Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2016, 07:40   #1
Linquist
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Zamość
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Katalizator w 2.0 TDCi czy muszę wymienić ?

Kłaniam się Waszmościom

Przy 164 tys. właśnie wymieniłem DPF, a właściwie FAP, czyli dolałem też płynu Eloys. Od mniej więcej roku obserwowałem systematyczny wzrost spalania z 5,5 do 6.4 l. co było objawem kończącego się filtra. Efektem ubocznym tego procesu było wypalenie się złącza elastycznego, które jest przed FAP. I teraz na końcu moich zaskoczeń/niespodzianek. Przed tą złączką jest katalizator.

Moje pytanie, czy w całej tej sytuacji wymienić też katalizator na nowy. Czy jeśli tego nie zrobię FAP będzie się zapychał częściej?

Linquist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 22:05   #2
gogigi
ford::average
 
Avatar gogigi
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk2 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 136km 320Nm - DPF OFF
Rocznik: 03.2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Katalizator w 2.0 TDCi czy muszę wymienić ?

A ile zapłaciłeś za dpf plus dolanie plany ?
gogigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 22:36   #3
Linquist
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Zamość
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Katalizator w 2.0 TDCi czy muszę wymienić ?

Filtr JMJ ok 800PLN , wymiana w warsztacie obok za ok 100, ale za dolanie Eloys + skasowanie błędów + wymiana jakiegoś przewodu elektrycznego w Aso Lipski 700PLN. Płyn trzeba dolać w ASO, gdyż wymaga to zaprogramowania kompa. Na tą chwilę jestem zdania, że muszę też wymienić katalizator i tłumik bo jest to po prostu już poprzepalane i objawia się "głośniejszą" pracą silnika.
Uważam, że wycinanie DPF/FAP jest bez sensu. Jeśli ingerencja w elektronikę spowoduje, że silnik nie będzie uruchamiał procesu wypalania, to osady nie będą też wypalane z turbiny i katalizatora. Dodatek Eloys do paliwa zmniejsza temperaturę zapłonu sadzy dzięki czemu czyści cały układ spalin, nie tylko filtr.

Ps. nie polecam też wywalania dwumasy, gdyż może to doprowadzić do szybkiej awarii skrzyni biegów. Dwumasa jest tłumikiem różnego rodzaju drgań z silnika.
Linquist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 11:25   #4
gogigi
ford::average
 
Avatar gogigi
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk2 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 136km 320Nm - DPF OFF
Rocznik: 03.2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Katalizator w 2.0 TDCi czy muszę wymienić ?

No troszkę to kosztuje ta przyjemność wymiany plus plyn ja mam odmienne zdanie co do wycinki dpf bo sam sie na to zdecydowałem i podkreślę ze rok wczesniej mogłem to zrobić dzieki uprzejmości kolegi Heko polecił mi warsztat w trójmieście który zrobił to jak trzeba przelatane 18 tys km juz od wycinki i pelna satysfakcja. Tutaj na forum sa świetni specjaliści od tego typu rzeczy więcej informacji znajdziesz w dziale tuning. Co do wypalania osadu z turbiny to nigdy czegos takiego nie słyszałem i nie wiem czy jest to wykonalne ale o turbinkę trzeba dbać jak o kobietę to oddźwięczy sie bezawaryjna praca

A o dwumase przy silniku 2.0 słyszałem dużo pozytywnych opinii ze można na niej zrobić przebiegi 240-300 tys ale to zależy od stylu jazdy i po jakich drogach auto latało

Plynu nie trzeba dolewac w aso wiem bo są to robiłem wystarczy kabel i oprogramowanie

Ostatnio edytowane przez gogigi ; 25-02-2016 o 11:29
gogigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2016, 09:20   #5
Linquist
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Zamość
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Katalizator w 2.0 TDCi czy muszę wymienić ?

Wnioski po remoncie - jeszcze bardziej kocham mojego diesla.

Wymieniłem katalizator i FAP , dolałem płyn Eloys, wyczyściłem (tzn warsztat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)EGR, i spalanie nadal było na poziomie 6,7l w stosunku do teoretycznego 5,5 pokazywanego rok temu przez komputer- faktyczne myślę że ok 6.

Dodatkowo szacunek dla kolegi Sebastiana który polecił wyczyścić wloty powietrza do silnika, istnienie zaworu EGR spowodowało zmniejszenie przekroju wlotów o połowę.

Jednak tajemnica tkwiła w zapchanym tłumiku końcowym. Po wymianie na nowy komputer pokazuje 5,7/100 .

katalizator i FAP kupiłem od JMJ , koszt ok 700 za sztukę .

Nie jestem zwolennikiem wycinania FAP ponieważ dodatek Eloys 176 obniża temperaturę zapłonu sadzy do 400 co oczyszcza i inne układy z sadzy.

Auto śmiga
Linquist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 12:03   #6
Linquist
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Zamość
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Katalizator w 2.0 TDCi czy muszę wymienić ?

Najpierw chciał bym napisać że to co pisałem poniżej o tłumiku to były moje pobożne życzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od półtora roku walczyłem z przybywaniem oleju
Wykonałem następujące czynności
1. Wymiana Katalizatora i FAP na ceramiczny z firmy JMJ
2. Regeneracja pompy paliwa
3. Wymiana tłumika
4. Regeneracja wtrysków
Po każdym z tych remontów poziom oleju przybywał jak szalony
W końcu elektronicznie „wyciąłem” filtr FAP bez usuwania wkładu ceramicznego
I teraz najważniejsze
Do każdego tankowania wlewam 20ml płynu Eloys DPX 175 do baku
Auto sprawuje się super, poziom spalania jest taki kiedy go kupiłem w 2008r.
Linquist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.