Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2018, 21:01   #1
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Nadkole do Focusa II, Focusa C-maxa i C-maxa I FL - jakiej firmy najlepiej

Witajcie.

W związku z tym, że muszę wymienić u siebie przednie lewe nadkole (strona kierowcy) byłbym wdzięczny za zasugerowanie dobrej jakości zamiennika / firmy która czymś takim się specjalizuje. Swoje obecne przed Świętami dość skutecznie pokiereszowałem breją lodowo-śnieżną, więc na dniach przydałoby się wymienić je na nowe. Zależy mi na tym, aby było jak najbardziej zbliżone do oryginału i nie wymagało przeróbek. Dobrze by było gdyby był to polietylenGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dolna osłonę silnika mam firmy rezaw-plast lub florimex (nie pamiętam), ale nie jestem zbytnio zadowolony z odwzorowania i rozmieszczenia otworów montażowych.
Coś polecicie?

Pozdrawiam!

jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 05:50   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nadkole do Focusa II, Focusa C-maxa i C-maxa I FL - jakiej firmy najlepiej

Z mojego doświadczenia z zamiennikami wszelkich osłon wynika, że 100% dopasowanie zapewnia wyłącznie oryginalna.

Sam się teraz zastanawiam czy nie wymienić tylnych szmacianych nadkoli na plastikowe (oryginały brak).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 11:13   #3
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Nadkole do Focusa II, Focusa C-maxa i C-maxa I FL - jakiej firmy najlepiej

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z mojego doświadczenia z zamiennikami wszelkich osłon wynika, że 100% dopasowanie zapewnia wyłącznie oryginalna.

Sam się teraz zastanawiam czy nie wymienić tylnych szmacianych nadkoli na plastikowe (oryginały brak).
nie straszne mi przeróbki takiego elementu, bo "obróbka" takich plastików to bajecznie prosta sprawa - dziurkowanie, cięcie, przycięcie, czy inne wręcz rzemieślnicze czynności wykona tak naprawdę każdy kto posiada chociażby śrubokręt i jakiś "nożyk". Sęk w tym, że staram się jak mogę unikać takiego rzeźbiarstwa... w tym wypadku chyba jednak bez niego się nie obędzie (dziś zamawiam zamiennik z jednego z internetowych fordowskich sklepów).

A szmaciane/filcowe? W czym Ci przeszkadzają? Plastikowe wygenerują dodatkowy hałas, którego i tak już z tyłu pod dostatkiem w modelach focus i focusopodobnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 11:17   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nadkole do Focusa II, Focusa C-maxa i C-maxa I FL - jakiej firmy najlepiej

W tym, że bardzo skutecznie trzymają wilgoć. Plastikowe zamierzałem "oprawić" noxudolem 3100 od "lewej" strony. W poprzednim aucie miałem plastikowe i nie widzę żadnej zalety filcowych.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 15:02   #5
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Nadkole do Focusa II, Focusa C-maxa i C-maxa I FL - jakiej firmy najlepiej

W sumie pomysł ciekawy. Z jednej strony wygłuszyć, a z drugiej pociągnąć jeszcze jakimkolwiek barankiem, to powinna być cisza jak makiem zasiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie 1l opakowanie starczy na oba nadkola? Teraz nie zastosuję, ale może przy kolejnym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 16:55   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nadkole do Focusa II, Focusa C-maxa i C-maxa I FL - jakiej firmy najlepiej

Nie wiem na ile starczy. Mam z 10 opakowań, różnych noksudoli i tectyli. Miałem się zająć podwoziem, ale mi zapał minął i ostatnio latem nie mogę, więc warunki słabe.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 18:37   #7
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Nadkole do Focusa II, Focusa C-maxa i C-maxa I FL - jakiej firmy najlepiej

Są produkowane plastikowe tylne nadkola do C-maxa? Oj zerwałbym również te szmaciaki ,które są przez fabrykę na nasz pohybel montowane.Miałem w Mazdzie szmaciaki i powiem krótko-robiły "dobrą" robotę.Plastik i noxudol to byłoby to.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 00:43   #8
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Nadkole do Focusa II, Focusa C-maxa i C-maxa I FL - jakiej firmy najlepiej

Tak jak pisałem wcześniej, nadkole zakupiłem w jednym z fordowskich sklepów internetowych. Zamówiłem "dobrej jakości zamiennik" za ok 50zł. Nazwy producenta nie było na stronie, ale było napisane, że z hdpe i generalnie nie do złamania. Zamówiłem, zapłaciłem, a dziś zamontowałem.
Nadkole, które przyszło okazało się produkcji firmy POLCAR. Faktycznie hdpe fajne - elastyczne i trudne do złamania. W egzemplarzu, które otrzymałem rozmieszczenie otworów prawie idealne (wiadomo nie jest to oryginał) i ostatecznie udało mi się zamontować je bez żadnych przeróbek przy pomocy wszystkich oryginalnych punktów mocowania. Nie jest, to co prawda chińszczyzna, ani niemczyzna, bo na nalepce było "made in taiwan", ale polecam.

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 14-01-2018 o 00:49
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 09:51   #9
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nadkole do Focusa II, Focusa C-maxa i C-maxa I FL - jakiej firmy najlepiej

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest, to co prawda chińszczyzna, ani niemczyzna, bo na nalepce było "made in taiwan", ale polecam.
Oficjalnie, Taiwan to Republika Chin. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 10:06   #10
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Nadkole do Focusa II, Focusa C-maxa i C-maxa I FL - jakiej firmy najlepiej

Oj tam, oj tam wiadomo o co chodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie gdy nie ma "made in p.r.c." tzn, że to już nie chinszczyzna, tzn lepsza "chińszczyzna" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.