Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2018, 12:43   #1
maciej555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Witajcie,
jak w temacie. Od kilku tygodni zmagam się ze skrzypieniem / trzeszczeniem przy puszczaniu gazu. Problem głównie występuje, lub jest słyszalny na 1, 2 i 3 biegu. Rozgrzanie samochodu nie wpływa na częstotliwość wystepowania usterki. W ASO przesmarowali czymś pedał, ale w niczym to nie pomogło. Zglaszalem to dopiero 4 razy...
Pechowo usterka nie wystąpiła w trakcie wizyty w serwisie.
Czy ktoś miał podobny problem? Auto ma przejechane 11 tys., usterka występuje od od 6 tys. km.

maciej555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 16:00   #2
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Ja wyjechałem nowym autem z salonu i po przejechaniu 2-3 tys. km zacząłem słyszeć takie delikatne skrzypienie o którym piszesz. Jadę za miesiąc na roczny przegląd do ASO to zapytam czy mogliby to jakoś usunąć. Niby drobnostka, ale tak nie powinno być.
DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2018, 09:11   #3
maciej555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wyjechałem nowym autem z salonu i po przejechaniu 2-3 tys. km zacząłem słyszeć takie delikatne skrzypienie o którym piszesz. Jadę za miesiąc na roczny przegląd do ASO to zapytam czy mogliby to jakoś usunąć. Niby drobnostka, ale tak nie powinno być.
Z tym, że w przypadku mojego auta skrzypienie trudno nazwać delikatnym. I zdarza się, że występuje przez kilkadziesiąt kilometrów przy każdym dotknięci padały gazu.
maciej555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2018, 16:44   #4
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Pewnie jest to jakaś wada fabryczna z którą się jeszcze nie uporali należycie. U mnie raz to słychać a innym razem nie. Totalnie losowa sprawa, przy czym nie jest to aż tak głośne aby mnie wkurzało. Niemniej jednak ie powinno to mieć w ogóle miejsca, więc przy kolejnej wizycie w ASO poruszę ten temat i zobaczymy czy coś wymyślą....
DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2018, 10:58   #5
Jankon
ford::average
 
Imię: JJ
Zarejestrowany: 08-08-2006
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 83
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Koledzy - szkrzypi Wam przy naciskaniu na pedał, tzn. również przy zgaszonym silniku czy tylko w trakcie jazdy?

Pytam, bo mi skrzypi jakby w dolnej przedniej części tunelu środkowego przy zmianach obciążenia - przy dodawaniu lub odpuszczaniu gazu. Obstawiałem np. jakieś gumy czy przelotki na cięgnach lewarka zmiany biegów, bo to chyba jedyna część, która może się tam ruszać przy zmianie obciążenia. Z drugiej strony nie wiem czy to dobry trop, bo same ruchy lewarka nie wywołują skrzypienia...

Niestety u mnie również przy przeglądzie rocznym jak na złość było cicho, a jeszcze dzień wcześniej skrzypiało przy każdej zmianie biegu. W ASO niby posmarowali/popsikali prewencyjnie, ale poprawa marna.
Jankon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2018, 15:02   #6
maciej555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał Jankon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy - szkrzypi Wam przy naciskaniu na pedał, tzn. również przy zgaszonym silniku czy tylko w trakcie jazdy?

Pytam, bo mi skrzypi jakby w dolnej przedniej części tunelu środkowego przy zmianach obciążenia - przy dodawaniu lub odpuszczaniu gazu. Obstawiałem np. jakieś gumy czy przelotki na cięgnach lewarka zmiany biegów, bo to chyba jedyna część, która może się tam ruszać przy zmianie obciążenia. Z drugiej strony nie wiem czy to dobry trop, bo same ruchy lewarka nie wywołują skrzypienia...

Niestety u mnie również przy przeglądzie rocznym jak na złość było cicho, a jeszcze dzień wcześniej skrzypiało przy każdej zmianie biegu. W ASO niby posmarowali/popsikali prewencyjnie, ale poprawa marna.
W moim przypadku skrzypi tylko przy puszczaniu pedały gazu. Czasami, ale bardzo sporadycznie przy opalaniu. Nie zauważyłem żeby praca lewarka miała na to jakiś wpływ. Ogólnie dzieje się to przy obciążeniu. Na biegu jałowym nie występuje.
maciej555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2019, 22:03   #7
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

panowie, nie ma prawa skrzypiec macie auta na gwarancji to jak najszybciej do serwisu i maja usunac usterke, gwarancja sie skonczy zostaniecie z problemem.
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 08:20   #8
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

U mnie tak samo - skrzypi tylko przy puszczaniu pedału gazu i najczęściej tylko przy obciążeniu, na postoju nigdy. Za kilka dni jadę do ASO i zobaczymy czy coś zaradzą.
DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 09:58   #9
Jankon
ford::average
 
Imię: JJ
Zarejestrowany: 08-08-2006
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 83
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skrzypi tylko przy puszczaniu pedału gazu
A jesteś pewien, że to jest związane tylko z pedałem gazu? Pytam, bo u mnie skrzypienie jest powiązane ze zmianą obciążenia, a nie z pracą pedaliery.
Dla testu proponuję odpalić, zaciągnąć ręczny, wrzucić jedynkę i popuszczając lekko sprzęgło, nie ruszając gazu kilkukrotnie próbować ruszyć. U mnie wtedy też skrzypi.

Ostatnio edytowane przez Jankon ; 08-01-2019 o 14:17
Jankon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 19:37   #10
maciej555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał Jankon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jesteś pewien, że to jest związane tylko z pedałem gazu? Pytam, bo u mnie skrzypienie jest powiązane ze zmianą obciążenia, a nie z pracą pedaliery.
Dla testu proponuję odpalić, zaciągnąć ręczny, wrzucić jedynkę i popuszczając lekko sprzęgło, nie ruszając gazu kilkukrotnie próbować ruszyć. U mnie wtedy też skrzypi.
Nie mam pewności, że to usterka związana bezpośrednio z pedałem gazu, ale w żaden inny sposób nie mogę wywołać tego skrzypienia.
Właśnie stamtąd wydobywa się dźwięk i tylko przy puszczaniu pedału. Ogólnie masakra jakaś. Jestem umówiony, że mogę podjechać do ASO z biegu, jeśli usterka będzie występowała.
Czy na forum można dodać jakoś film?

Bump:
Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie jest to jakaś wada fabryczna z którą się jeszcze nie uporali należycie. U mnie raz to słychać a innym razem nie. Totalnie losowa sprawa, przy czym nie jest to aż tak głośne aby mnie wkurzało. Niemniej jednak ie powinno to mieć w ogóle miejsca, więc przy kolejnej wizycie w ASO poruszę ten temat i zobaczymy czy coś wymyślą....
Daj znać jak będziesz po. Jestem ciekawy czy coś wyczarują.
maciej555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.