Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2017, 22:43   #71
grego333
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCI 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Połowa prac za mną...listwy zdjęte, stare uszczelnienia usunięte i położone nowe. Reszta prac jutro. W moim fordeuszu (jak to mówią moje dzieci:-)) listwy były przyklejone na dwie warstwy taśmy dwustronnie klejącej i wcale łatwo zejść nie chciały. Jakaś mocna ta taśma...trochę było problemu z oderwaniem jej zwłaszcza w okolicach otworów na mocowania bagażnika, gdzie listwa trzyma się na dwóch wąskich boczkach (dobrze jest włożyć coś w otwór odwadniający w listwie i podważać, żeby jej nie złamać).
Przy usuwaniu starych mas uszczelniających okazało się, że niewinnie wyglądające spękania wewnątrz (pod spodem) są dość spore, pełne brudu (jakiegoś pyłu) i bardzo łatwo odpadają po lekkim dzióbnięciu śrubokrętem.
bananmin u Ciebie nadal sucho?

grego333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 00:03   #72
bananmin
ford::average
 
Avatar bananmin
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-06-2016
Skąd: Busko-Zdrój
Model: S-MAX 2.5T był /teraz ESCAPE
Silnik: 2L ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 57
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Cytat:
Napisał grego333 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Połowa prac za mną...listwy zdjęte, stare uszczelnienia usunięte i położone nowe. Reszta prac jutro. W moim fordeuszu (jak to mówią moje dzieci:-)) listwy były przyklejone na dwie warstwy taśmy dwustronnie klejącej i wcale łatwo zejść nie chciały. Jakaś mocna ta taśma...trochę było problemu z oderwaniem jej zwłaszcza w okolicach otworów na mocowania bagażnika, gdzie listwa trzyma się na dwóch wąskich boczkach (dobrze jest włożyć coś w otwór odwadniający w listwie i podważać, żeby jej nie złamać).
Przy usuwaniu starych mas uszczelniających okazało się, że niewinnie wyglądające spękania wewnątrz (pod spodem) są dość spore, pełne brudu (jakiegoś pyłu) i bardzo łatwo odpadają po lekkim dzióbnięciu śrubokrętem.
bananmin u Ciebie nadal sucho?
Susza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. polecam ten sposób naprawy opisany powyżej .
bananmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 20:58   #73
jon83
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-09-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Cytat:
Napisał bananmin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Susza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. polecam ten sposób naprawy opisany powyżej .
Witam,

Odswieżam temat ponieważ...niestety mój Max również przecieka... ale stosując się do wskazów opisanych powyżej walczę z problemem.

Czy mógłbym prosić o informację jakiej taśmy dwustronnej najlepiej użyć do montażu listwy, co zastosowaliście u siebie i czy się sprawdza ?
Kupiłem dzisiaj taśmę piankową GLOBALL 19mmx5m ale raczej dam sobie z nią spokój bo wg mnie jest za słaba. Myślę czy teraz próbować np - SCOTCH Taśma dwustronna super mocna 19mmx5m (moc 6kg/30cm), będzie dobra? Proszę o sugestię co najlepiej kupić żeby się sprawdziło.
Szerokość ewentualnie dotnę bo 19mm jest trochę za dużo, najlepsza by była trochę węższa.

Pozdrawiam wszystkich
jon83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 07:36   #74
michoteczek
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Łódź
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Moim zdaniem to taśma się nie sprawdzi. Ja po nałożeniu tej pasty, którą polecał powyżej jeden z forumowiczów zauważyłem, że po wyschnięciu jest tak śliska i tłusta że żadna taśma się nie przyklei. W związku z tym na wyschniętą pastę dodałem kilka kropli tej samej pasty i przykleiłem na to listwy. Przycisnąłem je czymś ciężkim i trzyma dobrze. Reasumując to wkleiłem na tą pastę. Ona bardzo przypomina silikon po wyschnięciu dlatego na nią nic się nie przyklei. Ale co gorsza to ten zabieg nie usunął problemu wody. Nadal nacieka z obu stron. Nie mam już pomysłów. Ewentualnie błędem było to,że odkleiłem tylko około połowy listwy a nie całą. Czyli można domniemywać że cieknie na głową pasażera i kierowcy i płynie od wewn strony dachu do bagażnika? Nie, to chyba nie możliwe. Byłaby mokra podsufitka. Tu jest nieszczelność w innym miejscu. Dodam,że uszczelniłem silikonem również wszystkie przepusty w tylnej klapie oraz nadwoziu po otwarciu klapy. Ewidentnie cieknie z góry, więc nie po lampach.
__________________
Pieniądze, które w życiu posiadałem wydałem na auta, kobiety i alkohol. Resztę roztrwoniłem.
michoteczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 09:24   #75
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Podsufitka jest z tworzywa które nie przepuszcza wody/ coś jak plastyk i ma kształt zaoblony więc kapiąca woda spływa a
tylko od wewnątrz/ str. pasażerskiej jest oklejona materiałem . Dlatego nie widać przemiękania .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 15:04   #76
jon83
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-09-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Odtłuszczając powierzchnię "korytka" i listwy mamy połączenie - plastki/metal i wydaje mi się, że taśma powinna tutaj dać radę.
Na otworach (tutaj listwa łączona jest na długości odpowiednio przed i po otworze) oraz na końcu (naroże przy klapie bagażnika) jest masa uszczelniająca, do której nie trzeba montować listwy. Ewentualnie na końcu mocując punktowo można wspomóc się jakąś masą.
Pytanie jaka taśma jest najlepsza i gdzie ją mogę kupić ? Nie chciałbym robić tego metodą prób i błędów skoro koledzy już stosowali to rozwiązanie.
Więc jaką taśmę polecacie ?
jon83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 15:58   #77
bananmin
ford::average
 
Avatar bananmin
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-06-2016
Skąd: Busko-Zdrój
Model: S-MAX 2.5T był /teraz ESCAPE
Silnik: 2L ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 57
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Cytat:
Napisał jon83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mógłbym prosić o informację jakiej taśmy dwustronnej najlepiej użyć do montażu listwy, co zastosowaliście u siebie i czy się sprawdza ?
Kupiłem dzisiaj taśmę piankową GLOBALL 19mmx5m ale raczej dam sobie z nią spokój bo wg mnie jest za słaba. Myślę czy teraz próbować np - SCOTCH Taśma dwustronna super mocna 19mmx5m (moc 6kg/30cm), będzie dobra? Proszę o sugestię co najlepiej kupić żeby się sprawdziło.
Szerokość ewentualnie dotnę bo 19mm jest trochę za dużo, najlepsza by była trochę węższa.
nie pamiętam nazwy ale jakaś normalna piankowa była , niedroga na pewno, podgrzej ew trochę elementy klejenia suszarką, klej lepiej złapie z taśmy , i będzie trzymać u mnie się sprawdziło. Listwa poza tym ma haczyk z przodu i wiatr jej łatwo nie zerwie , uważam że mega mocne połączenie nie jest konieczne .
__________________
nie interesuje mnie już auto importowane z Niemiec, wolę z USA.
bananmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 19:53   #78
jon83
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-09-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Cytat:
Napisał bananmin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie pamiętam nazwy ale jakaś normalna piankowa była , niedroga na pewno, podgrzej ew trochę elementy klejenia suszarką, klej lepiej złapie z taśmy , i będzie trzymać u mnie się sprawdziło. Listwa poza tym ma haczyk z przodu i wiatr jej łatwo nie zerwie , uważam że mega mocne połączenie nie jest konieczne .
Dziękuję za odpowiedzi

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
jon83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 19:10   #79
kkrzys206
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2010
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Mnie również dopadł ten koszmar w wodą w bagażniku. Dzisiaj udało mi się powierzchownie stwierdzić skąd cieknie. Woda kapie z połączenia jasnego plastiku słupka bagażnika z tym podłużnym, dalej na roletę, a z rolety spływa sobie po czarnym plastiku no i nasiąknięta jest wykładzina boczna, co dziwne w tym środkowym schowku dużym bagażnika jest sucho. Może ktoś coś dopowie, ewentualnie doradzi na co zwrócić uwagę. Rozbiorę bagażnik, wysuszę, będę robił próby wodą...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kkrzys206 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 07:28   #80
arielo87
ford::beginner
 
Imię: Ariel
Zarejestrowany: 05-05-2010
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 37
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Co prawda ja swojego smaxa mam od niedawna ale poprzedni właściciel też coś działał z cieknącą wodą. Też lało się po tylnych szybkach jak wskazuje kolega w poprzednim poście.

Winowajcami okazały się przepusty gumowe od klapy bagażnika. Wystarczyło uszczelnić miejsca łączenia z blachą. Nie zauważyłem żeby cokolwiek podciekało także może to załatwić sprawę.

Od siebie polecam świetny środek do naprawy cieknących spoin, łączeń itp. jakim jest SIKALASTOMER 710. Jest to masa butylowa. Świetna przyczepność do lakieru, nie zastyga w objętości, nie wietrzeje i nie śmierdzi. Sprawdzone na 3 samochodach. Mam nadzieję, że na smaxie nie będę musiał sprawdzać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arielo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.