Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2017, 14:11   #1
1Robson
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-08-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus St
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie doładowanie 2.5 St - Spadek mocy, słabe doładowanie

WitamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam problem z Focusem St 2007 r. a mianowicie spadło doładowanie tzn. do tej pory przy delikatnym przyspieszaniu wskaźnik wstawał do pierwszego pola a na tą chwilę przyspieszając w tym samym stylu dochodzę do 3.500 obrotów a turbo a wskaźnik prawię się nie podnosi. Dopiero od 5 biegu dobija tak jak to robił wcześniej. Miałem niedawno taki przypadek, sprawdzona została szczelność, turbo, wymienione filtry, świece i nic nie wyszło a tydzień później padł separator odmy ( charakterystyczne wycie i pęknięta membrana). Po wymianie na nową wszystko wróciło do normy, wymieniony filtr oleju, zalany motulem eco nergy 5w30 i miesiąc było wszystko ok i wczoraj znowu słabsze doładowanie, ale nie ma już dużego zasysania korka tak jak przy uszkodzonej odmie( jest małe ale czytałem na forum volvo że te silniki tak mają że delikatnie zasysa) i brak dziwnych dźwięków z pod maski. Wątpię aby znowu coś się z separatorem działo bo zrobiłem max 1500 km od wymiany, przebieg potwierdzony to 80 tyś więc też nie dużo, oleju nie ubywa, auta nie kręcę wyżej niż 3000 tyś obr. dopóki się nie zagrzeje olej. W poniedziałek mamy jeździć z mechanikiem z podpiętym kompem i sprawdzać osprzęt. Może ktoś ma jakieś propozycje co można sprawdzić ? Z góry dziękuje za pomoc.


Ostatnio edytowane przez 1Robson ; 03-09-2017 o 23:54
1Robson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2017, 23:52   #2
1Robson
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-08-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus St
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: doładowanie 2.5 St - przy delikatnym przyspieszaniu wskaźnik wstawał do pierwsz

Nikt nie miał takiej usterki ?
1Robson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 23:34   #3
wodzmistrz
ford::beginner
 
Avatar wodzmistrz
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2016
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: FORD FOCUS ST
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: doładowanie 2.5 St - Spadek mocy, słabe doładowanie

Może być walnięty boost selenoid, albo może coś z programem się stało? Na fordtuning.pl był podobny przypadek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Może spróbuj tam podpytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus ST MK2 - 390 HP / 518 Nm: Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot RSMK2, Turbo RSMK2, aktuator + Dv Forge, wtryski 550cc, pompa paliwa Quantum, kolektor ssący AIRTEC, szpera MFactory, wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT etc
wodzmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 22:27   #4
1Robson
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-08-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus St
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: doładowanie 2.5 St - Spadek mocy, słabe doładowanie

Wielkie dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ogólnie sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tak - zrobiona pełna diagnostyka w trakcie jazdy, sprawdzone wszystkie czujniki i z tego co komputer wykazał jest wszystko w porządku z tym że auto jest dużo słabsze. Zostałem odesłany do V tech a na hamownie i o to wyniki 228,9 HP 6307 RPM i 358 Nm 3214 RPM co dawało by serię więc też typowałem że coś się z softem dzieje. W czwartek jadę do Heko na program i zobaczymy co wyjdzie.
1Robson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 11:23   #5
wodzmistrz
ford::beginner
 
Avatar wodzmistrz
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2016
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: FORD FOCUS ST
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: doładowanie 2.5 St - Spadek mocy, słabe doładowanie

Hmm jak na serię to dosyć wysoki moment, o ile hamownia nie przekłamuje w górę. Moc raczej rzeczywiście w normie się wydaje. Heko powinien Ci zrobić dobry program.

Daj znać jaki wynik wyjdzie! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozumiem, że pozostałe graty wszystko masz seryjne (wydech, ic, itp.)?
__________________
Focus ST MK2 - 390 HP / 518 Nm: Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot RSMK2, Turbo RSMK2, aktuator + Dv Forge, wtryski 550cc, pompa paliwa Quantum, kolektor ssący AIRTEC, szpera MFactory, wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT etc
wodzmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2017, 09:13   #6
1Robson
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-08-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus St
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: doładowanie 2.5 St - Spadek mocy, słabe doładowanie

Więc tak po programie 264 KM i 449Nm. Ale problem dalej występuje. Zauważyłem że dzieje się tak jak tydzień jeżdżę eko tj do 3200 tyś obr. Dziś znowu to samo na 3 biegu zaraz po wciśnięciu gazu doładowanie skoczyło i spadło do połowy czyli jakieś 0.6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wszystko seria brakuje tylko kata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1Robson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 03:19   #7
Yamahayzfr13
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 02-04-2019
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: doładowanie 2.5 St - Spadek mocy, słabe doładowanie

I jak kolego? Poradziłeś sobie z problemem niemocy na niskich obrotach? Wydaje mi się że u mnie pojawiło się to samo.
Yamahayzfr13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.