Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2016, 10:34   #1
belkone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1 Lift
Silnik: 1.8 TDCi 97kW
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. TDCI

Witam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam pewien problem ze swoim Focusem 1.8 TDCi 2003 kombi.

Autko odpala ładnie, silnik pracuje równo jednak podczas zmiany biegów w trakcie jazdy zauważam wzrost obrotów lub chwilowe ich zatrzymanie zanim opadną (5-cio biegowa skrzynia manualna).
Dodatkowo (głównie podczas szybszego przyspieszania) auto potrafi wejść w tryb awaryjny, tzn. wyłącza się turbina, silnik zaczyna pracować nie równo i zapala się kontrolka 'świec żarowych'.
W aucie zostały wymienione wszystkie wtryski (i chyba pompa) przez poprzedniego właściciela (wtryski są jeszcze na gwarancji) ponieważ został zatankowany benzyną...
Podłączony pod: AUTOPHIX ES620 pokazuje błędy: P0101 oraz P0700.

Czy te obiawy mogą sugerować zablokowane kierownice turbiny? (bo taką wstępną diagnozę otrzymałem od mechanika, dodam że turbina była przeglądana w styczniu, ponoć wtedy były czyszczone kierownice)
A może trzeba się skupić na błędzie P0101 i wymienić przepływomierz?

Dziękuję z góry za pomoc, pozdrawiam!


Ostatnio edytowane przez belkone ; 14-04-2016 o 22:22
belkone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 18:51   #2
belkone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1 Lift
Silnik: 1.8 TDCi 97kW
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Focus mk1 kontrolka świec żarowych i wyłączenie turbiny

Ktoś coś podpowie?

Wyczytałem, że to może być zarówno potencjometr przy pedale gazu, zapieczone kierownice turbiny, przepływomierz powietrza, alternator... Jest jakiś sposób na dokładniejsze zlokalizowanie usterki np. poprzez wyeliminowanie tych, które da się stosunkowo łatwo sprawdzić?
belkone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 22:32   #3
belkone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1 Lift
Silnik: 1.8 TDCi 97kW
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Temat poprawiony, mam nadzieję że teraz jest w porządkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś odebrałem auto od mechanika, co się okazało:
testy przelewowe wtryskiwaczy wyszły bardzo dobrze, niestety wtryski po wymianie nie zostały zakodowane, zostało to zrobione dopiero dziś.
W układzie paliwowym są widoczne srebrne opiłki.
Komputer diagnostyczny od Forda nie potwierdził wcześniejszych błędów, wskazał natomiast brak przedniego czujnika uderzeniowego (to raczej nie ma wpływuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oraz problem ze zbyt niskim ciśnieniem paliwa, niestety nie pamiętam numeru błędu. Diagnoza: czyszczenie całego układu paliwowego wraz z wtryskami, aby ich nie popsuć + wymiana pompy, ponieważ najprawdopodobniej opiłkuje łożysko(?).

Chciałbym się upewnić, czy ktoś miał podobny problem, i czy wymiana (a może regeneracja?) pompy rozwiąże moje problemy, czy tylko zapobiegnie uszkodzeniu wtrysków natomiast te problemy to niezależna sprawa?

Za dużo się naczytałem ostatnio i nie wiem czy w grę wchodzi wymiana pompy paliwa czy pompy wtryskowej, jutro zadzwonię do mechanika i się upewnię.
belkone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 22:50   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

W tym aucie jest tylko pompa wtryskowa.
Skoro w układzie są opiłki to pompa koniecznie do robienia, bo zabije ci wtryski. Skoro pompa opiłkuje to zapewne w dobrym stanie nie jest i jak najbardziej może powodować Twoje problemy. Trzeba by było sprawdzić ciśnienie na szynie jakie produkuje pompa i jakie jest w momencie wchodzenia w tryb awaryjny - to by co nieco powiedziało o jej stanie.
Co do pierwszego objawu z pierwszego postu to ślizga ci się sprzęgło - będzie do wymiany.

Ogólnie: sprzęgło (prawdopodobnie trzeba będzie wymienić razem z dwumasą) i pompa to jednak spory koszt... Pewnie mało mniejszy niż wartość auta...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 23:03   #5
belkone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1 Lift
Silnik: 1.8 TDCi 97kW
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Hm.. pompa powinna być na gwarancji, bo w styczniu była wymieniana, po prostu musieli wcisnąć mi jakiś bubel... być może uda się ich zmusić do wymiany jeśli czegoś nie wymyślą, inaczej koszt wymiany pompy (???zł) +czyszczenia układu paliwowego (600zł) mnie trochę odstrasza.

Odnośnie ciśnienia, to o ile się nie mylę, na starcie jest 230barów, które po rozgrzaniu spada do ok 170barów. Rozumiem przez to, że są nieszczelności i wymiana pompy powinna pomóc, czy tak?

Dwumasa wg mojej wiedzy była wymieniana jakies 10tys. km temu razem z rozrządem, więc może nie będzie tak źle.. Chociaż nie wiem czy sam się oszukuję, czy faktycznie nie opłaca się robić tego auta... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obroty się podnoszą i utrzymują w sumie tylko na 3-cim biegu, na innych tego nie zauważyłem.

Ostatnio edytowane przez belkone ; 14-04-2016 o 23:13
belkone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 17:09   #6
belkone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1 Lift
Silnik: 1.8 TDCi 97kW
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Hm, ok dokładniej sprawdziłem zachowanie się auta i to kiedy przechodzi w tryb awaryjny.

Nie jest to zależne ani od obrotów silnika. Na niskich biegach obroty mogę 'zamknąć' i nic nie wyskoczy, natomiast na wyższych biegach (4,5) lekko powyżej 2tys. obrotów i wyskakuje kontrolka + auto przechodzi w tryb awaryjny.
Niestety nie mam poważniejszego sprzętu, aby sprawdzić więcej parametrów/błędów podczas jazdy.

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym aucie jest tylko pompa wtryskowa.
Czy pompka paliwa (ta z tyłu pod siedzeniem) ma jakikolwiek wpływ na ciśnienie paliwa w tym samochodzie? tzn, wyczytałem gdzieś że przy podobnych obrotach, ktoś wymienił pompę paliwa (nie wtryskowa) i problem ustał.
([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

Czy jeśli auto normalnie odpala i nie ma z tym problemów oprócz tych wymienionych w poście to warto się jest jej przyglądać/wymieniać?

Oczywiście jeśli wtryskowa opiłkuje (i to zostanie potwierdzone) to jest do wymiany, jednak zastanawiam się co jeszcze może mieć wpływ na takie zachowanie.
belkone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 17:46   #7
cymjan
ford::average
 
Avatar cymjan
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 12-02-2014
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 102
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

belkone...nie jestem szpecem ale to co opisujesz podobne jest do mojego przypadku,TDCI nie poiada pompki pod siedzeniem,u mnie trzeba było regenerować pompę wtryskową,oraz
jeden wtrysk(objawy podobne )
cymjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 18:11   #8
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Sprawdź próbą przelewową wtryskiwacze => ostre "lanie" nawet jednego z nich spowoduje utratę ciśń.paliwa na listwie/ośmiorniczce i "spiralkę" w trakcie jazdy bo całe ciśń. pójdzie na przelew ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. anie w moc silnika i komp. odczyta błąd wczytując tryb awaryjny ... (np. mocniejsze naciśnięcie pedału gazu podczas wyprzedzania pod górkę ... )
Ja tak miałem pomimo zregenerowanych wtryskiwaczy i pompy gdzieś w układzie pozostał opiłek i zaworek przelewowy znów był do wymiany (w 3-ech wtryskach ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cholera !!!).
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 22:49   #9
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Cytat:
Napisał belkone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest to zależne ani od obrotów silnika. Na niskich biegach obroty mogę 'zamknąć' i nic nie wyskoczy, natomiast na wyższych biegach (4,5) lekko powyżej 2tys. obrotów i wyskakuje kontrolka + auto przechodzi w tryb awaryjny.
Na wyższych biegach około 2000 tys. obrotów zwłaszcza na 4 i 5 biegu sytuacja wygląda tak:
- bardzo duże obciążenie silnika
- pompa kręci się nie najszybciej jak by mogła
- maksymalny moment obrotowy
Reasumując: pompa nie kręci się bardzo szybko,a musi podać bardzo dużo (stosunkowo oczywiście) paliwa.
Stąd tryb awaryjny.
Jeśli wtryski są rzeczywiście zrobione, a i tak leci sprężynka to znaczy że pompa jest totalny szrot. Przy zdrowej pompie nawet przelewające wtryski nie spowodują sprężynki. I możesz mi wierzyć bo wiem co mówię. Miałem w foce pod koniec jej użytkowania wtryski kiepskie i dzięki temu że pompa była zdrowa żadnego trybu awaryjnego nie miałem.

Druga kwestia: to auto NIE MA ŻADNEJ INNEJ pompki oprócz pompy wtryskowej. Także pod siedzeniem nic nie ma.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2016, 12:53   #10
belkone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1 Lift
Silnik: 1.8 TDCi 97kW
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Dzięki wszystkim za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W takim razie albo wyślę pompę na sprawdzenie na stole pobierniczym, albo od razu kupię zregenerowaną z papierami z jakiegoś serwisu Bosh'a. Zastanawiam się tylko, czy warto wydawać pieniądze i tracić czas na diagnozowanie jej skoro jest podejrzenie opiłkowania (tylko podejrzenie, bo nie była rozbierana, a syf może być pozostałością po niedokładnym wymyciu po poprzedniej pompie) czy skoro są takie objawy od razu brać się za wymianę na sprawdzoną pompę.

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIE MA ŻADNEJ INNEJ pompki oprócz pompy wtryskowej. Także pod siedzeniem nic nie ma.
Dzięki za wyjaśnienie, różnie piszą w różnych miejscach, stąd moje niejasności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie ma nigdzie jakiegoś sita/filtra przy zbiorniku? Może przy okazji wypadałoby sprawdzić czy nie jest zapchany?
belkone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , tdci



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.