Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2014, 20:30   #11
Jaro100
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Model: Focus
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 67
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

To ja opiszę swój przebieg wydarzeń, foczka sprawuje się dobrze, nic jej nie dolega, ale jak co roku byłem na przeglądzie i jak to na przeglądzie sprawdzenie wszystkiego przez diagnostę, jedno co mnie zastanawia to trzymanie hamulca kiedy to diagnosta kręci naszym układem kierowniczym na boki, otóż drugi raz mi się to zdarza, że po przeglądzie śmigam do domu i nagle sprężynka i brak mocy(po zgaszeniu silnika i włączeniu wszystko ok, błędów brak none) i teraz pytanie co może spowodować taki stan, bo jeżeli w codziennym użytkowaniu nic takiego nie ma miejsca, to co ten sprzęt diagnostyczny, który moim zdaniem nadwyręża w moim odczuciu układ kierowniczy może powodować?.
Dziwne jest to, że nie mam problemu między badaniami, a jak tam pojadę to foka zdycha, jednorazowy incydent a jednak ryzyko przy wyprzedaniu na trasie istnieje, po tym incydencie śmigałem nad morze 200 km z różną prędkością jak to na trasie i wszystko ok, a tu 5km drogi do domu i pyk sprężynka, można by rzec raz na rok norma, ale dlaczego bezpośrednio po przeglądach?. Zagadka.

Jaro100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 19:38   #12
jarek1780
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: war-maz
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TdCi 140 KM zrobione na 168 KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Witam
Nichce zakładać nowego tematu więc mam też to samo lecz dziś na odcinku 0,5 km zapaliła się kontrolka oczywiście brak reakcji na gaz oprócz niej zapala się również od braku smarowania,też czasem zapali się na wysokich obrotach sama kontrolka smarowania,oczywiście ciśnienie sprawdziłem narozgrzanym silniku i jeździłem z ciśnieniomierzem i ciśnienie jest bardzo dobre,czujnik zmieniłem i dalej to samo czy to wina wynika z pedału gazu?
Prosze o sugestie
Z góry dziękuje
Pozdrawiam
jarek1780 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2014, 20:27   #13
jazzga7
ford::average
 
Avatar jazzga7
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Człuchów
Model: Ford Focus MK I GHIA
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: XII.2000
Postów: 88
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Jeżeli wina leży w pedale gazu, to wywali Ci błąd, po podłączeniu do kompa. Kontrolka ciśnienia oleju palić się nie powinna.
jazzga7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 08:39   #14
Smok.krakow
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: Nowy Sacz
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Cytat:
Napisał Pawełsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dołączę się do tematu,proponuje zalać dobrego paliwa , miałem identyczny przypadek co kolega Rystar i pomogło wszystko wróciło do normy a jeżeli nie to spróbować go odpalić i pościć ogrzewanie na nogi, często zbiera się wilgoć a pedał gazu tego bardzo nie lubi.
A u mnie w foce 1.8 TDCI już trzymałem się za kieszeń na pompę wtryskową a wystarczyło wymienić filtr paliwa i wyczyścić zawór w pompie i śmiga.Odcinał mrugając kontrolka świec gdy mocniej depnąłem,teraz jak ręką odjął wczoraj machnąłem po powyższych drobnych robótkach 7oo km specjalnie nie oszczędzając go by sprawdzić i jest gitara.
Smok.krakow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 16:17   #15
krzysiek 1208
ford::beginner
 
Imię: kRZYSIEK
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: OGL
Model: Transit & Focus
Silnik: 2.5 D & 1.8 TDDI
Rocznik: 96 & 01
Postów: 36
Domyślnie Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

Witam , posiadam focusa 1,8 TDDI ale do rzeczy ,dzisiaj po przejechaniu 20km dałem w piz..... i odcinka przy 4500obrotów zamigała sprężynka i zgasł ale normalnie odpalił, dojechałem na miejsce zgasiłem ponowna próba odpalenia i zonk, po którymś piłowaniu załapał od szczała i zgasł i tak kilku krotnie , teraz robiłem próbę auto zapala normalnie ale po rozgrzaniu ,przy 4500obrotów odcina go miga sprężynka i silnik gaśnie i tak za każdym razem jak dostanie w piz.....
krzysiek 1208 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 16:19   #16
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

Szkoda auta jak ty tak ciągle mu dajesz w pi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego skoro świeci kontrolka to najlepiej będzie odczytać błąd jaki pokuzuje. Bez tego to wróżenie z fusów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 16:27   #17
krzysiek 1208
ford::beginner
 
Imię: kRZYSIEK
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: OGL
Model: Transit & Focus
Silnik: 2.5 D & 1.8 TDDI
Rocznik: 96 & 01
Postów: 36
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

tyle to ja tez wiem i zaraz będzie - 1500 u mechanika, focus to chyba nie jest jakiś unikatowy samochód dlatego pytam, czy ktoś sie nie spodlał z takim czymś w wcześniej miałem mondeo TDDi i wszystkie naprawy udawało sie zrobić samemu głownie dzięki forumowiczom, i bez komputerów
krzysiek 1208 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 16:54   #18
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

wymien filtr paliwa i egr zaslep. U mnie kiedys jak egr byl nie zaslepiony to potrafilo mu tak odwalic.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 10:56   #19
krzysiek 1208
ford::beginner
 
Imię: kRZYSIEK
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: OGL
Model: Transit & Focus
Silnik: 2.5 D & 1.8 TDDI
Rocznik: 96 & 01
Postów: 36
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

Dzisiaj z czytałem błędy

Urządzenie diagnostyczne
Magneti Marelli

Alternator ( uszkodzony przeładowuje)
Czujnik wału korbowego ( usterka w obwodzie )
Czujnik wału korbowego ( uszkodzony )
Sterownik pompy wtryskowej ( uszkodzony)
Chwilowe zgaszenie pojazdu 34

Moje pytanie od czego zaczynać te naprawy?
krzysiek 1208 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 11:09   #20
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

Najprawdopodobniej regulator napięcia wysiadł. Przy wysokich obrotach alternator dawał bardzo wysokie napięcie i przypuszczam, że to powodowało te "gaszenia" silnika po wykręceniu do 4500 obr/min.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.