Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2015, 19:21   #1
wiewior96
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-08-2015
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Dziwny pisk z okolic koła(prawdopodobnie).

Witam,
Ostatnio w moim Mondeo pojawił się dziwny problem. Otóż w czasie jazdy czasem - ostatnio częściej - pojawia się pisk, w sumie niezbyt głośny. Jakby coś metalowego tarło o coś metalowego. Pisk pojawiał się głównie kiedy się wjeżdżało na delikatnie nierówną drogę i auto się bujało, ale ostatnio nawet na prostym można to usłyszeć. Wydaje mi się, że to z okolic koła z lewej strony, ale szczerze to raz myślę, że z tylniego, a raz, że z przodu. Proszę o jakąś podpowiedź co to może być, gdyż jestem laikiem, a po prostu dźwięk jest dość denerwujący, zwłaszcza, gdy dochodzi z własnego auta. Najważniejsze i chyba najdziwniejsze to, to, że pojawia się nie zawsze i nie umiem złapać do końca pewności co do warunków jakie muszą zajść, żeby zaczęło piszczeć. Czy mogą to być hamulce? Przy hamowaniu nigdy nic nie piszczy.
Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi.

wiewior96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2015, 20:25   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwny pisk z okolic koła(prawdopodobnie).

Jak jadąc wolno usłyszysz ten pisk,to bardzo delikatnie lewą nogą nacisnij pedałhamulca, i tak przytrzymaj jadąc. Jak pisku nie bedzie, to możesz dalej jeżdzić, aż do wymiany klocków.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2015, 15:41   #3
wiewior96
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-08-2015
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwny pisk z okolic koła(prawdopodobnie).

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Zrobiłem tak jak mówiłeś i pisku nie było. W międzyczasie wróciłem z Mazur i tam na krętych dziurawych drogach pisk był praktycznie ciągle, natomiast dalej w trasie, występował on tylko przy najechaniu na jakąś nierówność. Nieważne czy prawą, czy lewą stroną auta, ten dźwięk pojawiał się z lewej strony.
wiewior96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2015, 16:55   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwny pisk z okolic koła(prawdopodobnie).

To klocki obcieraja o tarcze, czasami są z takiego materiału wykonane, że jak są bardzo gorące, lub zacisk ciężko chodzi, to wydają taki dżwięk. Tak jak pisałem , jeżdzić można, a jak Ci przeszkadza, to wymień klocki przednie, i rozruszaj łok zacisku, może ma ją popękane osłony gumowe, i brud nie pozwala na bezproblemową pracę zacisku.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2015, 15:31   #5
wiewior96
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-08-2015
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwny pisk z okolic koła(prawdopodobnie).

Dzisiaj w chwili wolnego czasu podniosłem auto i wykonałem ręcznie obroty kołami, z tyłu, zwłaszcza w lewym są potworne opory i takie szuranie. Z przodu również to wystąpiło, ale w mniejszym stopniu dużo. W ostatnich dniach do pisku(odkryłem,że jest on tylko, kiedy siedzi ktoś tyłu auta lub jest pełny bagażnik), doszło dudnienie przy mocnym hamowaniu. Jutro chyba od razu umawiam się do mechanika, bo bez wymiany hamulców chyba się nie obejdzie?
wiewior96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2015, 00:24   #6
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Dziwny pisk z okolic koła(prawdopodobnie).

zatarty tłoczek w tylnym hamulcu. w sklepach jest nawet zestaw naprawczy do niego. jeśli tarcza nie jest przegrzana a klocki oszkliwione to można ich nie wymieniać
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 21:36   #7
macko153
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 06-02-2018
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dziwny pisk z okolic koła(prawdopodobnie).

Witam odswieże troche temat,

A mianowicie mam podobny problem w mondeo mk4 2008r, czasami słyszę taki tępy pisk, co najmniej jakbym miał mysz gdzieś pod zawieszeniem albo jakbym huśtał syna na starej huśtawce, dzieje się to przy małych prędkościach, czasami na luzie jak i na biegu, również czasami jest taki jednorazowy pisk kiedy wysiadam z auta już na zgaszonym silniku. Dodam iż przód i tył mam wymienione tarcze i klocki około półroku temu, przejechane jest na nich około 15 tys, km. wcześniej nie miałem z tym problemów, pojawiło sie to w tym roku gdy się zrobiło ciepło.

Czy ktoś miał podobny problem?

Bump: Przepraszam nie pół roku temu tylko około półtora roku temuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macko153 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2019, 18:37   #8
rafaxx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2019
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dziwny pisk z okolic koła(prawdopodobnie).

witam
mam podobny problem z piskiem ale tylko przy ruszaniu nieraz na wstecznym przy parkowaniu i jak puszczam sprzęgło to jest taki pisk przez jedna sekundę.auto niedawno kupiłem (sprzedawca wymieniał klocki hamulcowe na dość wyrobione tarcze moze to byc tez przyczyna. sprzęgło działa bez zarzutu nie szarpie,biegi wchodzą,nie trzęsie autem itp tylko ten pisk silnik 1.8 tdci manual skrzynia 6
rafaxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2019, 19:59   #9
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Dziwny pisk z okolic koła(prawdopodobnie).

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to tlumik gdzieś na zawieszeniu popiskuje. Tym bardziej jeśli coś popiskuje na zgaszonym, przy zamykaniu drzwi itp.
Jak sprawdzić? Chwytacie za tłumik z tyłu i trzeba pobujac nim w różne strony. Dla wprawionych można to zrobić nogą. Jest spora szansa że usłyszycie ten pisk.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 00:22   #10
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Dziwny pisk z okolic koła(prawdopodobnie).

Cytat:
Napisał rafaxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
mam podobny problem z piskiem ale tylko przy ruszaniu nieraz na wstecznym przy parkowaniu i jak puszczam sprzęgło to jest taki pisk przez jedna sekundę.auto niedawno kupiłem (sprzedawca wymieniał klocki hamulcowe na dość wyrobione tarcze moze to byc tez przyczyna. sprzęgło działa bez zarzutu nie szarpie,biegi wchodzą,nie trzęsie autem itp tylko ten pisk silnik 1.8 tdci manual skrzynia 6
Ranty na tarczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. też kiedyś chciałem przyoszczędzić.
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.