Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2020, 18:09   #21
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Odp: Tutorial - Oświetlenie nastrojowe RGB z SYNC3

Super, dzięki wielkie, na dniach będę testował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 21:31   #22
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Odp: Tutorial - Oświetlenie nastrojowe RGB z SYNC3

Witajcie ponownie. Mały raport z placu boju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardzo dziękuję koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za bezcenne wskazówki. Menu w IPC dotyczące oświetlenia nastrojowego usunięte. Odpowiada za to w UCDS "DS AmbientLight", który ustawiamy na "disabled". Oczywiście znajduje się to w: direct configuration -> ipc -> 173 Driver Settings ECU configuration - DE22.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli ktoś chciałby, można również Forscanem - sprawdziłem i jest to blok 720-35-01 i tam zmieniamy jeden bit - dokładniej szósty - xxxx - x7xx - xx. U mnie było dokładnie 7, a miało być 6. Zmieniamy i zapisujemy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do pozostałych podpowiedzi kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ustawienie w APIM w DE00 jest wykonane, niestety w DE05 nie mam czegoś takiego jak single color ani pantone, w ogóle nie ma tam takich opcji. Są jedynie "Internal Gyro" i "Gyro on Bus".

Jeśli chodzi o IPC i blok DE09 - tam nie zmieniałem nic, gdyż mam tak samo jak auto z rgb...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zapisałem również konfigurację BCMii do backupu IPC, z sukcesem. Nie wiem tylko czy o taką procedurę właśnie chodziło koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , jeśli o inną to niestety nic innego nie znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i na koniec, mimo usunięcia z menu IPC włączania/wyłączania oświetlenia nastrojowego, mimo zapisu do backupu IPC całej konfiguracji BCMii, błąd U2101 nadal jest obecny i wraca po chwili po każdym skasowaniu...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na ten moment brak mi pomysłu co to może być...

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 08-12-2020 o 21:34
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 22:46   #23
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Tutorial - Oświetlenie nastrojowe RGB z SYNC3

Masz chińskiego ucdsa na bardzo starej wersji programu, kilka ostatnich aktualizacji zrobiło spore przemeblowanie w poszczególnych funkcjach dla konkretnych modułów dlatego wygląda to inaczej.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 23:29   #24
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Odp: Tutorial - Oświetlenie nastrojowe RGB z SYNC3

Tak też myślałem, przeszukałem to na wszystkie sposoby i znalazłem dokładnie tyle ile opisałem. Jest zatem jakaś szansa na pozbycie się tego błędu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 23:34   #25
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Tutorial - Oświetlenie nastrojowe RGB z SYNC3

wiem ze to szpeci ale nie daje zadnych objawów. Setki razy widziałem nie dotykane auto z błędem u2101 na hvac więc nie ma tragedii. Inne błędy są gorsze. Zrób jeszcze reset modułu.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 23:41   #26
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Odp: Tutorial - Oświetlenie nastrojowe RGB z SYNC3

Aaa na hvac to swoją drogą mam też błąd który lubi sobie od czasu do czasu ni z gruszki, nie z pietruszki wrócić. Co do IPC, zrobiłem tez reset modułu, nic to nie dało niestety. Błąd po skasowaniu po paru sekundach „czystego DTC”, wskakuje na nowo. Wiem, że można to olać, bo wszystko działa ok. Tylko zastanawia mnie co mu nie pasuje. Może by tak jeszcze spróbować tego narzędzia od kolegów ze wschodu - U2101 Killer?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 21:26   #27
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,288
Domyślnie Odp: Tutorial - Oświetlenie nastrojowe RGB z SYNC3

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapisałem również konfigurację BCMii do backupu IPC
Tak, to podstawa po zmianach w bcm.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 21:49   #28
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Odp: Tutorial - Oświetlenie nastrojowe RGB z SYNC3

Tak więc to zadanie wykonałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo dotychczas nie zapisywałem nic do backupu i te konfigi się różniły między sobą. Ale tak jak pisałem, na ten "brzydki i nic nie robiący" U2101, nie pomogło. Próbowałem odpalić U2101 Killera ale bez powodzenia - nie chciał się skubany połączyć na porcie COM3, status offline.
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 23:21   #29
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Tutorial - Oświetlenie nastrojowe RGB z SYNC3

Witajcie ponownie. Tym razem piszę po raz ostatni w tym tutorialu, gdyż udało mi się uporać z błędem U2101. Będzie to wiec swoiste zakończenie mojego poradnika i właśnie dziś staje się on kompletny. W tym miejscu bardzo duże podziękowania dla @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Bez waszej pomocy i poradników w dziale „moje auto”, mogło być ciężko.
Do rzeczy - ponieważ @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] rozprawił się ze swoim błędem w ACM, popchnęło mnie to również do działania. W przypływie pozytywnej energii postanowiłem wgrać nowy soft do IPC. Z pomocą wyżej wymienionych kolegów, skonstruowałem również „maszynę” do wykonywania update IPC na stole. Potem czerwony klon UCDS i pliki w odpowiedniej kolejności, która jest podana przez Czarka w jego temacie, poszły w ruch. Po mniej więcej 30min było po bólu. Zegary wstały bez problemów. Zauważyłem że w podmenu IPC samoistnie zniknęło to co wcześniej musiałem wyłączać ręcznie UCDSem - nie ma menu oświetlenia nastrojowego, które było „przyklejone” do fabrycznego czerwonego światła. Już wtedy czułem że to musi się udać. Potem Forscan, skanowanie błędów, był oczywiście U2101 w pamięci z przed update, kasowanie błędów, emcje emocje, odczekałem iiiii... błąd nie wrócił. Tak więc udało się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problemem była stara wersja softu, która „nie rozumiała” komunikatu z BCM odnośnie RGB Ambient Light. Tak więc Tomku @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mamy rozwiązanie zagadki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widok w forscanie bez żadnego błędu - bezcenny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.IMG_1212.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2021, 11:10   #30
e404you@gmail.com
ford::amateur
 
Imię: Hoho
Zarejestrowany: 18-04-2021
Skąd: Taiwan
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 5
Talking Odp: Tutorial - Oświetlenie nastrojowe RGB z SYNC3

SYNC3 i RGB?
e404you@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.