Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2017, 08:27   #1
migra2012
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 26-01-2012
Model: KUGA
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie nie wiem czemu system auto start-stop nie działa

Witam
Od kilku dni posiadam nowa Kuge niestety nie wiem czemu system auto start-stop nie działa
po zatrzymaniu pojazdu na desce zapala sie szara przekreślona ikonka systemu i tyle...

Odrazu dodam ze system jest włączony, auto przejechało ponad 1000 km ( w tym blisko 700 jednego dnia), testowałem na wyłączonej klimie i światłach, temp otoczenia w zakresie 2-7 Celsjusza....

Ktos spotkał sie z czyms takim?

migra2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2017, 09:58   #2
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Nowa Kuga auto start-stop

Z Twojego podpisu wynika, że posiadasz nowe auto w takim razie jest na gwarancji i warto byłoby ten problem rozwiązać w serwisie. Tam zapytać o przyczynę i rozwiązanie problemu a następnie nspisać o tym na forum aby zostało dla potomnych.
A bezpieczniki i przekaźniki sprawdzałeś. W instrukcji obsługi pewnie znajdziesz wskazówki.
Pozdrawiam i powodzenia.
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2017, 10:28   #3
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Nowa Kuga auto start-stop

Cytat:
Napisał migra2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od kilku dni posiadam nowa Kuge niestety nie wiem czemu system auto start-stop nie działa
po zatrzymaniu pojazdu na desce zapala sie szara przekreślona ikonka systemu i tyle...
Cytat z instrukcji obsługi Foscusa
Cytat:
Wskazówka: Układ działa wyłącznie wówczas, gdy silnik jest rozgrzany, a temperatura otoczenia wynosi między 0°C a 30°C.
Może to to ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2017, 11:20   #4
facio07
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 118
Domyślnie Odp: Nowa Kuga auto start-stop

Tu masz wyjaśnione dlaczego może się tak dziać: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
facio07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 11:10   #5
tortoise
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2019
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Auto-Start-Stop przestało działać

Cześć,

mam problem z systemem Start-Stop. Od kilku dni mi nie działa i według moich ustaleń, takim punktem "krytycznym" była... wizyta w myjni. Wtedy ostatni raz system działał tak jak powinien.

I zacząłem się zastanawiać, czy może być jakieś powiązanie ASS z wodą? Czy raczej nie tu powinienem szukać przyczyny? Czy są jakieś sytuacje, w których przestaje on działać, np. słaby akumulator?

Ford Kuga Titanium, 2.0TDCi , 180KM, 2015r.

EDIT: dziękuję za przeniesienie tematu, nie wiem dlaczego wyszukiwarka mi go nie pokazała...
Co do rozgrzania silnika i temperatury otoczenia, to były porównywalne warunki, gdy system działał i gdy nie działał. Była to różnica kilku dni, a przejechana trasa była dokładnie taka sama. Niemniej jednak zwrócę na to uwagę podczas jazdy i przetestuję po dłuższej jeździe i lepszym rozgrzaniu silnika.


Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez tortoise ; 04-04-2019 o 12:23
tortoise jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 14:06   #6
piki1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2020
Postów: 5
Domyślnie Odp: nie wiem czemu system auto start-stop nie działa

System start-stop bardzo czesto przestaje dzialac, przy zbyt niskim napieciu akumulatora lub np. po jego wymianie.
Mozna sprobowac zrobic reset "Battery Management (Monitoring) System" i start-stop powinien zaczac znowu dzialac.
Jednak gdy reset pomoze, nalezy mimo wszystko szukac przyczyny zdeaktywowania start-stop, np. podladowac, lub wymienic akumulator.

zaczerpniete z niemieckiego forum:

Reset Battery Management (Monitoring) System :
- wlaczyc zaplon
- wlaczyc swiatla mijania
- 5x nacisnac przycisk tylnej lampy przeciwmglowej (po 5 nacisnieciu lampa ma sie swiecic)
- 3x nacisnac przycisk swiatel awaryjnych (po 3 nacisnieciu awaryjne maja dzialac)
- odczekac chwile az lampka akumulatora mignie 3x
- wylaczyc zaplon
piki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2019, 07:53   #7
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: nie wiem czemu system auto start-stop nie działa

Cytat:
Napisał migra2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto start-stop nie działa
po zatrzymaniu pojazdu na desce zapala sie szara przekreślona ikonka systemu
Miałem taki sam problem gdy pojemność akumulatora spadła, po naładowaniu do pełna chodził tydzień i znów ikonka robiła się szara. Wymieniłem akumulator na jesień i od tego czasu działa cały czas.
Nowy samochód nie musi mieć w pełni naładowanego akumulatora - podłącz najpierw prostownik i doładuj go do pełna, a później zobaczysz czy działa czy też nie.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2019, 20:45   #8
maciek_84
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: nie wiem czemu system auto start-stop nie działa

Nie leć od razu do serwisu, odczekaj jeszcze kilkanaście dni. U mnie też na początku użytkowania samochodu były takie okresy, że system nie działał.
maciek_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 20:16   #9
rickb
ford::amateur
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 28-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Kuga, Ecosport
Silnik: 2.0 tdci 180 kM/1.0 125
Rocznik: 2014, 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: nie wiem czemu system auto start-stop nie działa

Witam wszystkich, po wymianie aku też mi przestał działać start-stop, zrobiłem reset jak napisał Piki1 i od tego czasu system działa bez uwag. Przed resetem napięcie ciągle było zbyt niskie, nawet raz musiałem doładować bo nie chciał odpalić. Teraz wszystko ok.
rickb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 21:30   #10
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: nie wiem czemu system auto start-stop nie działa

Może trochę nie na temat, ale patrząc na wasze wpisy i wiek waszych aut to moim zdaniem chyba trochę przegięcie aby wymieniać aku po 2-3 latach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . W drugim aucie jakie mam akumulator padł mi dopiero po prawie siedmiu latach i na dodatek w dieslu.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.