Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2020, 08:27   #1
strejla_u
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDci 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie wentylatory są dwie wersje, z wtyczką 35mm i 30mm. - różnice

Cześć,

potrzebuję informacji o wentylatorach chłodnicy w występujących w fieście MK7. Na popularnym portalu aukcyjnym są dwie wersje, z wtyczką 35mm i 30mm.

Czy to jest tak, że któraś z wersji jest do klima automatycznej? Albo któraś z tych wersji jest "wielobiegowa" (oba mają po dwa piny, czyli co, sterowanie byłoby wartością napięcia a nie zasileniem odpowiedniego uzwojenia)?

strejla_u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2020, 09:52   #2
bluewolfik
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-07-2019
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.25 SNJA
Rocznik: 2008-09-06
Postów: 44
Domyślnie Odp: wentylatory fiesta - różnice

Nie wiem czy pomogę, u mnie jest zero-jedynkowo, ale w Forscanie widziałem kilka opcji sterowania prędkością.
bluewolfik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2020, 10:42   #3
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: wentylatory fiesta - różnice

Cytat:
Napisał strejla_u Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

potrzebuję informacji o wentylatorach chłodnicy w występujących w fieście MK7. Na popularnym portalu aukcyjnym są dwie wersje, z wtyczką 35mm i 30mm.
Tak to nie kupisz części. Tylko po VIN szukaj części.
Wentylatory chłodnicy są różne. Różnią się mocowaniami, grubością i jeszcze jeden będzie miał rezystor, inny nie.
Poza tym różna jest jego głośność i związana z tym cena.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2020, 19:16   #4
strejla_u
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDci 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: wentylatory fiesta - różnice

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak to nie kupisz części. Tylko po VIN szukaj części.
Wentylatory chłodnicy są różne. Różnią się mocowaniami, grubością i jeszcze jeden będzie miał rezystor, inny nie.
Poza tym różna jest jego głośność i związana z tym cena.
No właśnie... Już myślałem że to kwestia rezystora. Poszedłem, szukam, nie ma rezystora. Na aukcjach internetowych są obudowy wentylatora zawierające miejsce na rezystor (patrząc od strony koła, to lewy dolny róg). U mnie tego rezystora nie ma.

Ok, to powiem w czym problem, kiedyś starałem się zaczerpnąć języka, ale nie chce odgrzewać starego "kotleta", a postanowiłem definitywnie rozwiązać problem wyjącego wentylatora.

Fiesta rodziców, 2012, 1.25 82KM, silnik Volvo, na pokładzie klima automatyczna - piszę o tej klimie na wypadek gdyby miało to mieć jakieś znaczenie. Kiedyś spalił się silnik wentylatora (smród spalenizny itp.), samochód był na szybko potrzebny, tata kupił silnik wentylatora od diesla. Inna wtyczka, ale kupił silnik z kawałkiem instalacji, więc wtyczkę przelutował.

Silnik wentylatora zasadniczo działa, po włączeniu klimatyzacji zasuwa na maksymalnych obrotach że aż wiatrak wyje. Po wyłączeniu klimatyzacji po kilkunastu sekundach wentylator się wyłącza. Podczas normalnej jazdy bez klimy wentylator nie włącza się (ale to chyba dobrze, gdzieś wyczytałem że włącza się gdy temperatura płynu osiągnie 105 stopni C).

Co w takim razie może być nie tak. Nie ma rezystora, więc moja ostatnia linia ataku na ten problem padła. Czy oryginalny silnik zawierał coś na kształt wbudowanego rezytora, który kontrolował pracę silnika? Gdzieś bym znalazł zdjęcia oryginalnego silnika...
strejla_u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2020, 21:17   #5
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: wentylatory fiesta - różnice

Cytat:
Napisał strejla_u Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiesta rodziców, 2012, 1.25 82KM, silnik Volvo, na pokładzie klima automatyczna -

Silnik wentylatora zasadniczo działa, po włączeniu klimatyzacji zasuwa na maksymalnych obrotach że aż wiatrak wyje. Po wyłączeniu klimatyzacji po kilkunastu sekundach wentylator się wyłącza. Podczas normalnej jazdy bez klimy wentylator nie włącza się (ale to chyba dobrze, gdzieś wyczytałem że włącza się gdy temperatura płynu osiągnie 105 stopni C).
I tak jest i nic tu nie jest źle.
W Fiestach tylko diesle 1.6 miały wentylator z regulacją I i II biegu, cała reszta jeden stały bieg (wyjący) i działający jak opisałeś.
Nie chcesz by słychać było wycie? Wygłusz maskę i nadkola. Z kabiny już nie usłyszysz wycia, a z wewnątrz nie będzie tak dokuczliwe.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2020, 22:26   #6
strejla_u
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDci 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: wentylatory są dwie wersje, z wtyczką 35mm i 30mm. - różnice

No właśnie mógłbym przysiąc, że przed wymianą wentylatora auto było cichutkie podczas pracy klimatyzacji.

Chyba, że ten nowy silnik kręci się szybciej niż ten benzynowy i stąd takie głośne wycie...? Nagrałem nawet przed chwilą okolicznościowy filmik, ujęcia dosyć statyczne, ale audio bajka.

Klimę włączam w 25 sekundzie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W środku również ją słychać dosyć wyraźnie. Maska ma wygłuszenie. Nie wiem czy to też ma znaczenie, ale to wersję champion cośtam.

Kurde, po prostu nie chce mi się wierzyć, że zrobili takiego bubla.


Jutro jeszcze sprawdzę, bo może ten wiatrak kręci się w złą stronę... Ale wydaje mi się że już raz sprawdzałem i że jest OK.
strejla_u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2020, 22:54   #7
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: wentylatory są dwie wersje, z wtyczką 35mm i 30mm. - różnice

Cytat:
Napisał strejla_u Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie mógłbym przysiąc, że przed wymianą wentylatora auto było cichutkie podczas pracy klimatyzacji.

Chyba, że ten nowy silnik kręci się szybciej niż ten benzynowy i stąd takie głośne wycie...?
Coś jeszcze sprawdziłem. Na schematach elektrycznych Fiesty oraz Cmax mają przekaźnik wentylatora podłączony do czujnika... prędkości VSS. Może tu tkwi błąd? Przekaźnik odbiera nieistniejący sygnał dużej prędkości auta, więc wentylator wyje?
Zauważ, że nie wyeliminowałeś problemu dlaczego poprzedni wentylator się spalił, aż do swądu spalenizny.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 08:23   #8
strejla_u
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDci 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: wentylatory są dwie wersje, z wtyczką 35mm i 30mm. - różnice

A gdybym tak nieśmiało zapytał, gdzie ten czujnik prędkości VSS jest zlokalizowany? Zapewne gdzieś na skrzyni biegów? A może jest tak, że są dwa?

Czy to nie jest tak, że skoro wskazówka prędkości działą OK, to i ten czujnik działa OK?

Te schematy elektryczne są gdzieś dostępne? Czy jakieś specjalistyczne, komercyjne źródła?

Ostatnio edytowane przez strejla_u ; 14-07-2020 o 10:59
strejla_u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 13:16   #9
swampshark
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Biłgoraj
Model: Fiesta mk7, Focus mk3
Silnik: 1.25 80KM, 1.5 EB
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: wentylatory fiesta - różnice

Cytat:
Napisał strejla_u Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiesta rodziców, 2012, 1.25 82KM, silnik Volvo
Z jakiego Volvo ten silnik? Pierwszy raz o tym słyszę

Ostatnio edytowane przez swampshark ; 14-07-2020 o 13:49
swampshark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 14:15   #10
strejla_u
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDci 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: wentylatory są dwie wersje, z wtyczką 35mm i 30mm. - różnice

A to jak żona z pracy wróci, to nie omieszkam wybrać się do garażu i zrobić fotki. Też mnie to zdziwiło, że jak się otwiera maskę, to wyrczy wielki biały napis Volvo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy okazji jak się przyjrzeć, to naklejki na elementach plastikowych, np na takiej obudowie wentylatora, też sygnowane logiem Volvo...
strejla_u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.