Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2020, 10:07   #61
ireksl
ford::amateur
 
Imię: irek
Zarejestrowany: 06-03-2015
Skąd: Śląsk
Model: kuga
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Woda pod dywanikami

Witam Co może być przyczyną zbierania mi się wody od strony kierowcy pod dywanikiem i w tym schowku za fotelem kierowcy.
Dzieki za odpowiedz

ireksl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2020, 07:17   #62
d4n
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-04-2019
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Woda pod dywanikami

Cytat:
Napisał ireksl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Co może być przyczyną zbierania mi się wody od strony kierowcy pod dywanikiem i w tym schowku za fotelem kierowcy.

Dzieki za odpowiedz


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
d4n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2020, 10:54   #63
altare87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2019
Model: KUGA
Silnik: 2.0td
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Miałem podobny problem, myślałem, że szyba albo antena... Oddałem do mechanika przy okazji znalazł dziure. W podłodze jest jakaś gumowa zaślepka do jakiegoś serwisowego dojścia, i tam przepuszczało. I to znacznie cała strona pasażera zalana. Mam też film jak przepuszcza, ale nie mam jak tu wrzucić. Może komuś się przyda.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez altare87 ; 03-02-2020 o 10:56
altare87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2020, 10:56   #64
Ordyn
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 18-06-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Witam. Również ten sam problem, woda pod dywanikiem pasażera kierowcy oraz w tylnej czesci pod schowkami ( było jej tyle ze spłynęła aż tam) Dosyć późno to zauważyłem wiec wody bylo dużo. Wymontowalem siedzenia rozegrałem te dywaniki aby wysuszyć i zacząłem testy od strony pasażera lejąc wodę z węża. Okazało się ze lejąc z góry od strony dachu woda zaczęła po jakimś czasie spływać tak jakby z prawej strony tak jakby po słupku. Podejrzewałem ze rozszczelnienie jest w górnym rogu i uszczelnień masą klejąca uszczelniająca poliuretanową. Jednak po deszczu znowu troszczkę. Spróbuje jeszcze ściągnąć wycieraczki i wymontować plastik na podszybiu z zewnątrz i tam coś podkejic. Pytanie do tych co wklejali szybę. W których miejscach wyły te rozszczelnienia?
Ordyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2020, 11:12   #65
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

u mnie na samej górze, po środku, na lewo i prawo od lusterka wstecznego pas ze 30cm w ogóle nie przyklejony
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2020, 22:27   #66
nowy201
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-05-2020
Skąd: Kielce
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Kupiłem Kugę i na drugi dzień ulewny deszcz. Coś tam chciałem wyciągnąć z bagażnika i coś mnie pokusiło zajrzeć do koła zapasowego. Zaglądam a tam mokro. Wiec całość środka, fotele, wykładziny, tunele do wyjęcia. Po rozebraniu okazało się, że woda cieknie z dachu a dokładnie jak zdjąłem relingi to z jednego z nich przez bagażnik śmiało wpływa do środka, aż pod kierowce i pasażera. Nadmienię, że dostałem FV od poprzedniego właściciela, że serwis to naprawiał. Czyli innymi słowy zgolił kasę pokleił coś tam w podłodze a woda dalej wchodziła. Zdjąłem relingi wyczyściłem syf, zakleiłem pęknięcia klejem do szyb, zamalowałem farbą i jest ok. Już tyle razy lało że powinna być powódź w aucie a tam sucho. Z tego co czytałem 90% wody to relingi i pękające łączenia z tyłu Kugi.
nowy201 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 14:39   #67
traper2000
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: WrocLOVE
Model: Kuga MK2
Silnik: 1.5 Ecoboost 176KM
Rocznik: 2018
Postów: 92
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Cześć wszystkim,
Rok temu kupiłem 10-letnią, bezwypadkową Kugę 2.0 TDCi.
W ubiegłym tygodniu kupiłem nowe dywaniki wykładzinowe i przy wymianie zaglądnąłem do otworu z numerem vin i zauwazyłem, że tam jest bardzo mokro. Wsunąłem przez otwór dłoń a tam sporo wody i przemoczona wykładzina. Poczytałem trochę forum i ten wątek i zacząłem się zastanawiać gdzie jest problem. Wysuszyłem wszystko i jak na zamówienie przyszedł spory deszcz. Samochodu nawet nie odpalałem, po deszczu zaglądam pod wykładzinę a tam znowu mokro jak diabli. Rozebrałem trochę plastików, podwinąłem kawałek wykładziny ale ciężko coś znaleźć. Zauważyłem że woda raczej nie spływa po blasze od komory silnika (na tej pochyłej płaszczyźnie pod schowkiem wykładzina od spodu była sucha) i nie spływa też od klimy. Drzwi raczej są szczelne ale po zdjęciu plastików z progu zauważyłem że część wykładziny jest bardzo mokra jakby woda jakoś spływała od dolnego narożnika szyby po słupku, na próg i tamtędy w dół pod wykładzinę.
Pytanie do Was koledzy to jak zacząć z tym walczyć. Czy w pierwszej kolejności jechać na wyjęcie i ponowne wklejenie szyby i zobaczyć czy to pomoże, a może jakieś inne sugestie.
Jako, że samochód jest mi cały czas potrzebny, nie mam jak rozbierać wszystkiego żeby samemu zdiagnozować miejsce przecieku.
Pozdrawiam
Krzysiek
traper2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 17:21   #68
maro18
FCP member
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2018
Skąd: Ostrava
Model: ka
Silnik: benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 76
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Wątek jest dośc krótki, różne rozwiązania twojego problemu, miłej lektury.
U mnie pomogła wymiana uszczelnienia na podszybiu po lewej i prawej stronie.
maro18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 12:16   #69
traper2000
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: WrocLOVE
Model: Kuga MK2
Silnik: 1.5 Ecoboost 176KM
Rocznik: 2018
Postów: 92
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Witam ponownie,
dziś byłem w firmie od szyb, pracownik podszedł przyłożył rękę od spodu szyby (rórny narożnik) i lekko popchnął i co sie okazuje, że szyba odklejona bo kartka papieru ksero przeszła na wylot !!!
Jutro jadę na demontaż i ponowny montaż.
Kto ma kugę MK1 niech lepiej sprawdzi czy u niego też sie szyba nie odkleiła.
Trochę jestem w szoku, jeżdżę samochodami od ćwierć wieku, a ostatnie 15 to tylko fordy i pierwszy raz takie coś widzę. Moja kuga jest bez wypadku i nigdy nie miała wymienianej szyby więc to babol fordowski.
Następnym autem miała być Kuga2 ale chyba czas na zmianę marki.
Wstydź się Ford, wstydź!!!
traper2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2023, 18:54   #70
PawełKuga
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-08-2023
Skąd: Reykjavik
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Mokro pod dywanikami

Witam,

Zakupiłem miesiąc temu Forda Kugę MK1. Zorientowałem się po czasie, że jest mokro pod podłogą ( pod każdym dywanikiem- z przodu i z tyłu). Wyciągnąłem całe wnętrze i zauważyłem, że najbardziej jest mokro i rdzawo przy jajowatych plastikach. Wyglądają na szczelne. Byłem na myjni. Nic nie przecieka. Rokręcałem również podszybie oraz sprawdziłem klime.
Jedyne co mi przychodzi do glowy to że ktoś wjechał do rzeki - mieszkam na Islandii więc różnie to bywa.
Macie jakieś pomysły ?
PS. bagażnik suchy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_3589.jpg (14.5 KB, 53 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_3591.jpg (9.2 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_3597.jpg (13.2 KB, 47 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez SRS ; 13-08-2023 o 19:04
PawełKuga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.