Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2018, 18:11   #1001
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Bysiu35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie to radio o którym mówicie jeśli dobrze widze to ma 2 GB RAM i 16 Gb pamięci....zadowala Was to? Wiele osób tu pisze o tym że to troche za mało z perspektywy np dwóch lat. Mi natomiast sprzedawca sam sugerował żebym bardziej pomyślał o mocniejszym jeśli kupuje radio na więcej niż 2-3 lata.
Nie nastawialbym się że ten sprzęt tyle popracuje, ale wszytsko jest możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wg filmików na YT, nie zauważyłem większej różnicy w prędkości działania. Chyba że ktoś używa na raz 20 aplikacji i ma w tle FB, Janosika, IGo, 2x podgląd kamerki itd. Jak weźmiesz 8 core to spokojnie starczy na 2 lata, bo co niby miało by się zmienić. Mapy Google nagle zaczną zjadać 1.5GB pamięci? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z drugiej strony modele 4gb są juz na tyle tanie i maja już dopracowany soft że w zasadzie nic nie przemawia już za modelami PX3/2Gb i klonami. Są jeszcze modele 10", narazie jedyne sensowne tylko od Ownice.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 16:02   #1002
VoSooler
ford::average
 
Avatar VoSooler
 
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford Focus MK3 Titanium, Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM, 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał kriis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawe czy te isudary mają taki sam soft/wersję hardware, bo możliwe że chińczyki poprawili
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] planujesz zamontować do foki czy Edmunda?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Do Edmunda haha. Jestem w trakcie montowania tylnej kamerki, tylko nie wiem z jakimi kabelkami to połączyć, bo jest ich od groma. Może ktoś będzie się znać, ktoś podłączał już chińskie radyjko z kamerką. A co do Canbusa to zamawiałem dodatkowego, bo czytałem, że jest potrzebny do mondeo i s-maxa.

Ostatnio edytowane przez VoSooler ; 17-11-2018 o 16:20
VoSooler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 17:53   #1003
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał VoSooler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do Edmunda haha. Jestem w trakcie montowania tylnej kamerki, tylko nie wiem z jakimi kabelkami to połączyć, bo jest ich od groma. Może ktoś będzie się znać, ktoś podłączał już chińskie radyjko z kamerką. A co do Canbusa to zamawiałem dodatkowego, bo czytałem, że jest potrzebny do mondeo i s-maxa.
Jak masz Isudar to od wtyczki do radia wychodzi jeden chincz CCD AVIN.
Co do canbus to na pewno jest potrzebny fakt mam Kuge co jest na platformie FF2 i pisali mi że nie trzeba i faktycznie bez canbus działał ale się uparłem i dokupiłem go i podłączyłem dużo to nie zmieniło doszły mi dwie funkcje podświetlenie przycisków automatycznie po włączeniu świateł i co mnie bardzo zdziwiło ( nawet tego w oryginalnym radiu nie było) po wyłączeniu silnika radio dalej gra aż do momentu otwarcia drzwi.

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 17-11-2018 o 18:05
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 18:29   #1004
VoSooler
ford::average
 
Avatar VoSooler
 
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford Focus MK3 Titanium, Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM, 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak masz Isudar to od wtyczki do radia wychodzi jeden chincz CCD AVIN.
Co do canbus to na pewno jest potrzebny fakt mam Kuge co jest na platformie FF2 i pisali mi że nie trzeba i faktycznie bez canbus działał ale się uparłem i dokupiłem go i podłączyłem dużo to nie zmieniło doszły mi dwie funkcje podświetlenie przycisków automatycznie po włączeniu świateł i co mnie bardzo zdziwiło ( nawet tego w oryginalnym radiu nie było) po wyłączeniu silnika radio dalej gra aż do momentu otwarcia drzwi.
Oo fajnie dzięki za podpowiedź, ale potrzebuję więcej, posiadam taką kamerkę: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy możesz mi powiedzieć dokładnie, które kabelki do czego?
VoSooler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 19:43   #1005
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał VoSooler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oo fajnie dzięki za podpowiedź, ale potrzebuję więcej, posiadam taką kamerkę: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy możesz mi powiedzieć dokładnie, które kabelki do czego?
Więc tak zaczynamy od kamery masz tam 2 Chincze jeden żółty łączysz z żółtym długiego kabla, drugi to zasilanie kamery te dwa czarny i czerwony podłączyć pod stale napięcie z długiego kabla wychodzą czerwone kabelki po każdej stronie, jeden podłączasz pod żarówkę od wstecznego + , Druga końcówka długiego kabla podłączasz do radia, i jeśli masz canbus dekoder to tylko chincz, jeśli brak canbus to ten czerwony podłączasz pod różowy z napisem reverse w wiązce KJD7005 CAM/MIC. No I ostatnie dwa kabelki bez wtyczki przy kamerze to są od oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 08:17   #1006
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak masz Isudar to od wtyczki do radia wychodzi jeden chincz CCD AVIN.
Co do canbus to na pewno jest potrzebny fakt mam Kuge co jest na platformie FF2 i pisali mi że nie trzeba i faktycznie bez canbus działał ale się uparłem i dokupiłem go i podłączyłem dużo to nie zmieniło doszły mi dwie funkcje podświetlenie przycisków automatycznie po włączeniu świateł i co mnie bardzo zdziwiło ( nawet tego w oryginalnym radiu nie było) po wyłączeniu silnika radio dalej gra aż do momentu otwarcia drzwi.
Mam stację Dicola i podłączyłem ją do kabli po staremu, stałe +12 i +12 po stacyjce. Tylko po wyłączeniu zapłonu nie mogę włączyć radia. Możesz yaris1 podać linka, model jaki canbus kupiłeś? Nie mogę narzekać na tę stację poza tym, że czekając przy wyłączonym silniku nie mogę słuchać radia. Byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Bump: Mam jeszcze dwa pytanka do kolegów z "chińczykami".
1. Zrobiłem radio (nie łapało mi stacji, działało kiepsko, ale po podłączeniu sygnału do wzmacniacza działa super - zasięg ok 100 km od nadajnika radiowego) ale.... nie działa mi RDS.
Przy włączonym RDS nic się nie dzieje, wyjeżdżając poza zasięg nadajnika sygnał słabnie, radio zaczyna szumieć i w końcu traci sygnał.
Przy włączonym RDS to jak wyjeżdżam poza zasięg to zmienia mi stację, ale na najbliższą znalezioną częstotliwość. Szuka, znajduje cokolwiek i zostaje na niej.
Czy macie może podobny problem? Czy udało się go rozwiązać.

2. GPS. Co prawda mam szybę grzaną i solarną, ale umieściłem czujnik GPS obok lusterka na wykropkowanym polu i jest w miarę dobrze.
Problem mam z łapaniem fixa. Czasem po dłuższym nieużywaniu fixa łapie mi w miarę szybko - 20-30 sek. A czasem 5-10 minut, przejadę z 10-15 km i dopiero wtedy łapie mi fixa.
Na podglądzie mam widziane 5, 10, 15 satelitów, ale w użyciu 1, 2 i nie może określić położenia. Czy muszę poczekać z jazdą aż złapie fixa? Gdzieś wyczytałem kiedyś, że poruszając się nawigacja trudniej łapie fixa niż czekając w miejscu i określając pozycję satelitów.
A-GPS odpada chyba, bo łączę się z netem przez WiFi, odpalając hotspota w telefonie.
Czy ktoś może też miał takie przypadki i rozwiązał je jakoś?

Ostatnio edytowane przez adamjoker ; 18-11-2018 o 08:29
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 08:46   #1007
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Co do canbus ja kupiłem bezpośrednio od sprzedawcy i nie sprzeda ci jak nie kupiłeś radia. Napisz do sprzedawcy że radio nie działa poprawnie i że chcesz dokupić canbus dekoder
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 09:42   #1008
VoSooler
ford::average
 
Avatar VoSooler
 
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford Focus MK3 Titanium, Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM, 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Bysiu35, podrzucił mi ten filmik: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeszcze lepiej pomógł z podłączeniem kamery cofania.
VoSooler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 09:54   #1009
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał VoSooler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bysiu35, podrzucił mi ten filmik: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeszcze lepiej pomógł z podłączeniem kamery cofania.
Można i tak ja zrobiłem trochę inaczej i plusem jest to że mam z tej samej kamery DVR tył
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 10:09   #1010
VoSooler
ford::average
 
Avatar VoSooler
 
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford Focus MK3 Titanium, Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM, 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Tylna kamera cofania Ci się nagrywa? Jak?
VoSooler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.