Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2007, 13:30   #1
poldek30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2007
Skąd: Olsztyn
Postów: 11
Domyślnie Caly czas grzeje:(

Mam taki problem z ogrzewaniem.Obojetnie czy ustawie na zimne czy na cieple to i tak grzeje co jest?Pomozcie.

poldek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2007, 14:40   #2
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie

poldek30, :fcp2 Przyczyna może być całkiem prozaiczna: pokrętło, w rozumieniu "gałki" może obracać się na osi?
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2007, 21:01   #3
helmut66x
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 15-12-2006
Skąd: Białystok
Model: Fiesta
Silnik: 1,2 benzyna
Rocznik: 1994
Postów: 69
Domyślnie

taaaa, na bank ukręcone pokrętło....
__________________
Ładnie kręcisz dupą, ale pokaż swoją twarz... :-)
helmut66x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2007, 16:33   #4
poldek30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2007
Skąd: Olsztyn
Postów: 11
Domyślnie

A jak sie dostac do tego pokretla?
poldek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2007, 18:03   #5
frud
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 25
Domyślnie

radio trzeba wyciagnac (do tego potrzebne 4 druty i troche cierpliwosci)
Jak wyciagniesz radio to odkrecasz 2 srubki, odpinasz kostke, sciagasz ciegno od kierunku nadmuchu i gotowe :fcp22

[ Dodano: 2007-04-16, 18:01 ]
no i sie doigralem... tak samo jak poldek30 :fcp5
zawor termostatyczny - od strony silnika tak gdzie wycieraczki za taka mala grodzia, dwie rurki wchodza i dwie wychodza... spierdzielil sie :fcp25 nowy 250 zł za cieplo sie zrobilo zeby dluzej z tym zwlekac.
frud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2007, 16:33   #6
poldek30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2007
Skąd: Olsztyn
Postów: 11
Domyślnie

Dzieki frud.Sprubuje sie tam dostac.Heh gorzej bedzie pewnie z cierpliwoscia no,ale sprubuje.Powodzenia w wymianie termostatu.
poldek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2007, 16:41   #7
fiestaMK5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-04-2007
Postów: 4
Domyślnie

Witam

Jestem pewny ze uszkodził ci sie zawór termostatyczny ,nowy (nie oryginalny ) można zakupić w granicach 150zł np.allegro . Cześć ta Wysiada bardzo często właśnie w tych fordach









Pozdrawiam
__________________
Masz problem z jakimkolwiek samochodem PYTAJ !
fiestaMK5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2007, 23:10   #8
stootch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Ożarów Maz.
Postów: 20
Domyślnie

Powitawszy, Szanowne Gremium

Temat z zaworem nagrzewnicy niedawno ćwiczyłem, więc pozwolę sobie wtrącić 3 grosze.
Zawór ten, przynajmniej w Fifie ('99), którą jeździ moja narzeczona, jest sterowany elektronicznie. Również miałem problem z ciągłym nadmuchem ciepłego powietrza (wersja na Skandynawię się zrobiła :fcp2) i pomogła wymiana właśnie tego elementu (pod szybą, za grodzią komory silnika). Na Allegro nowe i oryginalne fruwają po 150 zł, ja kupiłem za 40 używany z gwarancją.

Przy okazji przyjrzałem się również sterowaniu z kabiny i jak na moje oko nie ma tam czego rozbierać w celu naprawy. Jeżeli poszło "pokrętło", to obawiam się, że trzeba wymienić konsolkę.
stootch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2007, 16:07   #9
pikado_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2006
Skąd: lubuskie
Postów: 2
Domyślnie

No ladnie... takie koszty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cholercia .. Wlasnie mam problem z ciaglym grzaniem i musze cos z tym zrobic. Nie da sie tak jezdzic. Wiec to wcale moze nie byc pokretlo? A Jesli tak to czy mozna to jakos naprawic? Jak sprawdzic czy ten zawor termostatyczny wlasnie sie zepsol?
pikado_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2007, 17:38   #10
poldek30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2007
Skąd: Olsztyn
Postów: 11
Domyślnie

Witam ponownie.Udalo mi sie rozebrac co nieco.Otoz w panelu sterowania mam pekniety kawalek takiego plastiku co to zmienia nam z cieplego na zimne i odwrotnie(taki cypek czerwony)moze zmienie caly panel jak znajde .Ale to niewszystko.Jest tam taka zielona plytka z dwiema diodami po bokach.Tam jest regulacja cala,sprawdzalem tak bez panela i dzialaja strony nawiewu,dziala moc wiatraka,ale srodkowy(czyli zimno cieplo)niereaguje wogule.Mam takie pytanko co to za czesc i ile moze kosztowac????Z gory dzieki.Pozdrwiam wszystkich z forum!

[ Dodano: 2007-05-05, 18:51 ]
A jeszcze jedno czy mozliwe jest aby u mnie niebylo zaworu nagrzewnicy?takiego jak tu na fotce?Bo ja nigdzie go niezauwazylem za to kolo wycieraczek wisi pare kabelkow z lozna wtyczka i sa same weze a zaworu niewidac.Jest aka mozliwosc zeby ktos to wymontowal i bez tego jezdzil?
poldek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.