Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2018, 13:53   #161
gaiden
ford::beginner
 
Avatar gaiden
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Focus RS
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

System utrzymania pasa ruchu - da się go wyłączyć na stałe czy za każdym uruchomieniem samochodu trzeba to wyłączać gdzieś tam w menu?

gaiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 14:55   #162
Dan385
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2018
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AT8
Rocznik: 2018
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał gaiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
System utrzymania pasa ruchu - da się go wyłączyć na stałe czy za każdym uruchomieniem samochodu trzeba to wyłączać gdzieś tam w menu?
Da się, nie da się natomiast start/stop.
Dan385 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 16:19   #163
gaiden
ford::beginner
 
Avatar gaiden
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Focus RS
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

wiem, mam to samo w focusie co rano: naciśnij start, wyłącz start stop, zmień tryb na sport, w zimie dochodzi jeszcze włącz grzanie kierownicyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kwestia przyzwyczajenia - ważne że utrzymanie pasa ruchu "pamięta" wyłączenie
gaiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 19:16   #164
garry2012
ford::average
 
Imię: garry
Zarejestrowany: 25-01-2019
Skąd: Trójmiasto
Model: A5
Silnik: 1.8
Rocznik: 2016
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cześć! jestem nowy na forum!

S-MAX-a zamawiam w wakacje i muszę go odebrać najpóźniej w grudniu, bo wtedy kończy mi się leasing obecnego auta- Audi A5. Przeszedłbym na Q7, ale nie lubię suvów. Mam obecnie 2 dzieci, planujemy z żoną- 3 i szukam dużego samochodu i myślę, że nic lepszego niż S-MAX nie znajdę. Czy S-MAX ma w ogóle jakąś konkurencję?

Podoba mi się zewnętrzny ST-LINE a w środku Vignale jasny z panoramą. Myślę o dieslu 190 lub 240 koni z automatyczną skrzynią.

Byłem w 2 salonach i siedziałem na konfiguratorze, ale nie wiem jak to ugryźć i jaką konfigurację za kilka miesięcy zamówić. Wiem, że do tego czasu dużo może się zmienić...

PS. Ile % da radę wyrwać maksymalnie rabatu kupując w leasing na firmę? Liczycie % z tym co oni dają domyślnie jako rabat?
PS. 2. Czy wiecie kiedy wychodzi kolejna generacja S-MAXa?

Ostatnio edytowane przez garry2012 ; 25-01-2019 o 19:18
garry2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 20:19   #165
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

S-Max moim zdaniem nie ma żadnej konkurencji. W świecie minivanów poza S-Maxem nie ma nic co nadawałoby się też dla kierowcy a nie tylko jako dupowóz. Jeśli planujesz wozić 3 foteliki to pewnie myślisz też o tym aby w drugim rzędzie dało się je zamontować i to najlepiej na isofix. Będąc w tej sytuacji runek się koszmarnie zawęża. I tak zostaje S-Max/Galaxy, francuska awangarda: Espace, 5008, Citroen C4 Spacetourer no i niemiecki mastodont Q7. Zakładając takie kryterium wejściowe reszta całkowicie odpada. Dokładając jeszcze ten niewielki pierwiastek radości dla kierowcy to zostaje tylko S-Max i Q7 w S-Line. W pojedynku na isofixy Q7 ma przewagę bo ma dodatkowego (jak każde Audi) na przednim fotelu pasażera, no i jeśli zamówi się trzeci rząd to łącznie może mieć i 6. S-Max maksymalnie 3. Obstawiam, że w początkowym okresie matka trzeciego dziecka będzie jeździć razem z nim w z tyłu więc jedno ze starszych musi zasiąść z przodu. Lepiej w Q7. No i Q7 ma silnik V6, i opcję pneumatycznego zawieszenia, i poliftowy będzie miał wnętrze z Q8, i może mieć kamery 360, i aktywny tempomat ma oprócz radaru lidar i działa 10x lepiej niż w S-Maxie, i... kosztuje 400 patyków a nie 200.

Po negocjacjach można uzyskać rabaty na poziomie 15-18%.

Ford już ubił w USA Fusiona, na bazie którego powstaje Mondeo MK5, na bazie którego powstaje S-Max MK2. Internet przebąkuje, że nowe Mondeo może powstać we współpracy z VW i mieć wspólne geny z następnym Passatem. Mowa jest o 2022. Jeśli na tej podwalinie powstanie S-Max to nie będzie to wcześniej niż 2023. Osobiście bym na to nie liczył. Volkswagen też zmniejsza gamę minivanów. Golfa Sportsvana, Tourana i Sharana ma zastąpić jeden Variosport. Opel ubił Zafirę i następna będzie osobowym vanem na bazie dostawczaka Peugeot Traveller. Niestety wymierający gatunek na rzecz miejskich terenówek.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 20:19   #166
maarec
ford::average
 
Avatar maarec
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Smax / Ecosport
Silnik: 2.0 TDCI / 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2012 / 2018
Postów: 89
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał garry2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć! jestem nowy na forum!

S-MAX-a zamawiam w wakacje i muszę go odebrać najpóźniej w grudniu, bo wtedy kończy mi się leasing obecnego auta- Audi A5. Przeszedłbym na Q7, ale nie lubię suvów. Mam obecnie 2 dzieci, planujemy z żoną- 3 i szukam dużego samochodu i myślę, że nic lepszego niż S-MAX nie znajdę. Czy S-MAX ma w ogóle jakąś konkurencję?

Podoba mi się zewnętrzny ST-LINE a w środku Vignale jasny z panoramą. Myślę o dieslu 190 lub 240 koni z automatyczną skrzynią.

Byłem w 2 salonach i siedziałem na konfiguratorze, ale nie wiem jak to ugryźć i jaką konfigurację za kilka miesięcy zamówić. Wiem, że do tego czasu dużo może się zmienić...

PS. Ile % da radę wyrwać maksymalnie rabatu kupując w leasing na firmę? Liczycie % z tym co oni dają domyślnie jako rabat?
PS. 2. Czy wiecie kiedy wychodzi kolejna generacja S-MAXa?
Konkurencją jest Alhambra. Nowej generacji nie będzie na 99%.
Za 203.000 brutto kupisz wypas smaxa vignale 190KM Awd z wieloma dodatkami.



Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
maarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 20:24   #167
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Alhambra to żadna konkurencja. Nie dość, że nawet w wersji FR to ponton do wożenia pasażerów to technika tego samochodu bazuje na picowanych przez ostatnie 10 lat bebechach Passata B6 z 2005r. To bardzo widać i czuć w tym samochodzie.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 21:13   #168
garry2012
ford::average
 
Imię: garry
Zarejestrowany: 25-01-2019
Skąd: Trójmiasto
Model: A5
Silnik: 1.8
Rocznik: 2016
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Q7 nie jest złe, ale drogie. 300 czy 400 tys. to nie mój budżet. Wolałbym się zbliżyć do 150 tys. niż do 200 tys.

Mam wycenę z salonu na Vignale 240 koni- za 188 tys. a 190 koni za 178 tys. Te kilkanaście procent rabatu o którym piszecie to jest do ugrania od kwot cennikowych czy tych które dostałem? Nic nie negocjowałem jeszcze- dali rabat sami z siebie.

Czy jest sens kupować diesel 240 koni skoro to setkę osiąga dopiero 8 czy 9 sekund?

Co myślicie o jasnym środku Vignale + panorama?

AWD nie potrzebuję, nie mieszkam w górach, nie chcę przepłacać za coś co wykorzystam kilka razy w roku.
garry2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 22:00   #169
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Na liście brakuje V90, jeśli liczymy q7.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 22:09   #170
Caribou
ford::average
 
Imię: Caribou
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: C-Max // S-Max
Silnik: 1.5 Ecoboost 150A6 // 2.0 Ecoblue 190A8 AWD
Rocznik: 2015 // 2018
Postów: 72
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał maarec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Konkurencją jest Alhambra. Nowej generacji nie będzie na 99%.
Za 203.000 brutto kupisz wypas smaxa vignale 190KM Awd z wieloma dodatkami.



Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Znacznie poniżej 200k się da Vignale kupić dobrze doposażone.

Ja słyszałem w salonie ze lift i hydryba w s-max może będzie 2019/2020. Ciekawe czy w ciągu 2019 jakiegoś benzynowego silnika nie dadzą bo teraz w benzynie nie ma praktycznie wyboru bo jest tylko 1.5
Caribou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.