Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2013, 11:43   #211
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał OldSeb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, potrzebuje info czy w przypadku gdy kupuje się tzw. wersję 5+ to auto rejestruje się na 5 czy na 7 osób? Innymi słowy czy wystarczy później zamontować tylko fotele czy jednak wymagana jest papierologia. Chodzi auto nowe z salonu.
Jeśli nie będziesz miał homologacji na 7 osób ( wychodzi z firmyz papierami ) to tzw. papierologia obowiązkowa i przegląd dodatkowy dopuszczający dołożenie foteli .
.

__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2013, 12:27   #212
OldSeb
ford::beginner
 
Avatar OldSeb
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 ST-Line X
Silnik: 1.5 EB 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 39
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nie będziesz miał homologacji na 7 osób ( wychodzi z firmyz papierami ) to tzw. papierologia obowiązkowa i przegląd dodatkowy dopuszczający dołożenie foteli .
.
Mam tego świadomość. Perspektywa takich formalności przedstawia się trochę beznadziejnie. W nowym aucie mamy przeglądy po 3 latach, potem po 2 dopiero później co roku. Jeśli najdzie mnie potrzeba dołożenia foteli po roku to niestety mam to głowy i wszystkie kolejne przeglądy już co roku. Dlatego właśnie pytam jaka jest ta formalna homologacja w takim przypadku. Może ktoś kupował ostatnio taką wersję i się podzieli wiedzą. Na słowach sprzedawcy nie chcę polegać z wiadomych względów.
Teoretycznie mogę od razu zamówić z fotelami ale na dzień dzisiejszy ich nie potrzebuje a w zamian wolałbym np elektrykę foteli przednich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OldSeb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2013, 12:51   #213
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Jak kupowalem wersje 5+ to w salonie mi powiedzieli ze nie rejestruja na 7 osob. Nie naciskalem.
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2013, 16:25   #214
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Może trochę niejasno napisałem - kupowałem półtora roku temu i mam w dowodzie 7 osób. Mimo że sprzedawca twierdził że będzie 5-osobowy. Oczywiście opcja wyposażenia to tylko przygotowanie do 7 miejsc (czyli to tzw. 5+).
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2013, 22:05   #215
OldSeb
ford::beginner
 
Avatar OldSeb
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 ST-Line X
Silnik: 1.5 EB 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 39
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał bartekd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może trochę niejasno napisałem - kupowałem półtora roku temu i mam w dowodzie 7 osób. Mimo że sprzedawca twierdził że będzie 5-osobowy. Oczywiście opcja wyposażenia to tylko przygotowanie do 7 miejsc (czyli to tzw. 5+).
Jakieś specjalne zabiegi poczyniłeś aby to osiągnąć czy to raczej jakiś błąd wystawiających dokumenty w salonie ?
OldSeb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 11:15   #216
MikiJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Smax
Silnik: TDCi 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał OldSeb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W nowym aucie mamy przeglądy po 3 latach, potem po 2 dopiero później co roku. Jeśli najdzie mnie potrzeba dołożenia foteli po roku to niestety mam to głowy i wszystkie kolejne przeglądy już co roku.
Sprawdź to dokładnie. Ja w zeszłym roku dokładałem 3 rząd siedzeń. Auto wtedy właśnie co miało skończyć trzy lata. Więc byłem w cyklu pierwszy przegląd po 3 latach, drugi po 2 i dalej co roku.
Po wykonaniu dodatkowego przeglądu rozszerzonego (wymagany przy zmianie 5 na 7 osób) dalej został stary cykl przeglądów. Teraz następny przegląd mam za dwa lata (09.2014).
Pozdrawiam
MikiJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 16:46   #217
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał OldSeb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś specjalne zabiegi poczyniłeś aby to osiągnąć czy to raczej jakiś błąd wystawiających dokumenty w salonie ?
Samo wyszło. A że rejestrację załatwiał leasing, to dopiero jak mi dali dowód to zobaczyłem.

Cytat:
Napisał MikiJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wykonaniu dodatkowego przeglądu rozszerzonego (wymagany przy zmianie 5 na 7 osób) dalej został stary cykl przeglądów. Teraz następny przegląd mam za dwa lata (09.2014).
Pozdrawiam
To chyba zależy od dobrej woli diagnosty, który robi przegląd i jaką datę wpisze. Mi się raz udało mając już przegląd wcześniejszy za sobą uzyskać po 3 latach przegląd na 2 lata. Ale może to było niedopatrzenie. Bo w innym aucie już się nie udało.
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 09:06   #218
MikiJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Smax
Silnik: TDCi 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Koledzy, jak wiadomo w wersji 7-osobowej drugi rząd siedzeń ma przesuwane skrajne fotele – w większym zakresie niż standardowo, co ułatwia wsiadanie/wysiadanie do trzeciego rzędu.
Dołożyłem fotele trzeciego rzędu i teraz przydałaby się opcja przesuwania drugie rzędu foteli.
Czy może ktokolwiek z Was próbował zidentyfikować różnice w prowadnicach tych foteli. Czy da się coś przerobić, usunąć blokadę tak aby fotel wyjeżdżał dalej na prowadnicach?
Czy widział ktoś w sprzedaży (szrot, Allegro) same stelaże foteli?
MikiJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 09:32   #219
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał MikiJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy jak wiadomo w wersji 7-osobowej drugi rząd siedzeń ma przesuwane skrajne fotele – w większym zakresie
Chyba coś .....nie do końca zrozumiałeś .( albo ja) sprawdzałem i raczej tyle samo się przesuwa .
Jeśli chodzi o fotele 2-go rzędu to przesuwają się we wszystkich samochodach S-Max i jest to wystarczająca do wsiadania do 3-go rzędu.

Różnicą jest to że jeśli chodzi o wysiadanie z 3-go rzędu
bo nie wszystkie mają z tyłu fotela 2-go rzędu wystające w dolnej części czerwone taśmy do pochylenia fotela 2-go rzędu w celu wyjścia osobom z 3-ciego rzędu bez pomocy osoby z zewnątrz .
Porównywałem moje fotele (dokładany 6-7 fotel) z innym 7 osobowym . Tam jest tak że siedząc w 3-cim rzędzie pociągasz czerwona tasiemkę i pochyla się fotel 2-giego rzędu przed tobą (nie kładzie) i jednocześnie zwalnia mechanizm przesuwania .
Jeśli masz problem ze zbyt mało przesuwanym fotelem 2-go rzędu to wrzuć fotki jak to jest u ciebie ( może to jakiś wyjątek ).
Normalnie jest to ok 25-40 cm przesuwu .
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 07-06-2013 o 20:57
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 10:27   #220
MikiJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Smax
Silnik: TDCi 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba coś .....nie do końca zrozumiałeś .( albo ja )
Jeśli chodzi o fotele 2-go rzedu to przesówają się we wszystkich samochodach S-Max na jednakową odległość i jest to wystarczająca do wsiadania do 3-go rzędu.
Porównywałem z 7-osobowym S-max po lifcie i tam wyraźnie fotele przesuwają się o ok. 15 cm więcej do przodu. Tasiemek faktycznie również nie mam.
Może moje siedzenia jakieś dziwne. Z chęcią dokonam pomiaru przesunięcia do porównania z kimś z Was.

Zobacz co napisał Slartibartfast w poście nr 73:

Przecież w cenniku jest to opisane:
System umożliwiajacy zamontowanie 3. rzędu foteli (zawiera pasy bezpieczeństwa w 3–cim rzędzie, przesuwane i odchylane zewnętrzne fotele drugiego rzędu, standard w przypadku zamowienia fabrycznej opcji 3–go rzędu foteli)”

Z tego również widać, że nie wszystkie S-max’y mają fotele drugiego rzędu takie same.

Ostatnio edytowane przez MikiJ ; 30-04-2013 o 10:32
MikiJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.