Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2021, 12:16   #71
Darek_J
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Grodzisk mazowiecki
Model: Volvo S60, Mondeo Mk5
Silnik: 2.4 benzyna, 2.0TDCi
Rocznik: 2005,2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Rozumiem, że po jednej sztuce takiego modułu powinienem mieć w drzwiach. W której części drzwi? Muszę zdjąć każdy boczek, żeby sprawdzić, czy mam?

Darek_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 12:18   #72
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Nie masz skoro masz korbotronik z tyłu.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 13:00   #73
Darek_J
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Grodzisk mazowiecki
Model: Volvo S60, Mondeo Mk5
Silnik: 2.4 benzyna, 2.0TDCi
Rocznik: 2005,2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
korbotronik
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Podoba się.

W przednich drzwiach mam? Czy też nie? Chodzi mi o moduł.

Ostatnio edytowane przez Darek_J ; 09-12-2021 o 13:01 Powód: dopisek
Darek_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 13:07   #74
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał Darek_J Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przednich drzwiach mam?
Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie masz
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 13:56   #75
Darek_J
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Grodzisk mazowiecki
Model: Volvo S60, Mondeo Mk5
Silnik: 2.4 benzyna, 2.0TDCi
Rocznik: 2005,2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Czyli do zrobienia elektrycznych szyb z tyłu potrzebuję: 4 moduły drzwiowe, 2 siłowniki do tylnych drzwi. Do elektrycznie składanych lusterek, wymiana lusterek? Czy da się jakoś zamontować w moich siłowniki (mam lusterka z kierunkowskazami i podgrzewane)? Zaczynam podliczać, ile to będzie kosztowało. Potrzebuję czegoś jeszcze, czego nie wymieniłem?
Darek_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2021, 00:12   #76
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Kolego Darek_J, Koledzy
Montowałem poliftowe lusterka i szyby do przedliftowej foki pół-bieda wersja z korbotronikiem z tyłu. Wiec wszystko co piszę dotyczy takiej właśnie sytuacji...
Nie wiem jak sytuacja wygląda w polifcie z korbotronikiem z tyłu ale zakładam że podobnie. No więc tak:

Złącze wiązki drzwi w polifcie full opcja wygląda tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niżej złącze wiązki drzwi, wyżej złącze wiązki podłogowej. Zwróć uwagę na piny i stronę złącza wiązki drzwi! W przedlifcie bez szyb z tyłu (i polifcie pewnie też) inne jest położenie pinów i obsadzone są one po przeciwnej stronie złącza (tu gdzie pusto na zdjęciu).

Potrzebujesz moduły we wszystkich 4 drzwiach (komunikacja CAN i LIN między nimi a resztą instalacji)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać umieszczone są one w napędach szyb.
I teraz uwaga! Napędy drzwi tylnych trzeba dołożyć. Napędy drzwi przednich trzeba wymienić (te w przednich drzwiach wersji z korbami wyglądają tak samo i nawet moduły można w nie włożyć ale z jakiegoś powodu nie chcą działać z modułami)
Moduły są inne dla każdych drzwi i moje akurat były opisane ale nie zawsze tak jest. Uwaga na moduły z anglika, mogą nie dogadać się z instalacją kontynentalnej wersji.
Oczywiście wiązki drzwi też trzeba wymienić...
Oprócz powyższych potrzeba też naturalnie panel drzwi kierowcy do 4 el. szyb razem z tapicerką
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przycisk składania lusterek
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i przyciski szyb do tylnych drzwi
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Można dołożyć brakujące przewody do wiązki podłogowej i przełożyć piny w złączach, jest gdzieś na ruskim forum tutorial jak to zrobić, ale mnie to przerosło i postanowiłem przeszczepić całą wiązkę podłogową poliftową. Niestety niektóre złącza w wiązce polift/przedlift różnią się (np tylne światła)więc od skur*a roboty...
Aby uniknąć kupowania po 2 razy gratów w przypadku gdyby coś nie pasowało najlepiej pozyskać wszystko z jednego auta odpowiedniej wersji... Niestety prawie na pewno nie masz napędów w lusterkach, nawet jeżeli masz podświetlenie i kierunki. Wiązka drzwi kierowcy też nie zawsze ma wtyczkę do przycisku składania lusterek. Ja musiałem ją dorobić modyfikując wtyczkę do przycisku szyb od innej wiązki...
Czasem trzeba wprogramować moduły do auta ale u mnie zadziałało od strzału.

Generalnie nie chcę nikogo zniechęcać ale jak bym wiedział ile to roboty (z samy przełożeniem wiązki podłogowej na przykład) i kasy, w życiu bym się na to nie porwał. Aczkolwiek jeżeli jak wspomniałem uda się komuś kupić wszystko z jednego auta w rozsądnej kasie, to czemu nie...

Ostatnio edytowane przez roadrunnner ; 10-12-2021 o 02:12
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2021, 07:53   #77
Darek_J
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Grodzisk mazowiecki
Model: Volvo S60, Mondeo Mk5
Silnik: 2.4 benzyna, 2.0TDCi
Rocznik: 2005,2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

roadrunnner, Wielkie, Wielkie podziękowanie za tak szczegółową instrukcję. Po Twoim opisie, na razie jednak odpuszczam. Niech sobie dzieciaki kręcą tymi korbami, a i lusterko jak będę musiał złożyć, to się pofatyguję z samochodu. Podejrzewam, że to wyzwanie mogłoby mi uziemić samochód na kilka dni, daruję sobie, przynajmniej na razie. Patrzę na godziny Twoich wpisów 1:12 i 3:12, pełen szacunek. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Darek_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2021, 12:58   #78
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał Darek_J Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
roadrunnner Patrzę na godziny Twoich wpisów 1:12 i 3:12, pełen szacunek.
Uroki nocnej zmiany... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak masz wszystko to w dwa dni spokojnie da radę zrobić, ale oczywiście do wymiany wiązki podłogowej trzeba z auta wywalić absolutnie wszystko. Ja przy okazji wygłuszyłem prawie całą budę...

Ostatnio edytowane przez roadrunnner ; 10-12-2021 o 13:01
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2023, 16:50   #79
krzysiekino95
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 08-12-2021
Skąd: Inowrocław
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Witam wszystkich, czytałem trochę o elektrycznych szybach. Elektrykę ogarniam, mam schematy w pdf. Mam przedlifta 06 rok. Był zainstalowany Gem przedliftowy z literka B. Założyłem przedliftowy z literka D bo dokładam czujnik deszczu, zmierzchu, elektryczne szyby, footwell light, tempomat, pełne oświetlenie podsufitki itd
.. teraz pytanie dotyczące Gem i modułów drzwi. Zastanawiam się jaka opcje wybrać i na co pozwoli mój przedliftowy Gem w wersji High Level. Czy dogada się z poliftowymi modułami które przednie są na Can z tylne na magistrali LIN ? Założyłem poliftowe zegary i radio Sony poliftowe prostokątne z Cmaxa i moduł VC USB 112 numer. Podpowie ktoś jaki zestaw wkładać silniczków?
krzysiekino95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2023, 14:19   #80
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał krzysiekino95 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich, czytałem trochę o elektrycznych szybach. Elektrykę ogarniam, mam schematy w pdf. Mam przedlifta 06 rok. Był zainstalowany Gem przedliftowy z literka B. Założyłem przedliftowy z literka D bo dokładam czujnik deszczu, zmierzchu, elektryczne szyby, footwell light, tempomat, pełne oświetlenie podsufitki itd
.. teraz pytanie dotyczące Gem i modułów drzwi.

Mam komplet modułów z zapasem, przełącznik szyb, nawet blachy do tylu na elektryke z wiązkami do mk2 polift ba ten mod. Odezwij sie na priv
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.