Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2017, 09:17   #1
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Centymetrowy luz na kierownicy - gruba sprawa

Witam.
Oddałem firmie zajmującej się regeneracją maglownic i sprężarek swoją maglownicę do regeneracji. Problem polegał na tym że usterka pojawiła się w złym okresie, przez długi weekend i żaden mechanik nie chciał mi jej wyciągnąć i były dość odległe terminy. Pan od regeneracji zaproponował mi swojego mechanika w innym miejscu niż firma, więc polegało to na pozostawieniu auta w firmie z kluczykami na dwa dni. Co się okazało, auto mogłem dopiero odebrać po czterech dniach, podejrzliwie Pan przedłużał termin zdania auta, a przy pierwszej rozmowie powiedział że maglownicę wyjęto w pierwszy dzień i w pierwszy dzień była już maglownica zregenerowana. Tak więc, 3 dni zajeło im montowanie z powrotem maglownicy?
Nie znam się, może to było faktycznie trudne do zrobienia, albo mechanik miał jakąś inną robotę.
W każdym bądź razie, zacząłem obawiać się efektu końcowego i faktycznie tak się stało. Kiedy zacząłem ruszać kierownicą, od razu wyłapałem luz na kierownicy, dość spory.
Przyjąłem auto, bo cóż mogłem zrobić. Auto potrzebuję do jeżdżenia do pracy wcześnie rano, ale zamierzam im to auto oddać, bo odj**** fuszerkę moim zdaniem.

Pan z firmy twierdzi że wina leży po stronie auta, że gdzieś w kolumnie na krzyżakach jest luz, a wcześniej tak przecież nie było!!!
Kiedy przyjechałem autem do domu, odkręciłem osłony bloku, żeby się upewnić. Luz jest na łączeniu maglownicy z pierwszym krzyżakiem w niedostępnym miejscu, gdzieś w środku, pod karoserią przy maglownicy.

Twierdzę że maglownica została źle założona , co wy na to? przecież jak pojadę na okresowy przegląd to mi to nie przejdzie.

Focus ST170
Pozdro


Ostatnio edytowane przez Konani ; 20-08-2017 o 09:25
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2017, 09:26   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Centymetrowy luz na kierownicy - gruba sprawa

Widocznie Twoja wiedza na temat motoryzacji jest niewielka, bo maglownicy pan Czesiek w garażu na prowincji nie zregeneruje. Mo że co najwyżej ją wyjąć, oddać do regeneracji do specjalistycznego warsztatu, i pózniej założyć z powrotem, co i tak zrobił żle, bo centymetrowy luz nie bierze się z nikąd.
Pozostaje tylko współczuć Tobie, że tak wyszło.
Jak nie usuną Ci tego luzu, bo jeżeli jest na pionowej kolumnie, to tylko dokładny montarz usunie usterkę.
A maglownicę co najwyżej umyli, wymienili jakieś gumowe tłoczki, i osłony.
Bo mechanizm maglownicy regeneruje sie na specjalnych maszynach,i specjaliści co wiedzą, jak to sie robi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2017, 09:37   #3
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Centymetrowy luz na kierownicy - gruba sprawa

Myślę że tak jest, bo to firma która regeneruje tylko maglownice i sprężarki.
Pytałem jak to będzie robione i powiedziano mi że "Pan Czesio" wyciąga maglownice, a oni ja regenerują, rozkładając ją na czynniki pierwsze, a potem mechanik zakłada.
Obawiam się oddać z powrotem auto Panu Czesiowi w ramach reklamacji, bo firma pewnie umywa ręce, ale jak mi mogli takie auto wydać, to mnie też zastanawia :/
Na samej zbieżności jak auto było, powinno to być wyłapane i oddane z powrotem do mechanika.

Przychodzi mi jeszcze do głowy, że Pan Czesio przy demontażu zgubił gdzieś śrubę mocującą krzyżak z maglownicą i przy montażu założył jakąś mniejszą, stąd ten luz, przecież tam powinno być wszystko sztywne.

Ostatnio edytowane przez Konani ; 20-08-2017 o 09:45
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2017, 10:20   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Centymetrowy luz na kierownicy - gruba sprawa

z centymetrowym luzem to by ci nigdy nie ustawił żaden warsztat geometrii

zobacz, czy były ruszane mimośrody z tyłu
pewnie nie.

złożone wszystko na kowala

ja bym im jesien sredniowiecza z zakladu zrobil
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2017, 15:55   #5
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Centymetrowy luz na kierownicy - gruba sprawa

Mam wykaz z geometrii z tej firmy. Ja nie wiem jak oni to ustawiali z takim luzem,na prawdę, chyba jacyś magicy. Stąd też mi się wydaje że przez to że nie umieli złożyć to mnie zbywali, ale że ich cisnąłem, co tak długo to mi go wydali takiego.

Kierownica kręci prawidłowo, czuć wspomaganie. Nic nie buczy, nie przeskakuje.
Tylko kiedy lekko ręką ruszam kierownicę, jest wyczuwalny luz jakby kierownica kręciła się na śrubie od bloku i też tak z początku pomyślałem, że się nakrętka poluzowała pod klaksonem. Jednak, w momencie ruszania lekko kierownica w bloku i na krzyżakach też się porusza. Wyczuwalny jest luz na krzyżakach na boki oraz na końcówce krzyżaka przy maglownicy, ale kiedy dwiema rękami przytrzymam krzyżaki i nimi poruszam, śruby są sztywne, wyczuwalny jest wtedy jedynie luz przy maglownicy na boki i do góry.

Ostatnio edytowane przez Konani ; 20-08-2017 o 16:17
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2017, 18:38   #6
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Centymetrowy luz na kierownicy - gruba sprawa

no to skopali regeneracje

jedz z reklamacja
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.