Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2011, 09:08   #11
Spascmar
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 61
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy pracuje caly czas

Mam pytanie.
Jezeli czujnik - wylacznik cisnieniowy klimatyzacji dziala zle to bedzie (powinien) generować błedy na komp? Wyłacznik ten załacza mi wentylator na stałe zaraz po wlaczeniu silnika. Dostaje skąś sygnał - skad? Nie generuje błędów. Czyli powinien działac dobrze ew. jak to sprawdzic nie podmieniajac go (instalacja pod cisnieniem - klima nabita).
Błedy po podpieciu kompa to te co wyzej opisałem - czujnik temp otoczenia i czujnik polozenia walka rozzadu z ktorym nie mam problemu.
Gdzie moze byc ten czujnik temp?
Ten podajacy na komp (pod zderzakiem) pokazuje cały czas prawidława temperature.
Ten na zegary tez wskazuje ok. Sa jeszcze jakies inne? Gdzie?
Wydaje mi sie ze to własnie wina tego czujnika temp, tylko ktorego?
Dodam ze auto nie ma zupelnie rzadnych dodatkowych objawów, wszystko jest ok, nic sie nie dzieje.
Klima jak włacze to chodzi, mrozi. Wylacze to nie dziala - wszystko ok.

Spascmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 18:49   #12
Spascmar
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 61
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy pracuje caly czas

Udało mi sie naprawic powyzsza usterke.
Na foto zaznaczyłem polozenie dwoch czujnikow z ktorych jeden okazał sie uszkodzony. Ten z nr 1 - nie widac go ale jest dokladnie pod tymi przewodami od zbiorniczka plynu chlodzacego. Wymiana prosta i szybka bo instalacja klimy ma zaworki. O ile 2 czujnik (2 piny) jest dostepny wszedzie to pierwszego (4piny) nie ma w sklepach, tylko oryginał. Ja cudem znalazłem na allegro za 100zl. Po zamianie wentylator juz sie nie włacza.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A to owe czujniki, ten wiekszy, szary ma 4 piny
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Spascmar ; 16-11-2011 o 18:52
Spascmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 19:01   #13
panoramix
ford::average
 
Avatar panoramix
 
Zarejestrowany: 22-05-2011
Model: Focus C-Max / Volvo V50
Silnik: 1,6 tdci / 1.6D
Rocznik: 2004 / 2007
Postów: 137
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy pracuje caly czas

Z innej beczki - czy szanowny kolega spascmar moglby zrobic mi kilka zdjec dobrej jakosci z pod pokrywy? Taki ogolny zarys kazdej ze stron, z podobnej perspektywy co zalaczone zdjecie :-)

Chcialbym troche rzeczy porownac, bo moje autko po stluczce i chcialbym odtworzyc czego fachmeni nie odtworzyli (zapinki, spinki, trzymacze, itp).

Na PW sluze mailem :-)
panoramix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 20:47   #14
slawekz1
ford::average
 
Avatar slawekz1
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Skąd: Radom
Model: focus MK2FL
Silnik: 1.6 16V 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy pracuje caly czas

Cytat:
Napisał Spascmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Udało mi sie naprawic powyzsza usterke.
Na foto zaznaczyłem polozenie dwoch czujnikow z ktorych jeden okazał sie uszkodzony. Ten z nr 1 - nie widac go ale jest dokladnie pod tymi przewodami od zbiorniczka plynu chlodzacego. Wymiana prosta i szybka bo instalacja klimy ma zaworki. O ile 2 czujnik (2 piny) jest dostepny wszedzie to pierwszego (4piny) nie ma w sklepach, tylko oryginał. Ja cudem znalazłem na allegro za 100zl. Po zamianie wentylator juz sie nie włacza.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A to owe czujniki, ten wiekszy, szary ma 4 piny
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prośba do forumowiczów o nowe foto, lub dokładne wytłumaczenie gdzie są te czujniki
slawekz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2023, 11:39   #15
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Klima problem

Mam problem z klimą. Gdy nie mam włączonej klimy zapalam auto , włancza się wentylator na 2-3 sekundy i uspokaja. Zawsze gdy odpale auto, po samym zapłone bez odpalenia nie włancza wiatraka.

Po załączeniu klimy wiatrak działa odrazu z max. prędkością i pracuje cały czas. zero błędów, bezpieczniki ok, czynnik sprawdzony ok.
Po wypięciu czujnika za lampą obroty spadają na niższy bieg.
Jak sprawdzić ten czujnik , miernikiem czy jakoś. bo wymiana to tylko przez ucinanie kabli.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.