Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2018, 20:59   #1
andrzej_68
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Błąd P1201 utrata mocy

Mam kłopot zwłaszcza że dopadł mnie w Norwegii. Mam Galaxy z 2007r 2.0 TDCI automat przebieg 200tys. Samochód po przejechaniu kilku kilometrów traci moc zapala się kontrolka ESP i na czerwono że usterka silnika. Samochód traci moc jedzie 30km/h nie zmienia biegów. Podłączałem się do auta skanerem OBD2 takim amatorskim pokazuje mi błąd P1719. Gdy auto ostygnie i skasuję mu błędy znowu przejedzie parę kilometrów bez problemów i sytuacja się powtarza. Pojechałem do zwykłego serwisu ale sprawa przerosła mechaników i sugerowali wizytę w ASO. Zdobyłem się na to bo i tak nie mam wyjścia no i norweskie ASO ustaliło że prawdopodobna przyczyna to wtryskiwacz na 1 cyl. na co ma wskazywać błąd to P1201 (koszt samego wtryskiwacza 5000nok ok.2500zł) ale w zasadzie to nie są do końca przekonani bo nie spotkali się z tym żeby w tym silniku padł wtryskiwacz. Padło pytanie czy był wymieniany filtr paliwa. Generalnie wyglądało na to że sa gotowi pogrzebać i może coś wygrzebią w cenie ok 400zł/h w przeliczeniu na nasze pieniądze. Może ktoś miał podobny problem albo ma jakieś podejrzenia. Czy wymiana filtra paliwa plus ewentualnie jakiś dodatek do paliwa na przeczyszczenie wtrysków może pomóc?


Ostatnio edytowane przez andrzej_68 ; 17-09-2018 o 21:06
andrzej_68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 17:01   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Błąd P1201 utrata mocy

Blad przekladni jest spowodowany zlym dzialaniem ukladu wtryskowego. Blad wtrysku ktory wywalilo dotyczy jego czesci elektrycznej. Najpierw trzeba sprawdzic piny we wtyczce. Moze trzeba je lekko dogiac. Potem okablowanie wtryskiwacza. Niesamowite, ze sa zdziwieni usterka wtryskiwacza Siemensa. Piezoelektryki sa dosc delikatne szczeze mowiac. Nie bez powodu po liftingu przeszli na Delphi z wykle cewkowe
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 19:10   #3
andrzej_68
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błąd P1201 utrata mocy

Filozofa norweskich warsztatów: naprawa polega na wymianie. Co do pinów to takie miałem też sugestie od znajomych będę próbował pokombinować. Moja nadzieja powoli rośnie że obejdzie się bez lawety do Polski. Dziekuję
andrzej_68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 10:43   #4
andrzej_68
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błąd P1201 utrata mocy

Dziękuję za pomoc, popodginanie styków pomogło. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andrzej_68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.