Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2017, 07:44   #1
Witek6935
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: FOCUS MK3 KOMBI
Silnik: 1.6 ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 12
Lightbulb Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Witam wszystkich forumowiczów!
Od miesiąca jestem posiadaczem Forda Focusa MK3 kombi w wersji Titanium 1.6 ECOBOOST.
Auto jest sprowadzone z Niemiec.
Mam pytanie odnośnie możliwości zmiany ustawień świateł automatycznych poza tym co jest w pozycjach menu.
Focus jest wyposażony w czujnik zmierzchu, deszczu i tryb świateł "AUTO".
1) Pierwsze pytanie dotyczy automatycznych świateł dziennych. Z racji, że auto jest z Niemiec, światła dzienne się nie zapalają. Czy istnieje możliwość jakieś jakieś zmiany konfiguracji w ustawieniach modułu sterującego światłami, aby po odpaleniu samochodu, w trybie auto włączał światła dzienne?
W chwili obecnej czujnik zmierzchu na nic się przydaje, bo i tak w dzień muszę ręcznie przekręcić pokrętło w tryb świateł mijania włączonych...
2) Drugie pytanie dotyczy automatycznych świateł drogowych. Focus jest wyposażony również w radar/kamerę - ma opcję unikania kolizji w korkach (LS safety sys.) Czy przy takiej konfiguracji nie powinien mieć w opcjach możliwości automatycznego włączania/wyłączania świateł drogowych? W opcjach komputera sprawdzałem i mam tam tylko pozycje:
- światła deszcz. (automatyczne włączenie świateł mijania przy wykryciu deszczu przez czujnik deszczu)
- oświetlenie nastrojowe
- przyciemnienie
- oświetlenie do wysiadania

jak widać nie ma opcji Automatycznego włączania świateł drogowych. Pytanie jak poprzednio: Czy istnieje możliwość jakieś jakieś zmiany konfiguracji w ustawieniach modułu sterującego światłami, aby taka opcja była aktywna? Jeśli nie, co Focus musiałby jeszcze mieć na wyposażeniu, aby taka opcja była możliwa?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Witek6935 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 10:22   #2
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Daj vin zobaczymy co on tam ma...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 11:11   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,511
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Witam

Nie podpowiem która to opcja ALE po podłączeniu auta pod komputer można zmienić ustawienia, że po przekręceniu kluczyk włączą się światła

Ja tak mam w aucie (Titanium) z polskiego rynku

W takim przypadku, czujnik zmierzchu włącza tylko oświetlenie nastrojowe

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 11:38   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Cytat:
Napisał Witek6935 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwsze pytanie dotyczy automatycznych świateł dziennych. Z racji, że auto jest z Niemiec, światła dzienne się nie zapalają. Czy istnieje możliwość jakieś jakieś zmiany konfiguracji w ustawieniach modułu sterującego światłami, aby po odpaleniu samochodu, w trybie auto włączał światła dzienne?
W chwili obecnej czujnik zmierzchu na nic się przydaje, bo i tak w dzień muszę ręcznie przekręcić pokrętło w tryb świateł mijania włączonych...
Każdy nowy użytkownik tego forum zazwyczaj pyta o to samo.
Albo jak to włączyć, albo dlaczego to tak działa (bo ma to już włączone).

Temat poruszany wielo (wielo, wielo, wielo) krotnie na forum.
Kwestia aktywacji tego za pomocą kabelka i oprogramowania.

Cytat:
Napisał Witek6935 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focus jest wyposażony również w radar/kamerę - ma opcję unikania kolizji w korkach (LS safety sys.)
Jak kolega wspomniał wyżej, podaj VIN pojazdu i rozkodujemy co masz a czego nie masz. Bo mam dziwne wrażenie że będzie tak jak zawsze, czyli że wcale nie masz kamery (a Tobie się wydaje że masz) bo masz sensor na szybie który jest sensorem deszczu. Jeśli masz dodatkowe trójkątne "dziury" na szybie, to może to być miejsce na kamery których tam nie ma, bo z fabryki wyjeżdżały Focusy które miały już gotowe "miejsca" na kamery ale były konfigurowane przy zakupie przez klienta jako "bez kamer".
Dodatkowo - kamera od hamowania w sytuacjach awaryjnych (city stop break) umożliwia również korzystanie z aktywnego tempomatu (tempomat sam utrzymuje odległość od poprzedzającego go pojazdu). Masz aktywny tempomat?
Sprawa trzecia - kamera do aktywnego tempomatu (awaryjnego hamowania) nie jest kamerą a radarem znajdującym się w zderzaku
Po czwarte - radar aktywnego tempomatu i awaryjnego hamowania ma nic wspólnego z automatycznymi światłami długimi, bo od tego jest kamera rozpoznawania znaków


A tak na serio - ja się zastanawiam ile jeszcze razy będziemy to wałkować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawdę przydałby się jakiś zestaw tematów dla "początkujących użytkowników Forda" bo co tydzień mamy te same pytania.
Jak nie ciśnienie w kołach (i czy są czujniki) po "mam kamery a nie działają" gdzie potem okazuje się że kamer wcale nie ma tylko są miejsca na kamery do światła nie zapalają mi się automatycznie podczas dnia do jaki olej do Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może warto byłoby nakreślić jeden długi temat i go przypiąć?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 14:08   #5
Witek6935
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: FOCUS MK3 KOMBI
Silnik: 1.6 ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Witam raz jeszcze,
Przeszukiwałem forum za pomocą szukajki, ale znajdowałem jedynie tematy gdzie ludzie pisali jak zrobić światła dziennie bez opcji świateł automatycznych. Takiego nie znalazłem dlatego założyłem nowy wątek.
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak kolega wspomniał wyżej, podaj VIN pojazdu i rozkodujemy co masz a czego nie masz.
VIN: WF0LXXGCBLBT64613
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo - kamera od hamowania w sytuacjach awaryjnych (city stop break) umożliwia również korzystanie z aktywnego tempomatu (tempomat sam utrzymuje odległość od poprzedzającego go pojazdu). Masz aktywny tempomat?
No właśnie aktywnego tempomatu nie mam. To mnie też zastanawia. Nie sprawdzałem fizycznie, czy auto samo zahamuje, ale opcja w menu zegarów taka jest.

Funkcji czytania znaków nie mam, więc zapewne kamery też nie - dlatego pewnie nie ma automatycznych świateł drogowych... Mam nadzieję, że rozkodowanie VINu przyniesie odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Witek6935 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 14:37   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Konsola - z zamykanym pojemnikiem
Z elektrochrom.lust.wstecznym
Sys.zapob.koliz.przy nis.pred.
Tempomat i regulow.ogranicz.predk.
Bez ukł. kontr.ciœn.pow.w oponach
Ukł. kontr.ciœn. pow. w oponach-DDS
Zestaw -udoskon. do napraw opon SVC
Bez kola zapasowego
Nieblokujšce nakrętki kół
Z zest. dla palacza
Z autom. reflektorami
Z poziomow. reflektorów z przodu
Z automatycznym ster. reflektorów
Bez Œwiateł Do Jady Dziennej
Z automat.wycieraczkš szyby przedn.
Bez układu mycia reflektorów

Z city break stop i aktywnym tempomatem mogę się kurcze mylić, choć nie jestem pewien. Ciągle mi się myli który poszczególny moduł jest od czego i tak aktywny tempomat na 100% jest w zderzaku (w modelach 2011-2014) ale nie mogę sobie teraz przypomnieć czy jest on z linkowany z City Break Stop.

Lista powyżej to tylko kilka rzeczy które po prostu wyciągnąłem z systemu.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 17:16   #7
Witek6935
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: FOCUS MK3 KOMBI
Silnik: 1.6 ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Ok, wyposażenie się zgadza z tym co mam. Nie uzyskałem jednak odpowiedzi:
1) Czy mogę samodzielnie włączyć opcję świateł dziennych (rozumiem, że mijania z mniejszą mocą lub jeśli nie, to na 100%). Jeśli tak, to jaki program i interfejs byłby do tego odpowiedni? Czy może nie opłaca się i jechać do wprawionego mechanika?
2) Automatyczne światła drogowe: Czy mając czujnik zmierzchu da się aktywować automat włączania świateł drogowych? Na tym aż tak mi nie zależy, ale dręczy mnie ciekawość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Witek6935 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 22:06   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

1) viaken plus forscan
2) nie. Mając czujnik zmierzchu nie walczysz automatycznych świateł drogowych
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2017, 15:16   #9
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Cytat:
Napisał Witek6935 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeszukiwałem forum za pomocą szukajki, ale znajdowałem jedynie tematy gdzie ludzie pisali jak zrobić światła dziennie bez opcji świateł automatycznych. Takiego nie znalazłem dlatego założyłem nowy wątek.


Pozdrawiam
Trzeba szukać pod hasłem światła skandynawskie.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 13:19   #10
Witek6935
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: FOCUS MK3 KOMBI
Silnik: 1.6 ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) viaken plus forscan
2) nie. Mając czujnik zmierzchu nie walczysz automatycznych świateł drogowych
Witam
kupiłem kabel VIAKEN STN1170 ELM327 v3.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam też program FORScan.
Czy jest jakiś manual w jaki sposób uruchomić automatyczne światła dzienne?

Pozdrawiam
Witek6935 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.