Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2016, 10:21   #1
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Ciśnienie sprężania

Witam,jakie wartości powinno miec ciśnienie sprężania w benzynie 1,8?Mam zamiar jechac na pomiar i próbę olejową i chcę wiedziec jak najwięcej.

CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2016, 21:58   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ciśnienie sprężania

Jak największe, ale u Ciebie pewnie będzie około 13 do 14 atm, jak wszystko w porządku, a jak mierzysz bo jest jakis problem, to pewnie sporo poniżej.
Ważne aby nie było rozbieżności na poszczególnych cylindrach, w benzynowym dopuszczalne do 1 atm.Ważne aby akumulator był dobrze naładowany, i silnik nie gorący, najlepiej 50 do 60 stopni.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2016, 23:19   #3
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: Ciśnienie sprężania

Problem jest,bo żłopie sporo oleju.Podobno w tych silnikach to norma ale to nie jest normalne.Poza tym autko OK.
CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 19:26   #4
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: Ciśnienie sprężania

Dzisiaj mechanik sprawdził ciśnienie sprężania w moim c-maxie.Wyszło po 14 atm na każdym cylindrze.Mimo to auto pali olej jak smok,ostatnio 0,5l na 500km.Zdaję sobie sprawę,że ten pomiar nie gwarantuje,że pierścienie olejowe są sprawne.Mechanik stwierdził ponadto,że głowica będzie raczej ok,bo taka ilośc oleju nie ucieknie przez uszczelniacze.Byłem jeszcze u dwóch innych ,znajomych mechaników.Obaj zaproponowali zalanie silnika mineralnym 15W40 i obserwację zużycia.Jeśli to nie pomoże to remont lub moto-doktor i do żyda. Co wy na to?
CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 19:32   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ciśnienie sprężania

Moto doktor to mu pomoże, jak umarłemu kadzidło. Tylko remont polegający na wymianie pierścieni, o ile tłoki będą dobre, a 1 litr na 500 km to jeszcze nie tragedia, chyba że bardzo dużo jeżdzisz, i dalekie trasy.

A sprzedać bez poinformowania o tym potencjalnego nabywce, to nie elegancko.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 19:59   #6
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: Ciśnienie sprężania

Rzeczywiście masz rację,że jest to zauważalne na dalekich trasach .Właśnie miałem ostatnio kilka takich i się przeraziłem tym zużyciem oleju.Generalnie jeżdżę niedużo,ok.10000 rocznie i dopuszczam pewne zużycie oleju,np.1L na tym dystansie,ale nie 10L.A co sądzisz o tym 15W40?
CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 20:04   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ciśnienie sprężania

Ciśnienie w cylindrach masz dobre, na temat oleju sie nie wypowiadam, bo rozpetam burzę, ale jak bierze olej to silnik nie rozróżnia który smaczniejszy i zje go wiecej, a innego mniej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 15:12   #8
EmIgrekcC-max
ford::beginner
 
Avatar EmIgrekcC-max
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 16-11-2017
Skąd: Hrubieszòw
Model: Focus c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: Ciśnienie sprężania

Dzisiaj w moim c maxie sprawdzałem ciśnienie sprężania i wyszło na każdym cylindrze 18 bar. Czy to nie jesteś za wysoka wartość??
EmIgrekcC-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 23:34   #9
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Ciśnienie sprężania

olej dam ci moze troszkę mniejsze jego spalanie, tylko przelicz sobie jakie to są koszty, nawet ego najtańszego. Czy się opłaci - ja jak brał mi 1l na 300km zalałem motul też podobnej gęstości to faktycznie 150km więcej mogłem zrobić na nim ale koszty dolewania oleju dosyć spore a co za tym idzie koszty jazdy za km.
Ja po remoncie jeżdżę tylko na 10w40 i nie narzekam. od remontu zrobiłem prawie 100 000km i jak bał tak bierze nawet tego już dokładnie nie sprawdzam ale zależności od stylu jazdy na 1000km około 250ml oleju.
Remont głowica -kapitalny oraz wymiana tylko pierścieni bo reszta była ok.
Nie wiem czy tylko wymiana samych pierścieni u Ciebie coś da, ja już będą wymieniać pierścienie to przecież głowica będzie zdjęta, ja wolałbym od razu parę stówek dołożyć i mieć spokój niż po złożeniu okaże się że dalej bierze nie 0,5 ale 0,1 a mógłby mniej. Ael wiadomo kasa i decyzja należy do Ciebie.
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2019, 07:00   #10
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Ciśnienie sprężania

Na takim cisnieniu w benzynowym, nie mogl bys jezdzic na normalnej benzynie,spalanie stukowe uszkodzilo by silnik.
Pewnie to skala PSI, a skala atm to okolo 14 atm, co jest mozliwe.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.