Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2018, 10:05   #1
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie C-max I DM2 2008 r. - uszkodzony próg

Witajcie.

Rok zakończyłem z przytupem, gdyż moja kochana Żona zahaczyła w Sylwestra lewym progiem o krawężnik... Wygląda na to, że uszkodzone zostało tylko poszycie progu oraz plastikowa dokładka, która montowana jest pod nim. Autko ma już swoje lata, bo w 2018 r. strzeli mu 10 lat, a i kilometrażowo niebawem przekroczy 267 tys. km (ponad 60 tys. u mnie).
Mimo powyższego na auto od początku jego posiadania posiadam AC w Liberty Direct (obecnie AXA) z opcją naprawy na częściach oryginalnych w ASO (opcja warsztat plus) i wkładem własnym na poziomie 1000zł.

Pytanie do Was, czy przekroczę ten "1000zł"? Bo nie wiem, czy uzasadnione jest skorzystanie w tym wypadku z AC? Jak wiemy składki na oc+ac sporo wzrosły w ostatnim czasie, a zgłaszane szkody pewnie nie mniej wpływają na kalkulację nowej umowy z TU.
Powyższe jest dla mnie o tyle istotne, iż w tym roku (byłoby dobrze) prawdopodobnie będę zmieniał samochód na większy i nowszy model, który pewnie dość znacznie przekroczy wartość obecnego C-maxa (wartość na polisie 18 tys. zł), a więc i nowa polisa pewnie da się we znaki po kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_004208.jpg (76.8 KB, 40 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_004209.jpg (76.9 KB, 41 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_004214.jpg (84.7 KB, 42 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_004212.jpg (89.2 KB, 38 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez jaksen ; 14-01-2018 o 00:52
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2018, 14:24   #2
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: C-max I DM2 2008 r. - uszkodzony próg

Ten próg powinien zostać zakwalifikowany do wymiany i takim przypadku koszt naprawy wyniesie około 2 tys, ale można to zrobić w kwocie poniżej 1 tys. stosując spotter do wyciągania wgnieceń.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2018, 18:18   #3
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: C-max I DM2 2008 r. - uszkodzony próg

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten próg powinien zostać zakwalifikowany do wymiany i takim przypadku koszt naprawy wyniesie około 2 tys, ale można to zrobić w kwocie poniżej 1 tys. stosując spotter do wyciągania wgnieceń.
dziękuję za pomoc i informację. Wolałbym wymianę na nową część, bo w przypadku wyciągania wklęśnięcia metodą jw., aby doprowadzić lakier do stanu sprzed zdarzenia, pewnie nie mogłoby się obyć bez szpachli.
Dzisiaj dodatkowo zauważyłem, że na masce jest niewielkie wklęśniecie z newielkim odpryskiem lakieru, których wcześniej nie było. Żona wspominała coś o jakimś metalowy puknieciu sekundę przed zaliczeniem krawężnika, ale czy to była maska nie mam pojęcia. Od razu mogę zgłosić szkodę a masce i potraktowane będzie to jako jedno zgloszenie/szkoda? Nie ukrywam, ze na masce i pod nią miałem kilka odprysków i bąbli/parchów. Niemniej maska jest oryginalna i do dzisiejszego dnia bez żadnych fizycznych zniekształceń.
Jak bym zgłosił i maskę jako szkodę, to jak w ww przypadku podejdzie do tego TU?
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2018, 18:58   #4
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: C-max I DM2 2008 r. - uszkodzony próg

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak bym zgłosił i maskę jako szkodę, to jak w ww przypadku podejdzie do tego TU?
Uszkodzenie progu jest jak najbardziej wytłumaczalne. Uszkodzenie maski i drobnych odprysków też można wytłumaczyć jakąś ciężarówką gubiącą żwir po drodze, ale powstanie obu tych szkód jednocześnie jest co najmniej wątpliwe. Tak więc ubezpieczyciel zapewne przyjmie odpowiedzialność, ale będą to dwie osobne szkody.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2018, 09:07   #5
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: C-max I DM2 2008 r. - uszkodzony próg

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wolałbym wymianę na nową część, bo w przypadku wyciągania wklęśnięcia metodą jw., aby doprowadzić lakier do stanu sprzed zdarzenia, pewnie nie mogłoby się obyć bez szpachli.
Wymiana progu zapewne też nie obejdzie się bez szpachli więc wolałbym wyciągać ten.
Co do kosztów to w ASO pewnie wyjdzie sporo, a w zwykłym zakładzie w 1000zł się zmieścisz.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2018, 12:45   #6
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: C-max I DM2 2008 r. - uszkodzony próg

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uszkodzenie progu jest jak najbardziej wytłumaczalne. Uszkodzenie maski i drobnych odprysków też można wytłumaczyć jakąś ciężarówką gubiącą żwir po drodze, ale powstanie obu tych szkód jednocześnie jest co najmniej wątpliwe. Tak więc ubezpieczyciel zapewne przyjmie odpowiedzialność, ale będą to dwie osobne szkody.
Dziękuję za rozjaśnienie tej kwestii. Pogadam z likwidatorem i jeżeli nie będzie widział możliwości skorelowania tych dwóch szkód, to naprawię i przemaluję maskę w jakimś dobrym zakładzie blacharsko-lakierniczym.


Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana progu zapewne też nie obejdzie się bez szpachli więc wolałbym wyciągać ten.
Co do kosztów to w ASO pewnie wyjdzie sporo, a w zwykłym zakładzie w 1000zł się zmieścisz.
kolego, a przy wymianie progu w C-maxie I gdzie ta szpachla wtedy ląduje? Domniemuję, że w miejscu łączenia progu z tylnym błotnikiem? Myślałem, że w tym miejscu robi się spawanie, szlifowanie i na to idzie podkład/lakier? Hm, chyba, że właśnie po szlifowaniu nałożą tu szpachlę do wyrównania?
Jw. na auto mam AC, z którego jeszcze nie korzystałem, więc myślę, że zlecenie tego z AC w ASO jest dla mnie bardziej korzystne, ponieważ po pierwsze wtedy nie wykładam własnej kasy, zwyżki idą mi maks ( @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy aby na pewno?) kilkaset złotych do góry (tracę 10% zniżek) na następny rok, a potencjalny nabywca auta widząc dokumentację naprawy z ASO ma zdecydowanie mniej wątpliwości i "ale" do zarzucenia, aniżeli wykonałbym tą naprawdę w "nieASO". Tak myślę.

Dzisiaj kolejny zonk, z rana odpalam auto, a tu jakiś twardy plastikowy stukot. Obszedłem całe auto dookoła, sprawdziłem, czy aby nie czasem telepie ta plastikowa dokładka pod uszkodzonym progiem, ale nie. Okazało się, że obudowa komputera silnika uległa pęknięciu (kto wymyśla lokalizację i system mocowania komputera silnika w takim miejscu!).
Jak 23.12.2017 r. uszkodziłem lodowośnieżną breją przednie nadkole i tego samego dnia je zabezpieczałem (aby okres świąteczno-noworoczny jakoś przejeździć), to obudowa była cała i nienaruszona, a bynajmniej nie widziałem żadnych pęknięć. No nic, jak pech to pech. Obudowę i pokrywę (obecna wydaje się ok, ale w razie w zamówiłem komplet) zamówiłem już od jednego z ASO (108 i 68 zł, więc jak za originał, to całkiem ok). Pozostaje mi tylko domówić nadkole. Fordowskie pod względem cenowym, to jakiś kosmos - ponad 300zł za kawałek plastiku, który obrywa co chwila syfem i kamieniami. Z drugiej strony jest masa zamienników w cenie od ok 20zł! po 40-80zł. Możecie polecić jakąś konkretną firmę? Dobrze by było gdyby było z polietylenu i jak najbardziej wiernie odwzorowywało oryginał.

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 02-01-2018 o 12:49
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2018, 14:03   #7
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: C-max I DM2 2008 r. - uszkodzony próg

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potencjalny nabywca auta widząc dokumentację naprawy z ASO ma zdecydowanie mniej wątpliwości i "ale" do zarzucenia, aniżeli wykonałbym tą naprawdę w "nieASO". Tak myślę.
Tu masz poniekąd rację. Poniekąd, bo niestety większość właścicieli przecenia zdolności i jakość usług ASO. Prawda jest taka, że masę prac wykonują tam uczniowie i praktykanci, a grubsze roboty zlecane są podwykonawcom.
Po zgłoszeniu szkody składka wzrasta zwykle o 10% za każdą szkodę, ale przeczytaj lepiej szczegółowe zapisy twojej polisy AC, bo to ubezpieczyciel dyktuje warunki.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.