dość ciekawy przypadek, bo występuje tylko gdy włączę kierunkowskaz. Wtedy DDR ściemnia się (aby lepiej było widać kierunkowskaz) ale zamiast się ściemnić, ta zaczyna mrugać lub całkowicie się wyłącza aby po chwili się włączyć, działać normalnie parę sekund i znów zacząć mrugać. Prawe DRL działa normalnie, po prostu się ściemnia. Problem nie występuje na światłach awaryjnych, wtedy DRL świeci cały czas tak samo (bez ściemniania).

Jak odbierałem samochód (grudzień 2018) to na 95% jestem pewien, że DRL nie ściemniały się przy włączonym kierunkowskazie. Widać przy którejś wizycie w ASO wgrali nowe oprogramowanie do lamp.

Jedyne czego się obawiam to, że ASO zamiast naprawić/wymienić lampę zmieni tylko soft, aby ten przestał ściemniać DRL.
Ale pożyjemy zobaczymy, na serwis umówiony jestem dopiero na następny tydzień.

Na innych forach czytałem, że te lampy mają też wady w szczelności, wiele osób skarży się na skraplającą wodę wewnątrz lampy. Widać wyższa cena lamp nie zawsze idzie w parze z jakością.
chojrak888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.