Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2017, 08:46   #1
miszka01
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2014
Model: RANGER
Silnik: 3,2
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie 3.2 Auto nie odpala przy - 15

Witam. Mój Ranger przy minus 15 już nie da rady odpalić. 2 tygodnie temu na przeglądzie po 90000 km wymieniłem również filtr paliwa. Paliwo cały czas tankowanie na Shell. W reklamach Forda było że przeszedł testy od - 50 do +50 stopni Celsjusza a tu przy - 15 nie odpala. Jak temu zaradzić? Czy oprócz garażu jest jakiś sposób na uruchamianie? Jak można wyłączyć światła Home (po zgaszeniiu silnika pala się przez jakiś czas co osłabia akumulator)


Ostatnio edytowane przez SRS ; 07-01-2017 o 10:51
miszka01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 17:18   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 3.2 Auto nie odpala przy - 15

Nie wierz reklamie, one są dla dzieci.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 19:01   #3
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: 3.2 Auto nie odpala przy - 15

Sprawdź sprawność akumulatora (pod obciążeniem). Jeśli zdarzyło ci się jeździć na rezerwie, to możesz mieć resztki wody w paliwie, a ta jak wiadomo zamarznie i odetnie dopływ paliwa.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 14:37   #4
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: 3.2 Auto nie odpala przy - 15

Opatul czyms filtr paliwa. Jakas wata szklana lub kup taka szmaciana lodoweczke termiczna na kanapki lub piwo i tym owin filtr paliwa. Niestety jest to slabosc tych aut, podobnie maja transity. Mozesz tez kupic tali plaster eletryczny ktorym oklejasz filtr wokolo i podgrzewa go ale to najlepiej jak ci podlaczy elektryk na przekazniku czasowym.
Co do paliwa to wlej w jakies pojemniki paliwo z kilku stacji i zobacz gdzie parafina sie odklada. Z tego co mowia koledzy na tirach to nazekaja na shella. Kilka aut im juz stanelo wlasnie przez slabe paliwo. Ewentualnie jakis dodatek kup przeciw wytracaniu parafiny. W tirach leje sie plyn Dot4 1l na 1000l ropy
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez siepiet ; 09-01-2017 o 15:02
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 07:06   #5
Carnosaur
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-05-2016
Skąd: Bestwina
Model: Ranger
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 13
Domyślnie Odp: 3.2 Auto nie odpala przy - 15

U mnie sytuacja identyczna. Prawdopodobnie paliwo zamarzło do tego osłabiony fabryczny jeszcze akumulator. Kupiłem nowy akumulator, ale jego wymiana to nie lada sztuka bo oryginalny nie posiada nawet uchwytu za który można by go wyjąć. Zadzwoniłem na Ford Pomoc i jutro mają go wymienić. Jeżeli swojego Rangera serwisujesz w Fordzie to też masz tą usługę bezpłatnie. Powinien odpalić bo przewidują temperatury dodatnie, ale mimo wszystko i tak jest to żenująca sytuacja gdzie Ranger z 2012 roku stoi zamarznięty a 16 letni Golf IV śmiga mi bez problemu (na tym samym paliwie).
Carnosaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 14:52   #6
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: 3.2 Auto nie odpala przy - 15

Tez niedawno wymienialem akus, ten fabryczny to porazka. Kupilem Varte, odrazu zycie wrocilo mu jak krece. W fordowskim napiecie spadalo do 11.3 a tu ladnie trzyma 12.6
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.