Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2017, 12:33   #1
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Brak ładowania akumulatora 2.0TDCi

Niedawno do Focusa w rodzinie dołączyła Kuga 2.0 TDCi. Niestety pojawił się problem z rozładowanym akumulatorem po dwóch tygodniach eksploatacji - nie przyglądałem się przed zakupem, jak wygląda ładowanie, ale teraz po naładowaniu aku, postanowiłem się trochę przyjrzeć sprawie. Samochód ma 200k km udokumentowanego przebiegu (z polskiego salonu, serwisowany w ASO), a po uruchomieniu napięcie na akumulatorze spada z postojowego 12,6V do 12,1-12,3V, a po obciążeniu nawet poniżej 12V. Na jakiej zasadzie działa układ informowania o nieprawidłowo działającym ładowaniu? Sprawdzane jest tylko napięcie w instalacji i jeżeli jest powyżej 11,5V wszystko jest w porządku, czy jest sprawdzany też sam obwód alternatora i jeśli podaje poniżej 13,6 to też jest jakiś problem sygnalizowany? Pytam się, bo na razie nie rozbierałem jeszcze auta (święta), a wolę wiedzieć, czy wystarczyłoby wymienić sam przewód alternator-aku, czy trzeba przyjrzeć się alternatorowi.

kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 22:57   #2
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: Brak ładowania akumulatora 2.0TDCi

Alternator teoretycznie po regeneracji i po wymianie regulatora napięcia. Niestety objawy są nadal takie samy, dodatkowo zaobserwowałem, że alternator strasznie parzy przy dotyku po kilku minutach pracy. Pojawia się też błąd P0625. Majster dupa i źle sprawdził alternator (np. mostek prostowniczy zwiera), czy gdzie można szukać problemu?
kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 14:50   #3
piniu1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Model: KUGA I
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: Brak ładowania akumulatora 2.0TDCi

Cytat:
Napisał kozunio12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Alternator teoretycznie po regeneracji i po wymianie regulatora napięcia. Niestety objawy są nadal takie samy, dodatkowo zaobserwowałem, że alternator strasznie parzy przy dotyku po kilku minutach pracy. Pojawia się też błąd P0625. Majster dupa i źle sprawdził alternator (np. mostek prostowniczy zwiera), czy gdzie można szukać problemu?
Miałem podobny problem.

Podmień akumulator i sprawdź czy alternator też się mocno grzeje.
piniu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 15:31   #4
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: Brak ładowania akumulatora 2.0TDCi

Akumulator jest nowy, bo poprzedni to był jeszcze oryginał Forda, także tutaj raczej nie powinno być problemu, ale zamienię ze swoim Focusem, bo u mnie na pewno jest bezproblemowo, a i alternator jest praktycznie ten sam (120vs150A)
kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 22:39   #5
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: Brak ładowania akumulatora 2.0TDCi

Cytat:
Napisał kozunio12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety objawy są nadal takie samy, dodatkowo zaobserwowałem, że alternator strasznie parzy przy dotyku po kilku minutach pracy.
Opowiem koledze moją przygodę z alternatorem w poprzedniej kudze...
Podczas normalnej jazdy na moment zapaliła sie kontrolka ładowania, sprawdziłem miernikiem i było 13,8 więc ok dojadę. Na drugi dzień buźka radosna bo nic sie nie świeciło, ładowanie w normie, choć wydawała sie ciut inna praca motoru. Stwierdziłem ze grzeje sie alternator, ale wszystko działa, słonko ładnie świeci, samochód jeździ. Jednak kilka dni później na skrzyżowaniu zwróciłem uwagę ze wydobywa sie lekki dym spod maski, szybko skojarzyłem problem zjeżdżając na pobocze . Po otwarci maski przód nogi zrobiły sie miękkie na widok ognia obejmującego alternator pod FILTREM PALIWA. Po krótkim panicznym poszukiwaniu gaśnicy, skierowałem ja na rozhulany ogień, którego ową gaśnicą nie ugasiłem, bo wydobył sie z niej tylko jeden większy smark. Na szczęście w samochodzie miałem gruby koc od mojego pupila, który skutecznie zadusił płomienie. Nikomu nie życzę tego dreszczyku emocji, jak patrzysz na swoje cacuszko które płonie a ty nie wiesz co zrobić

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 09-01-2018 o 19:41
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 14:06   #6
piniu1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Model: KUGA I
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: Brak ładowania akumulatora 2.0TDCi

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opowiem koledze moją przygodę z alternatorem w poprzedniej kudze...
Podczas normalnej jazdy na moment zapaliła sie kontrolka ładowania, sprawdziłem miernikiem i było 13,8 więc ok dojadę. Na drugi dzień buźka radosna bo nic sie nie świeciło, ładowanie w normie, choć wydawała sie ciut inna praca motoru. Stwierdziłem ze grzeje sie alternator, ale wszystko działa, słonko ładnie świeci, samochód jeździ. Jednak kilka dni później na skrzyżowaniu zwróciłem uwagę ze wydobywa sie lekki dym spod maski, szybko skojarzyłem problem zjeżdżając na pobocze . Po otwarci maski przód nogi zrobiły sie miękkie na widok ognia obejmującego alternator pod FILTREM PALIWA. Po krótkim panicznym poszukiwaniu gaśnicy, skierowałem ja na rozhulany ogień, którego ową gaśnicą nie ugasiłem, bo wydobył sie z niej tylko jeden większy smark. Na szczęście w samochodzie miałem gruby koc od mojego pupila, który skutecznie zadusił płomienie. Nikomu nie życzę tego dreszczyku emocji, jak patrzysz na swoje cacuszko które płonie a ty nie wiesz co zrobić
co było powodem, że alternator spłonął? Po wymianie alternatora wszystko działa prawidłowo?

a ja miałem taki przypadek: jadąc poczułem zapach palonego plastiku, zatrzymałem się i z alternatora unosił się praktycznie nie widoczny dymek. Na drugi dzień zauważyłem, że alternator szybko się nagrzewa, robi się gorący. Ładowanie ok, nic nie wskazuje, że alternator kończy swój żywot. Postanowiłem go wymienić. Zamówiłem drugi alternator, zamontowałem i zauważyłem, że ten również bardzo szybko robi się gorący. Postanowiłem wymienić 7 letni akumulator (zamontowany od nowości). Po wymianie akumulatora alternator nie nagrzewa się do wysokiej temperatury. Nie wiem co było powodem rozgrzanego alternatora i braku informacji o problemach z nim.

Ostatnio edytowane przez piniu1 ; 11-01-2018 o 14:23
piniu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 16:17   #7
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: Brak ładowania akumulatora 2.0TDCi

Cytat:
Napisał piniu1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co było powodem, że alternator spłonął? Po wymianie alternatora wszystko działa prawidłowo?
Tak, po wymianie alternatora na nowy wszystko wróciło do normy. Nie grzał się , ładował i nie płonął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 10:25   #8
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: Brak ładowania akumulatora 2.0TDCi

Akumulator został ponownie rozładowany do zera po tygodniu jazdy na krótkich odcinkach po 3-5km, więc coś jest nie tak. Pomierzę jeszcze, jak wygląda wiązka sterowania alternatorem i czy nie ma problemu z prądem wzbudzania. Dodatkowo podmiana akumulatora na ten z mojej foki i zobaczę, czy coś się zmieni. Sprawdzę jeszcze, czy nie utleniła się wiązka od sterowania alternatorem przy głównej wiązce idącej z komputera - gdzieś znalazłem taką informację w wątkach z problemami dotyczącymi alternatorów w 2.0tdci w kudze/focusie, ale nie pamiętam, gdzie konkretnie.
kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 22:11   #9
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Brak ładowania akumulatora 2.0TDCi

Kolego a nie prościej jest odpalić autko , zdjąć klemy i zmierzyć rzeczywistą wartość ładowania ? Po za tym możesz wejść podczas pracy silnika w ukryte menu autodiagnozy i tam pokazuje jakie masz ładowanie aku . Ja na Twoim miejscu jesli pewnym jest że aku jest ok i nie ma zadnego zwarcia na celach to wyminiłbym alternator . Po takim przebiegu ma prawo dać ciała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 16:51   #10
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: Brak ładowania akumulatora 2.0TDCi

Alternator wymieniony - problem ustał. Oddam jeszcze stary alternator do innego fachowca już tylko w celu sprawdzenia, ale tam najprawdopodobniej poszło przebicie na uzwojeniach
kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.