Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2019, 21:59   #11
Osinskiluk
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możemy się umówić na "przesłuchanie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja odgrzebie gdzieś nagranie jak było słychać mój DV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z tego co widzę masz mk1 i silnik 1,6 ale zawsze to cośGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może tak być że mój dv zaczyna dawać pierwsze znaki. To mój pierwszy ford. Kupiłem używany tylko dlatego że nie da sie kupić z tym silnikiem nowego, a chciałem benzynę bo jeździmy głownie po mieście i przebiegi do 25k km rocznie. Pierwsza styczność z obsługą forda w czasie poszukiwań : jak miałem pytania odnośnie modelu dramat... wiecznie ze konsultant oddzwoni i nigdy nie oddzwaniał, osobiście w salonie nic niewiedział i wszystko sprawdzał w broszurkach (czy ma relingi , czy ma koło zapasowe itp masakra). W serwisie mam wrażenie ze czekają aż coś się zjeb%$# totalnie i wtedy łaskawie wymienią, albo minie gwarancja i będą do przodu.
Mam opla astre 1,6 200km 2018r nowy z salonu i tam jak coś się dzieję dzwonie , umawiam się i jest zrobione, a nie ze tak ma być, ze poczekajmy aż będzie bardziej słychać...Wcześniej też miałem samochody nowe/na gwarancji i nigdy nie miałem takich akcji. albo wiec jestem przewrażliwiony i ford tak ma(ford chu&% wort?), albo lecą w ciula w serwisie.


Ostatnio edytowane przez Osinskiluk ; 17-06-2019 o 22:09
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 01:23   #12
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Zmontowałem odgłosy mojego DV przed i po wymianie zaworka.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja też jeżdżę po mieście ale przebiegi mam na poziomie 10-12k rocznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 22:12   #13
Osinskiluk
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmontowałem odgłosy mojego DV przed i po wymianie zaworka.
https://youtu.be/fuKVSX1EJOg
Ja też jeżdżę po mieście ale przebiegi mam na poziomie 10-12k rocznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Włożyłem kamerke pod maskę i taki filmik z tego wyszedł:
https://youtu.be/iyXF750bT48

Słychać najlepiej w ok 25s. Nie wiem czy to to samo co u Ciebie, na pewno zdecydowanie mniej wyraźnie
Za każdym razem jak to chce komuś zademonstrować to nie wychodzi, nie słychać tego tak wyraźnie. Może to wynika z tego że wyłączam nawiew żeby lepiej było słychać? Czy nawiew /klima może mieć jakiś związek?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2019, 20:54   #14
Osinskiluk
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Ktoś coś?
Czy dźwięk na filmiku jest ok? Tak ma być?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2019, 10:12   #15
MaRo2k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2015
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Coś tam słychać delikatnie... Albo jeździj aż sie to nasili bardziej, albo we własnym zakresie sprawdz membrane z dv która kolega wyżej pokazywał.
MaRo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2019, 21:39   #16
bzul
ford::amateur
 
Avatar bzul
 
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wrocław
Model: Fusion usa
Silnik: 2.0 awd
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmontowałem odgłosy mojego DV przed i po wymianie zaworka.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja też jeżdżę po mieście ale przebiegi mam na poziomie 10-12k rocznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czesc, mam dokladnie taki dzwiek u siebie w fusionie usa 2.0eb.
Podejrzewam ze konstrukcja silnika w tym zakresie jest identyczna lub niemal identyczna 😉 czy moglbys mi opisac lub wskazac na fotce gdzie znajduje sie ten zaworek z membrana? Czy jest to naprawa do zrobienia w warunkach garazowych? Jaki koszt takiego zaworka?
Pozdrawiam
bzul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 20:45   #17
Aras10
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: Ford s-max
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Cytat:
Napisał Pawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie.

Od około miesiąca jestem posiadaczem s-maxa 2.0 EB 240km.
Samochod ma ok 1roku i 20k km. Kupiłem używany bo nowego się nie da z tym silnikiem, więc nie wiem czy tak było od nowości.
Zauwazylem że przy puszczeniu gazu w samochodzie pojawia się dziwny dźwięk. Ciężko go jakoś opisać bo to ani świst ani skrzypienie a tym bardziej nie zgrzyt czy stukot. Czasem słychać to cicho czasem głośniej, czasem około 1s czasem dłużej. (jak by to opisać to takie phufufufu z lekkim gwizdem gdzie długość dźwięku wydłuża się przez dodawanie fufufu xD) Mam wrażenie że dźwięk pokrywa się czasowo z synkiem powietrza z turbiny (zawór upustowy) który przy otwartych oknach słychać dość wyraźnie (swoją drogą czy to normalne że ta turbina tak psyka co puszczenie gazu? W innych turbo benzyna tego nie miałem)
Moje pytanie kieruje głównie do posiadaczy takiego silnika. Czy też macie taki dźwięk przy puszczeniu gazu? Najlepiej to słychać gdy:
Zamkniemy okna, jedziemy ok 40-60 km/h muzyka wyciszona oczywiście 😉. Z moich obserwacji wynika że nie ma znaczenia czy pałujeny czy jedziemy miejskim tempem między światłami. Nie znalazłem też zależności między sposobem jazdy a głośności długością tego dźwięku.
Strasznie mnie ten dźwięk denerwuje...
Witam, czy udało się koledze rozwiązać ten problem?
Mam to samo u siebie w takim samym samochodzie.
Aras10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.