Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2007, 08:09   #1
marekf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: Pszczyna
Postów: 19
Domyślnie Sportowy Tlumik.

Chcialem sie zapytac czy ma sens montowac sportowy tłumik do Fiesty z silnikiem diesla?

marekf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2007, 15:28   #2
frud
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 25
Domyślnie

jak najbardziej :fcp23 rasowy remusa polecam poprawi wyglad.. i mruczec zacznie :fcp1
frud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2008, 12:27   #3
gilas
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-11-2008
Postów: 56
Domyślnie Re: Sportowy Tlumik.

Witam ja sie dołanczam to tego temaciku ale mam silnik benzynowy o poj 1.3 kupiłem dedykowany tłumik do fiescinki z remusa po załozeniu go praktycznie nie ma zmiany,a zauwazyłem ze jak jechałem do wrocka a4 i po zrobieniu 150km to juz bylo go bardziej słychac ale puzniej znowu cicho.mam katalizator i niewiem czy go wybebeszyc czy co z nim zrobic i przed ostatni tłumik.prosze o jakies rady !! :fcp29
__________________
Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno
gilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2008, 12:31   #4
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,487
Domyślnie Re: Sportowy Tlumik.

wywalenie katalizatora ma sens. czasem sa problemy, bo auto muli z powodu zapchania go.
pobawiłbym się w rozcięcie i wspawanie rurki z nawierconymi otworami. to go wyciszy. dobrze zaspawany nie spowoduje problemu z przeglądem.
jak jeździsz daleko to olej sportowe wydechy. wykończą człowieka

Cytat:
Napisał gilas
kupiłem dedykowany tłumik do fiescinki z remusa po załozeniu go praktycznie nie ma zmiany
chciałeś z 1.3 lambo zrobić? tłumikiem? owszem beczeć będzie, ale wiele nie zyskasz
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2008, 13:00   #5
gilas
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-11-2008
Postów: 56
Domyślnie Re: Sportowy Tlumik.

nie napewno lambo nie chciałem zrobic le chciałem troche bardziej rasowy dzwięk no to bede musiał pomyslec nad tym ja chciałem sciągnąc kata. i od srodka bgo wybebeszyc i na nowo wspawać auto ma przejchane 190tys to napewno jest zapchany
__________________
Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno
gilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2008, 13:47   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: Sportowy Tlumik.

Wy chcecie tlumi basowe , czyli takie co robia lubudubu.

I ze sportem to one nic wspolnego nie maja, bo sportowe tlumiki to zupelnie inna sprawa.


Bywaja takie tlumi co daja leciutki mruczek na zewnatrz i to jest fajne. Lecz wiekszosc tych basowych co rycza jak swinia przy 1500rpm bym zakazal sprzedawania.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2008, 16:20   #7
MULAN
ford::average
 
Avatar MULAN
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 73
Domyślnie Re: Sportowy Tlumik.

Cytat:
Napisał szynszyl
wywalenie katalizatora ma sens. czasem sa problemy, bo auto muli z powodu zapchania go.
pobawiłbym się w rozcięcie i wspawanie rurki z nawierconymi otworami. to go wyciszy. dobrze zaspawany nie spowoduje problemu z przeglądem.
jak jeździsz daleko to olej sportowe wydechy. wykończą człowieka

Cytat:
Napisał gilas
kupiłem dedykowany tłumik do fiescinki z remusa po załozeniu go praktycznie nie ma zmiany
chciałeś z 1.3 lambo zrobić? tłumikiem? owszem beczeć będzie, ale wiele nie zyskasz
I tu bym się kłócił, bo w większości przypadków wywalenie katalizatora powoduje odwrotne skutki, czasami po wywaleniu kata na chamowni pokazuje nawet 15KM mniej
MULAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2008, 17:19   #8
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,487
Domyślnie Re: Sportowy Tlumik.

MULAN, ktoś tu dopiero wpisał o takim skutku wstawienia strumienicy za 45 zł. ja pisze o odetkaniu wylotu. w kacie masz komore rozprężną i nie sądzę, że wspawanie rurki robi taki efekt.
druga sprawa. xr2i 104 i xr2i 110kM różnią się czym?


katem. to drugie nie ma kata. 15 kM mniej z czego? z fiesty 60kM? to by nie odepchnęło.
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2008, 23:10   #9
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: Sportowy Tlumik.

wstawianie strumienicy badziewnej cos takiego powoduje , wywalenie kata nie zabierze 15KM
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 09:42   #10
gilas
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-11-2008
Postów: 56
Domyślnie Re: Sportowy Tlumik.

czyli mam rozumiec ze wywalic katalizator a nie opruzniac go? bo jak miał byc jakies kucyki stracic to wole lepije nie bo tak juz to jest słabe 17sek do 100
__________________
Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno
gilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.