Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sklepy i warsztaty

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2017, 18:59   #1
rezun
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Kraków/Rzeszów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 Duratec 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Naprawa sterownika silnika na południu Polski

Czy zna ktoś dobry zakład specjalizujący się w naprawach sterowników? Najchętniej na południu Polski, ale każda lokalizacja będzie dobra. Znalazłem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Może ktoś korzystał z ich usług?

rezun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2017, 21:21   #2
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Naprawa sterownika silnika

Czemu musisz naprawić sterownik? Skąd wiesz że to sterownik do naprawy.

Długie:

Mi też wywalił Check Engine w "niefordzie", diesel 300tys km na szafie, japończyk, silnik kooperacyjny francusko-japoński. Czujnik ciśnienia doładowania turbiny - wykazała diagnostyka OBD. Podjechalem do Warsztatu Nr 1. Zostawiłem pojazd na tydzień po tygodniu Szef nr 1 powiedział że wymienił czujnik i nic się nie zmieniło. Wyczyścił wszystkie przewody na dolocie, wtyczki, EGR, chłodniczkę oleju na EGR, Turbinę - z nagaru wyczyścił dolot. Po tygodniu 100zł za fatygę - samochód nadal bez turbiny jeździł tak do 70km/h.
Sugerują cyrki z przepływką ale jej nie wymieniają bo mają przeprowadzkę warsztatu na drugą stronę Wwy.

Zabieram do sprawdzonego w boju Warsztat nr 2, robi japońskie - myślę dobrze. Po 3 dniach diagnoza: Panie zwalony sterownik, nie do kupienia, naprawa conajmniej pół roku. Panie - on nie czyta czujnika ciśnienia. Będzie drogo.
Samochód nie pali, mimo że wjechał o własnych siłach.
Nic nie chcą za "naprawę" i diagnostykę. Każą czekać aż znajdą sterownik. Uprzedzają że trzeba jeszcze wgrać na nowo filtr i inne immo - więc nietanio będzie.

Poszukiwania w necie - ktoś zupełnie przypadkowo podpowiada - Warsztat nr 3 tzw butikowy, czytaj dwa stanowiska, dwóch mechaników - robi japońskie. Ok 20km. Biorę lawetę, umawiam się że wjedzie samochód, termin - 200pln za lawetę 60km w jedną stronę.
Nic nie mówię o poprzedniej diagnozie, wskazuje że początkowo... czujnik ciśnienia doładowania.

Po tygodniu - wtem - dzwoni majster:
1. przejrzałem komputer - nie do kupienia - ale mam magika co go sprawdził - jest ok, trzeba go tylko dobrze uszczelnić (bo pewna firma zaczynająca się na K a druga część na M) przy usuwaniu filtra rozklejała i mieli w dupie, pogiety, bez uszczelki metalowy rant.
2. wymieniłem czujnik ciśnienia doładowania - jakiś cymbał Panu podmienił czujnik na niedziałający lub nie od tego typu pojazdu.
Samochód do odbioru. Tak zostałem jego klientem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszty 170zł czujnika, wożenia się z diagnostyką kompa i gratów - 600zł.

Wczoraj odebrałem. 4 tygodnie w plecy. Słownie: jeden mądry gość który nie wiedział jak to jest trudne.

Więc przemyśl czy chcesz naprawy sterownika czy dobrego magika / diagnostyka.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)

Ostatnio edytowane przez Grzegorz MX ; 28-02-2017 o 21:26
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 14:50   #3
jon83
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-09-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Naprawa sterownika silnika

Cytat:
Napisał rezun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy zna ktoś dobry zakład specjalizujący się w naprawach sterowników? Najchętniej na południu Polski, ale każda lokalizacja będzie dobra. Znalazłem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Może ktoś korzystał z ich usług?
Jeśli jeszcze szukasz to spróbuj w Krasne (koło Rzeszowa) - CarsClinic AMICO.
jon83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2017, 17:45   #4
forcia
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 16-11-2012
Skąd: WWA
Model: focus
Silnik: 18 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Naprawa sterownika silnika

Witam podepnę się po temat.
Z tego co wnioskuję Grzegorzu MX warsztat z okolic warszawy dałbyś namiar?
Pozdro!
forcia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2017, 21:08   #5
maksm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2013
Skąd: Gdańsk
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Naprawa sterownika silnika

Witam,

podepnę się pod temat, bo w miarę nowy i niezamknięty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy zna ktoś dobry zakład w Trójmieście i najbliższych okolicach? W miarę możliwości od strony południowej części Gdańska.

Jeżeli było już gdzieś na forum pokierujcie proszę, bo nie udało mi się namierzyć.

z góry dziękuję !

Ostatnio edytowane przez maksm ; 10-09-2017 o 21:15
maksm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 12:14   #6
harpii
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-05-2016
Model: c-max
Silnik: 2.0 Automat
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Naprawa sterownika silnika

Cytat:
Napisał forcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam podepnę się po temat.
Z tego co wnioskuję Grzegorzu MX warsztat z okolic warszawy dałbyś namiar?
Pozdro!
Dokładnie Grzegorzu MX, koniecznie napisz co to za "myślący warsztat" bo takich jest jak na lekarstwo....
harpii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 13:42   #7
ragedogg
ford::amateur
 
Avatar ragedogg
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 18-01-2017
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Naprawa sterownika silnika

Witam,

A czy ktoś wie, gdzie można kupić silnik do elektronicznego sterowania łopatkami turbiny?
ragedogg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.