Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2007, 22:12   #1
Gonzalez.PL
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 82
Domyślnie CB - doradzcie...

Witam

Poradzcie cos w temacie zakupu CB.Oblookalem temat ale zakladka CB/GPS nie zyje :/

Jezdze duzo w miescie /Wawa/, antena raczej na magnes do klapy bagaznika (z tym ze latam okolo 160-170, chcialbym zeby nie odleciala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Radio z przelaczaniem kanalow w gruszce. Gdzie zamontowac? Pewnie bede musial wyciagac bo ukradna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszty powiedzmy stany nisko srednie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poradzcie..

Gonzalez.PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2007, 22:32   #2
majus
ford::average
 
Avatar majus
 
Imię: arek
Zarejestrowany: 26-05-2007
Skąd: Połaniec
Model: Mondeo mk4 liftback BlackPanther
Silnik: 2,0 TDCi 143 KM
Rocznik: 2010
Postów: 107
Domyślnie cb

witaj
ja uzywam i sprzedaje cb-radia
co do anteny to ciezko ci bedzie znalesc taka magnesowke co nie odpadnie przy 170 km/h
pewnie jeszcze chcialbys krotka i mocna(president georgia ok 199pln)
takie anteny maja magnes o malej dosc srednicy - i zlatuja przy ok 140

wiec polecam przykrecic antene do klapy bagaznika i odkrecac bat - tak ja mam (midland alan9+) (np.: midland pc 4, ) - bedzie stabilniej bezpieczniej i efektywniej

a jesli radio to president (drogie modele ok 600 pln) albo alan 121+ lub alan 48 (ok 300-400 pln)

pozdro
__________________
Co FORD to FORD !!
majus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2007, 22:45   #3
tomala28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-05-2007
Skąd: kalisz
Postów: 25
Domyślnie

czesc
ja mam radyjko tti tcb-770 i jestem z niego bardzo zadowolony, jedyny jego mankament to niebieskie podswietlenie, ale całe szczęscie ze mozna je wyłaczyc, wec tak zrobiłem.Radyjko dostałem na zamianke od kolegi, dałem mu inteka 490 poprostu było za duze a tti idealnie mozna wpasować we wnęke z radiem jak widac na załączonym zdjęciu.
A co do antenki to ja mam midland alan 9 plus na stałe zamontowaną do relingu. Zastanów sie nad antenka na stałe, podobno lepiej zbieraja no i lepiej trzymaja sie karoserii :fcp2, a i tak i tak trzeba ja bedzie chowac na noc, a plus tego jest taki ze montażową zabierzesz do domu a magnesówke bedziesz musiał schowac w samochodzie a to czasami nie takie proste przy długiej antence :fcp1
tomala28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 07:36   #4
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie

Ja używam TTI880 i Midlanda magnesówkę.Jako ,ze mam sedana to antena jest na klapie bagażnika i nie ma żadnych problemów,latałem z nią po 200km/h Wcześniej była na dachy i nigdy mi nawet nie ruszyła się,ale mimo wszystko dla bezpieczeństwa wolę klapę bagażnika
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 13:51   #5
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

w kombi antena na stale przy 215km/h nie odpada. odkrecenie kilka sekund bo sama antena jest na 1 motylka:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a co do radia w gruszce nie wiem nie widzialem ale gdzies czytalem,ze nie bardzo to dziala. ja mam onwe mk3 i koszt calosci z antena + cuda do montazu to okolo 400 zl.
a tak to wyglada bez anteny (pasuje tez do sedana bo mialem taka sama podstawke w scorpio sedanie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 14:42   #6
barylkaq
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Lublin
Model: ---
Silnik: ---
Rocznik: 1998
Postów: 398
Domyślnie Re: cb

Cytat:
Napisał majus
witaj
ja uzywam i sprzedaje cb-radia
co do anteny to ciezko ci bedzie znalesc taka magnesowke co nie odpadnie przy 170 km/h
pewnie jeszcze chcialbys krotka i mocna(president georgia ok 199pln)
takie anteny maja magnes o malej dosc srednicy - i zlatuja przy ok 140

wiec polecam przykrecic antene do klapy bagaznika i odkrecac bat - tak ja mam (midland alan9+) (np.: midland pc 4, ) - bedzie stabilniej bezpieczniej i efektywniej

a jesli radio to president (drogie modele ok 600 pln) albo alan 121+ lub alan 48 (ok 300-400 pln)

pozdro
mi przy 200km/h hustler jakos nie spadł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO I 2.5 V6 + LPG - WERSJA EXECUTIVE 96R. -HATCHBACK-

BYŁO PIĘKNE ...
barylkaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 14:56   #7
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

no tez znam goscia ktory jechal mondeo mk3 ponad 200 i magnesowa antena siedziala na miejscu ale tez znam (i sam mu kupowalem kolejna antene) goscia ktoremu magnesowka odpadla z peugeota 306 przy okolo 130 km/h
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 16:25   #8
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie

sam uzywam anteny na magnesie, zwykly hustler, nie zwialo jej jeszcze nigdy. predkosci maksymalne to wsumie 180 km/h z jakimi jezdze z antena na dachu. nie ma problemu z przemieszczaniem się anteny.
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 21:02   #9
zch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-07-2007
Skąd: Choszczno
Postów: 203
Domyślnie

Ja mimo młodego wieku w CB zacząłem bawić się mając 13Lat.

Mam ALANA 87

Lada dzień zamontuje go w mundku. Jest duży ale moim zdaniem to radio wszechczasów.
Co do anteny? jeśli masz relingi to załóż antenkę z uchwytem, żadnego magnesu (może ładniej wygląda ale praktyka mówi inaczej)
Osobiście jestem przekonany do długich batów (i znów - antena ma się sprawdzać a nie wyglądać) więc polecam porządną antenke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodatkowo Alan wydawał takie urządzenie rozdzielające sygnał z anteny CB na radio samochodowe. Przy długim bacie radio ciągnłęło nawet dość odległe stacje (dodam że w mojej mieścinie jest jakaś czarna dziura i wogóle ciężko złapać radyjkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
-ONWA MK2 GRUBA
-CTE 1700 montaż
www.cb-kultura.pl (przyjmuje zamówienia na naklejki z logo )
zch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 21:36   #10
Gonzalez.PL
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 82
Domyślnie

Mam heczbeka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ostatnio jezdze wolniej, nie mam relingow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszysko by wskazywalo zeby zdecydowac sie na magnesowke. Jestem sklonny zaryzykowac/sprobowac.

W takim razie prosze o info jaka byscie polecili antenke magnesowke, o dlugosci takiej zeby wlazla do bagaznika :/
pozniej pomyslimy o radiu.
Moze ktos z okolic Wawki sprzedaje? pomoze przy montazu?
Gonzalez.PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.