Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2018, 20:12   #1
Lordjim666
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 27-08-2018
Model: Transit
Silnik: 2.4 115 km
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie 2.4 115 KM gubi moc traci moc

Witam,

mam problem z autem polegający na tym że auto czasami gubi moc - tak jakby turbina przestawała działać, czasem się "odblokowuje" po zmianie biegów (na przykład 1,2 -OK, 3- muli, 4 OK, 5 Muli - ale nie ma reguły na którym muli a na którym pracuje) , albo odblokuje się po krótkiej jeździe ale dokucza co jakiś czas. Ostatnio jak je przegarowałem na jałowymi biegu to jakiś czas był spokój ale to do du...y rozwiązanie bo za 50 km znowu mam jazdę. Mechanik sprawdzał kompem, mówi że błędów nie zapisuje żadnych, żadna kontrolka się nie świeci.
Podobne problemy widziałem na forum ale przy autach z innym silnikiem temu pisze nowy temat ...
jakby ktoś coś to byłbym wdzięczny


Ostatnio edytowane przez Lordjim666 ; 28-08-2018 o 05:58
Lordjim666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 22:27   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Transit 2.4 115 KM bliźniak gubi moc

Cytat:
Napisał Lordjim666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Transit

Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Dziękuję

Speedo
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 23:09   #3
Kamykkamil16
ford::average
 
Avatar Kamykkamil16
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-04-2016
Skąd: Kołobrzeg
Model: Tourneo connect , Transit Mk7
Silnik: C-1.8tdci 90km Powerbox 130, T-2.2 TDCI 130kW GLX
Rocznik: Connect 2005, Transit 2006->
Postów: 86
Domyślnie Odp: Transit 2.4 115 KM bliźniak gubi moc

Witam!!!

Miałem podobny problem ale mi mulił na rożnych biegach i okazało się że zawór egr się blokował i doładowanie było wtedy odczuwalnie słabsze czyszczenie nic nie dało po 3 -4 miechach to samo wiec wymieniłem i po problemie.
Kamykkamil16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 00:28   #4
dunkin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TD
Rocznik: 2016
Postów: 73
Domyślnie Odp: 2.4 115 KM gubi moc traci moc

Ja miałem teraz podobną sytuację - niekiedy nawet zwalniał po dodaniu gazu, dziwnie głośno chodził, po zmianie biegów czasami zaskakiwał i turbo działało.
Początkowo były to problemy z EGR - został wyczyszczony, ale problem nie ustal.. wkurzyłem się bo mechanik stwierdził że to wtryski lub pompa.
Jako że mam OBD2, podłączyłem z forskanem, posprawdzalem różne wartości z czujników i wyszło że problem jest z czujnikami na listwie wtryskowej.
Dodatkowo wyczytałem na forum, że najprawdopodobniej to czujnik scv, zakupilem, wymienilem i zrobiłem adaptacje pompy plus kasowanie danych z tego czujnika.
Auto ożyło i zaczęło jeździć normalnie!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W między czasie na podstawie forscana doszedłem że silnik mi się lekko przegrzewa ( temperatura dochodziła do 107stopni), w związku z czym wymieniłem termostat. Najprawdopodobniej to było przyczyną tego że dwukrotnie wymieniane uszczelniacze wału i osłona rozrządu dalej ciekły...
Jakby tego było mało wymontowalem czujnik MAP i okazało się że jest cały zaślepiony nagarem. Po sprawdzeniu jakie ma parametry na kompie uznałem że jest do wymiany. Po tym wszystkim auto zaczęło w końcu cicho chodzic i ma pełną moc!
Piszę to wszystko bo ciężko znaleźć informacje tutaj na forum odnośnie Transita - jest jeszcze duże forum anglojęzyczne gdzie też jest sporo ciekawych informacji. Dodatkowo objawy były takie jak u Ciebie - wrażenie że turbo działa kiedy chce...
Mi został do rozwiązania jeszcze problem stukania po wciśnięciu sprzęgła, ale to raczej już mechanik się zajmie bo średnio mam warunki do takich prac... No i doświadczenia brakuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dunkin ; 12-09-2018 o 00:30
dunkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 09:17   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: 2.4 115 KM gubi moc traci moc

Cytat:
Napisał dunkin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi został do rozwiązania jeszcze problem stukania po wciśnięciu sprzęgła, ale to raczej już mechanik się zajmie bo średnio mam warunki do takich prac..
Masz dwumasę? Przy dwumasie to typowy objaw wypracowanych poliamidowych tulei łożyskowych dwumasy - odczuwalne zwłaszcza na zimnym silniku.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 14:03   #6
dunkin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TD
Rocznik: 2016
Postów: 73
Domyślnie Odp: 2.4 115 KM gubi moc traci moc

Chyba mam - 2.4tdci 115hp 6biegow.
Jakieś 5kkm temu był wymieniany uszczelniacz i koło dwumasowe i sprzęgło było ok.
Myślę że nieprawidłowa praca silnika związana z uszkodzonymi czujnikami mogła ją wykończyć... Przebieg 160kkm. Choć po cichu liczę na wysprzeglik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dunkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 15:16   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: 2.4 115 KM gubi moc traci moc

Cytat:
Napisał dunkin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choć po cichu liczę na wysprzeglik
Wysprzęglik nie stuka. Może szumieć, piszczeć, wyć.
Zajrzyj do rozrusznika - jeżeli są opiłki, to na pewno dwumasa się kończy. Opiłki powstają, gdy uderza w łby śrub mocujących koło zamachowe (i je ściera) drugie koło z dociskiem.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.