Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2020, 23:24   #591
robertd01
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 28-10-2013
Skąd: Gdynia
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM M6
Rocznik: 2013
Postów: 41
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

ja miałem to samo co @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
gość w serwisie Forda powiedział, że poza upierdliwością stawania co jakiś czas nie było większego zagrożenia innych usterek i że nawet do DE mogłem jechać.
Na YT widziałem, że wymiana nie jest jakaś mocno skomplikowana. A w Fordzie łupnęli ponad 1000PLN, a w necie czujnik kosztował chyba 200PLN.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] u Ciebie coś pewnie musiało uderzyć i wyrwało gniazdo, w które wkręca się czujnik? k... 1500 za kawałek rurki, ładnie, aż nie chce się wierzyć.

robertd01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2020, 22:18   #592
qsto
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-08-2016
Model: S-Max, Escape
Silnik: 6G9Q-6007-CB
Rocznik: 2006,2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] niestety takie ceny. Tu link, i to zamiennik w dodatku bo oryginału nie ma już z czujnikiem:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

kupiłem coś takiego, ale niestety obawiam się tej podmiany oprogramowania:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jutro jeszcze zadzwonię do ASO z zapytaniem ile to u nich kosztuje.
qsto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 15:26   #593
kryspin
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 04-04-2020
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0tdcI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie usterka silnika

Pojawia się komunikat usterka silnika,w tym momencie nie działa turbina .Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko jest wporządku auto jedzie normalnie i turbina działa.Jaka może być przyczyna.
kryspin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2020, 03:45   #594
viporion
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 16-06-2019
Skąd: ooo
Model: mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: p0341 s max nie odpala

Cytat:
Napisał adampawppl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozpozna ktoś co to za kostka?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Winna tego ze pojazd nie odpala jest ta kostka stacyjki ?

bo borykam sie z takim autem na warsztacie. blad p0341 i auto jak przekrece kluczyk nie odpala , lecz kreci.
zauwazylem ze jak nie odpali odrazu to nie ma co krecic tylko cofnac kluczyk i na nowo i tak kilka razy, az zapali. czujnik wymieniony walka gornego a blad dalej wraca. przewody podmienione prosto do Ecu.
Czy blad tego czujnika walka jest powodem nie odpalania czy wlasnie to ze nie odpala czy blad tego czujnika nie ma wplywu na odpalanie ?
viporion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2020, 11:45   #595
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: p0341 s max nie odpala

Cytat:
Napisał viporion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... blad p0341 ...
Stacyjka ma DOKŁADNIE NIC wspólnego z błędem czujnika wałka rozrządu.
Przy błędzie P0341 auto NIE MA PRAWA odpalić.
Zostawić stacyjkę w spokoju i zająć się kwestią czujnika wałka.
W krańcowym przypadku może być uszkodzony PCM (sterownik silnika) - może nie działać poprawnie wejście impulsu z czujnika wałka.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 09-09-2020 o 16:34
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2020, 11:57   #596
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: p0341 s max nie odpala

okablowanie do czujnika warto tez sprawdzic.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2020, 08:35   #597
jaro_poznan
ford::amateur
 
Imię: jaro
Zarejestrowany: 14-04-2013
Skąd: Poznań
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witajcie mam podobny problem w s-max 2011 140km . Wyskakuje mi kontrolka awarii silnika i samochód nie ma mocy . W 90% dzieje się to przed odpaleniem silnika tzn. rano otwieram samochód wkładam kluczki do stacyjki i wyskakuje kontrolka awarii silnika. Samochód odpalę i jedzie normalnie , dojeżdżam do pracy a jak wychodzę z pracy to błędu już nie ma. Tak było do wczoraj ale teraz włączyło się to podczas jazdy i samochód stracił moc , jakoś dojechałem do pracy i po powrocie było już ok . Rok temu miałem podobny problem i samochód był w serwisie i wymienili gruszkę od turbimuy oraz wąż intercoolera . Skasowali 2500zł i problem na ponad pół roku znikł . Teraz powrócił i co to może być tym razem ?

Ostatnio edytowane przez jaro_poznan ; 01-10-2020 o 08:57
jaro_poznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2020, 15:31   #598
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Zrób test zegarów i sczytaj błędy DCI może to ma związek z EGR em.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2020, 13:22   #599
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam. W moim poprzednim smaxie miałem podobnie. Dwa razy... Winny był czujnik turbo /dolotu cisnienia czy jakos tak/. Wyskakiwał 'check engine'. Auto traciło moc. Loteria. Raz wyskakiwał błąd raz jechał normalnie. Tracił moc i do 50km/h było maksymalnie. Najgorzej jak złapało w trasie... Pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2021, 13:59   #600
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam.
Chcę się podzielić moim przypadkiem s-max 2.0 tdci 163km 11 rok czyli pelny po lift.
Wiem, że było już kilka takich przypadków, ale chyba wszystkie dotyczą przed lifta.
Problemy zaczęły się we wrześniu przy obfitych opadach deszczu. Wsiadając rano do samochodu witala mnie na convers+ "Usterka silnika". Po zgłaszaniu samochodu i kilku minutowej przerwie i ponownym uruchomieniu "Usterka silnika" znikala.
Po podłączeniu do forscan wychodziły różne błędy
P060C
P0606
P062E

B1D26
B109D
P062E
B1C15
U3000
B1130
U0401

Trzy pierwsze pojawiały się za każdym razem przy komunikacie usterka silnika i wilgoci lub deszczu.
Po resecie DTC błędy nie powracaly, oczywiście do następnej wilgoci lub deszczu.
Po przeczytaniu kilku wątków na forum moje podejrzenie padło na wiązkę z PCM w stronę silnika.
Zadzwoniłem do kilku warsztatow i elektryków, ale nikt nie chciał się podjąć naprawy.
A w ostatnim czasie czyli przełom stycznia i lutego myślałem juz o sprzedaży, choć jest to mój drugi s-max bo już mnie tak w..... .
Postanowiłem zabrać się sam za to choć ze mnie taki elektryk jak z koziej .... trąba.
Rozpocząłem od zakupu kilku przewodów elektrycznych po okolo 2 m., izolacji i termokurczek resztę miałem.

Prace zacząłem od zdjęcia koła lewy przód i nadkola. Odlaczylem akumulator i wymontowalem cała obudowę filtra powietrza. Potem rozpiecie trzech wtyczek od komputera PCM i zabawa z przełożeniem owych wtyczek w stronę komory silnika. Zeby przełożyć wtyczki w stronę silnika musiałem przeciąć trzy przewody od klimy (W tym słynny fioletowy kabelek)
Rozpiecie trytytek (choć niektóre się urwaly) i rozcinanie izolacji i wyjmowanie kabli z peszla.
Jeszcze trzeba rozpiac dwa plastikowe przewody od Power Shifta i separatora przy chłodnicy, ponieważ przeszkadzają w wyjęciu wiązki do góry. Są na dwa zatrzaski które się wciska i wyciąga w stronę przewodów
Po rocieciu izolacji nagle moim oczą ukazały się dwa uszkodzone przewody i to na samym wierzchu. Aż nie mogłem uwierzyć w swoje szczęście. Wydaje mi się że jeden z nich grubszy chyba jest od Cana. Wiązka z przewodami jest na odcinku od rozgałęzienia w górę w stronę wtryskow przy skrzyni biegów (Power Shift). Druga część wiazki idzie w stronę skrzynki bezpiecznikow.
Swoją drogą nie wiem czy we wszystkich maxach czy tylko u mnie w tym miejscu wiązka idzie obwinieta w jakąś szmatę, a nie w peszlu. Moim zdaniem to była przyczyna przetarcia się przewodów o obudowę skrzyni PS.
Po zdjęciu koszulki z przewodów były skorodowane z zielonym nalotem na odcinku jakiś 3 cm.
Wymieniłem okolo 10 może 15 cm tych przewodów lutujac je i zabezpieczając miejsca lutow termokurczka i izolacja.
Na koniec szybkie podłączenie komputera PCM i akumulatora, podłączenie forscan usunięcie wszystkich błędów i można było wszystko powoli składać.
Oczywiście wszędzie gdzie była rocinana izolacja wszystko trzeba zabezpieczyć.
Teraz tylko zostaje mi kupić kawałek peszla i wstawić przy skrzyni biegów zeby juz nie wracać do tematu.
Mam nadzieję że wszystko opisalem w miarę zrozumiale.
Oczywiście służę pomocą.

Bump:

Bump:

Bump: Nie mogłem wstawić więcej zdjęć.

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20210207_132516.jpg (88.2 KB, 123 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20210207_132540.jpg (102.7 KB, 114 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20210207_132546.jpg (103.6 KB, 111 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20210207_134729.jpg (97.9 KB, 107 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20210207_140936.jpg (95.2 KB, 108 wyświetleń)
__________________
Była Galaxa 1.9 TDI 110km, S-max 2.0 TDCI 121 Kw Titanium
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.