Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2019, 17:05   #1
pitrok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2010
Skąd: Białystok
Model: Ford focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Za niskie ciśnienie doładowania

Witam, jakie powinno być ciśnieńie doładowania w transicie 2.4 tdci 115km? Borykm się już dłuższy czas z brakiem mocy z którym mój mechanik nie jest w stanie sobie poradzić. Po sprawdzeniu ciśnienia doładowania wyszło maksymalnie 1.9 bara. Pytanie czy to jest właściwe ciśnienie czy mam jakąś nieszczelności ukladadzie dolotowym?


Ostatnio edytowane przez pitrok ; 04-02-2019 o 13:17
pitrok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 17:45   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Ciśnienie doładowania transit 2.4 tdci

Ta podana przez ciebie wartość to ciśnienie bezwględne (z ciśnieniem atmosferycznym), czyli sama sprężarka daje ciśnienie 0,9 bara.
Generalnie rozrzut pomiarów jest duży, bo w różnych warunkach ludzie je mierzą, ty też nie napisałeś do jakich warunków eksploatacyjnych odnosi się twój pomiar.
W silnikach Puma Duratorq sprężarka średnio osiąga do 1,2 bara przy mocnym depnięciu w pedał gazu w okolicach obrotów maksymalnego momentu obrotowego. Zależy to też od wersji mocowej silnika.
U ciebie sprężarka jest z zaworem upustowym spalin (tzw. Wastegate), jeżeli układ ten działa nieprawidłowo (bardzo często ulega zabrudzeniu osadami i przyciera się) - to sprężarka nie będzie osiągała prawidłowych ciśnień. Przy ciągłej jeździe z dużym obciążeniem ciśnienie nie przekracza jednak 1,0 bara.
Miarodajny jest pomiar ciśnienia doładowania w pełnym zakresie obciążeń i obrotów silnika. Najlepiej byłoby kupić dobry markowy boost gauge i trochę pojeździć z nim - jednorazowy pomiar z testera na stanowisku jest niemiarodajny. Największe wartości uzyskuje podczas rzeczywistej eksploatacji.

------------------------

Najczęstszą przyczyną braku mocy w silnikach tddi z pompami Bosch VP30 i VP44 jest nieprawidłowa praca nastawnika kąta wyprzedzenia wtrysku. Albo sam nastawnik jest uszkodzony (zawalony brudem, wypracowany), albo uszkodzony jest sterownik pompy.
Układ wtryskowy i turbina pracują przecież w pewnej pętli sprzężenia - nieprawidłowy wtrysk (dawka, kąt) zmniejszają automatycznie energię spalin wydechowych, więc turbina nie osiągnie maksymalnego ciśnienia.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-02-2019 o 17:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 17:57   #3
pitrok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2010
Skąd: Białystok
Model: Ford focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ciśnienie doładowania transit 2.4 tdci

Pomiar robiony był podczas jazdy od dolnych obrotów do maksymalnych. Generalnie nie przekraczał 1.9 czyli według tego co napisałeś 0.9 bara. Więc jest ono trochę za niskie. Sprawdzę dla wszelkiego układ pod kątem szczelności skoro tak. Jeżeli nie uda mi się nic zlokalizować pójdę za twoją radą i kupię ten czujnik ciśnienia.
pitrok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2019, 15:46   #4
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Ciśnienie doładowania transit 2.4 tdci

Cytat:
Napisał pitrok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
transit
Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Dziękuję

Speedo
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2019, 13:38   #5
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: Za niskie ciśnienie doładowania

Podepne się - jakie powinno być ciśnienie doładowania w silniku 2.2 100km?
Na ogolno wojskowych testerach wykazuje tylko 1 świece żarowa.
Po podłączeniu takiego czujnika do bluetooth na smartfonie podczas jazdy pokazywał mi najwyższe chwilowe doładowanie 1.59 bara.
Mam zamiar pojechać do Forda serwisu, ale oni są w nikozji i do tego to wyjazd na cały dzień bo mówią że na pełny scan potrzebuja ok 3 godz. Autko też co parę dni informuje mnie ze funkcja pod górę nie działa, po paru godz znika i jeszcze parę glupot wywala.
Chciałbym mieć pojęcie choć z grubsza uczego mogę się spodziewać(diagnoza) i nie dać się wpuścić w maliny.
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2019, 15:13   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Za niskie ciśnienie doładowania

Cytat:
Napisał tomlim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podepne się - jakie powinno być ciśnienie doładowania w silniku 2.2 100km?
Na ogolno wojskowych testerach wykazuje tylko 1 świece żarowa.
O co chodzi? Co ma świeca żarowa do ciśnienia?
Cytat:
Napisał tomlim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po podłączeniu takiego czujnika do bluetooth na smartfonie podczas jazdy pokazywał mi najwyższe chwilowe doładowanie 1.59 bara.
Jaki czujnik podłączyłeś do smartfona?
Ciśnienie bezwzględne (czyli atmosferyczne plus doładowania) wynosi najczęściej do ok. 2,2 bara, czyli doładowania 1,2 bara. U ciebie wynik jest 0,59 bara, to mało, ale takie jest najczęściej przy spokojnej jeździe lub gazowaniu na luzie. Potrzebujesz pomiaru przy jeździe na najwyższym biegu i przy mocnym depnieciu w podłogę od ok. 1.800 obrotów silnika do 3.000. Myślę, że wtedy będzie ponad 1 bar.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2019, 22:41   #7
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: Za niskie ciśnienie doładowania

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O co chodzi? Co ma świeca żarowa do ciśnienia?
Jedno z drugim nic.
Może źle się wyraziłem - chodziło o to że jak zapalalo mi błąd np "funkcja pod górę nie działa" jadę do mechanika, podłącza swój tester i mówi mi że nie mam żadnych błędów poza 1 świeca żarowa. A na desce w aucie świeci się książeczka z wykrzyknikiem. To samo gdy zapali się check engine. Błędy najczęściej znikają po 1-2 ponownych uruchomieniach silnika. Dlatego muszę pojechać do jedynego dużego serwisu Forda w nikozji.
Turbo podczas jazdy między 2-3k obrotów pokazuje od 1.30 do 1.49. Czasem skoczy do 1.59
Ten model żyje własnym życiem i dlatego pytałem czy nie da się w jakiś sposób w przybliżeniu określić jaka może byc przyczyną, żeby mi tam nie chcieli wymieniac połowy czujników zanim domyśla się o co chodzi.
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 08:04   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Za niskie ciśnienie doładowania

Cytat:
Napisał tomlim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Turbo podczas jazdy między 2-3k obrotów pokazuje od 1.30 do 1.49. Czasem skoczy do 1.59
Jeżeli masz prawidłowe osiągi - to lepiej nie zajmuj ciśnieniem doładowania.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.