Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2011, 21:49   #1
aresch
ford::beginner
 
Imię: aresch
Zarejestrowany: 21-01-2011
Skąd: Toruń
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie BRAK MOCY - sprawdzanie przyczyny krok po kroku MK2 1.6 TDCI 109KM

Witam.

Co prawda temat braku mocy był niejednokrotnie już poruszany, ale myślę że w tym poście trzeba skupić wszystkie opinie, jako że z brakiem mocy walczę już 2 miesiące i przejrzałem już "cały" internet nie doszedłem do rozwiązania problemu.

Turbina w ogóle się nie załącza, bo gazując na postoju przewody gumowe od IC wcale nie twardnieją. Nie porusza się też sterowanie geometrią turbiny.

Z rzeczy, które domyślam się, że należy sprawdzić w takim przypadku to:
1. "Ruchowość" kierowniczki zmiany łopatek turbiny.
2. Szczelność układu IC.
3. Szczelność przewodów podciśnienia.
4. Pompa VAKUM (podciśnienia).
5. Zawór sterowania podciśnieniem (taki brązowy).
6. Zbiorniczek podciśnienia (taka czarna puszeczka).
7. Zabrudzony EGR.

Ale dodatkowo za brak mocy odpowiada wiele czujników i tu proszę o poradę.
Podajcie sposoby na sprawdzenie każdego z czujników w dolocie (jakie powinny wskazywać wartości), tj.

1. Przepływomierz.
2. Czujnik temp. powietrza dolotowego.
3. Czujnik ciśnienia pow.
4. Czujnik położenia wału (czy jakoś tak)

U mnie na przykład kierowniczka sterowania turbiną mechanicznie śrubokrętem jak ją ruszam to porusza się luźno, jak włączę silnik poruszy się tylko nieznacznie, jak gazuje na postoju to w ogóle nie reaguje, a dopiero jak gaszę silnik to się poruszy w pełnym swoim zakresie (tak mi się przynajmniej wydaje) w każdym bądź razie porusza się mocno.

Jako, że autko zakupiłem w styczniu, wymieniłem do tej pory: olej, fltr oleju, filtr paliwa, filtr kabinowy, filtr powietrza.

Dodatkowo czyściłem zawór EGR, ale po wyjęciu go wydmuchałem pędzelkiem suchą sadzę i skręciłem z powrotem.

Jeszcze ewentualnie zapytam czy warto jeszcze raz wyjąć EGR i zajrzeć pod śrubki torx i przeczyścić część sterowaną elektrycznie (silniczek).

Ponadto przez telefon kolega mi poradził ostatnio, żebym dobrał się do tych dwóch silniczków krokowych sterujących otwarciem przepustnicy bo może to też być jeden z powodów braku mocy.

Od razu za jednym zamachem proszę napisać czy pompkę VAKUM można wymontować odkręcając tylko te dwie śruby, bez obaw o wylanie oleju, a jeśli tak to jak i ją sprawdzić, labo jak ją sprawdzić bez wykręcania, np Wakuometrem (wówczas jakie powinien wskazywać wartości)

Jeśli chodzi o zawór sterowania podciśnieniem. Posiada on 3 wejścia dla wężyków. U mnie jeden idzie do góry silnika gdzieś w okolice listwy zasilania wtrysków i tam jest zaślepiony, drugi idzie do sterowania "gruchy" turbiny, a trzeci poprzez zbiorniczek podciśnienia idzie do pompki VAKUM. W takim celu czemu ten jeden jest nie używany i zaślepiony.

Troszkę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że moderatorzy wyrażą przychylność na rację bytu dla tego tematu.


Ostatnio edytowane przez aresch ; 26-04-2011 o 12:00 Powód: Uściślenie tematu
aresch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2011, 13:28   #2
luck48
ford::beginner
 
Avatar luck48
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Poznań/Lubsko
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: BRAK MOCY - sprawdzanie przyczyny krok po kroku MK2 1.6 TDCI 109KM

Witam, z opisu wynika, że mam ten sam problem.. Powiedź mi udało Ci się usunąć usterkę! mam auto od 3 miesięcy a od miesiąca walczę aby wkońcu normalnie zaczeło jeździć...
Daj znać.
luck48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2011, 12:56   #3
gheck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2011
Skąd: Cieszyn
Model: Focus MK II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: BRAK MOCY - sprawdzanie przyczyny krok po kroku MK2 1.6 TDCI 109KM

też jestem na etapie walki z podobną usterką, u mnie do tego jeszcze było gaśnięcie i szarpanie. walnięty był egr (silniczek odmówił współpracy), na razie został zaślepiony. teraz walka z mocą, która czasem jest, a której nie ma.
gheck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2011, 13:12   #4
luck48
ford::beginner
 
Avatar luck48
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Poznań/Lubsko
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: BRAK MOCY - sprawdzanie przyczyny krok po kroku MK2 1.6 TDCI 109KM

Ja jestem po wywaleniu filtra DPF i zaslepieniu EGRa w TuneForce (POLECAM... dużo zapału do pracy i chęć pomocy innym. Profesjonalene podejście do klienta widać, zagraniczny wpływ w tym przypadku z Norwegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) u mnie brak mocy jest ciągły bez jakiegokolwiek wahania i nie gaśnie. Sprawdź filtr paliwa. Ja również w poniedziałek postaram się wymienić. Być może to pomoże.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
luck48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 11:54   #5
szymi2230
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 09-04-2013
Skąd: Tczew
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: BRAK MOCY - sprawdzanie przyczyny krok po kroku MK2 1.6 TDCI 109KM

Witam podłączę się z tematem. Foka zakupiona w marcu po jeździe próbnej, na której wyszło że auto jest mułowate, ale chodzi równo troszkę przykopci itd itp. Sprzedający twierdził że mało jeżdżony to pomyślałem że zapchany dpf, turbo widziałem że nie szczelne i że to mogą być przyczyny braku mocy. Pierwsze co to pojechałem na czyszczenie dpf, okazało się że wycięty (pusta pucha) no to kupiłem turbinę i wymieniłem - bez zmian, to pomyślałem że zła mapa. Pojechałem do tunera zhamowałem wyszło poniżej 90 km i 195 niutonów, majster sprawdzał wszystko co mógł, podmienił czujnik ciśnienia doładowania - dalej bez zmian, wyszło mu że turbina ta nowa przeładowuje, dzwoniłem do gościa co mi ją sprzedał, że będę chciał zwrot kasy bo muszę dać ją do ustawienia, to mi powiedział że w mojej starej turbinie co mu ją odesłałem znalazł kawałek blaszki w kształcie półksiężyca o średnicy 2 cm i mówi że mój silnik wypluwa różne rzeczy to nowe turbo też sie mogło od razu posypać, w warsztacie od turbin wyszło że geometria uszkodzona, 2 łopatki się posypały, wymieniłem na takie odlewane firmy kode, turbina wporządku ale dalej auto nie jedzie, rozebrałem dolot przeczyściłem przepływke, przepustnice, odme - tu okazało się że membrana pęknięta to wymieniłem, doszedłem do egr - tu dowiedziałem się skąd blaszka w starym turbo - pękła zaślepka na pół, zaślepiłem nową porządną (poprzednia była zrobiona chyba z kapsla) zawór przeczyściłem, kontrolka się żadna nie świeci czy podłączony czy nie. podciśnienia sam nie sprawdzałem, czy gruszka działa też nie wiem nie patrzyłem natomiast teraz objawy są takie, że gwiżdże turbo auto ciężko wkręca się na obroty i nie dymi ale jak przekroczy 4000 tysiące to dostaje kopa i dymi na czarno, ma ktoś jakieś sugestie?
szymi2230 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2019, 20:34   #6
artandz
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-06-2019
Skąd: Jelenia góra
Model: Fucus Mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: BRAK MOCY - sprawdzanie przyczyny krok po kroku MK2 1.6 TDCI 109KM

Więc i ja podłączę się do tego tematu, moja foka ma podobny problem brak mocy wymieniłem sondę lambda(nie uwiezycie ale mechanik który wymieniał mi turbinę i odmę i bóg wie co jeszce, uciął przewody od starej sondy nie wykręcając jej z kolektora, a nową przykleił na tasmę do starej) dodatkowo pozostawiamy za sobą dużą chmurkę (tylko czasami, nie ma reguły czasem pod górkę a na płaskim nie, a czasem na plaskim dymi jak ikarus a pod góre nie ma po nas śladu). byłem już w 6 warsztatach i mam 7 pomysłów na to co może być tego przyczyną (ale nikt nie ma terminu by reanimowac moją fokę) i tu moje pytanie. Jak wy fordomniacy myślicie co może być przyczyną dodam że po podpieciu foki pod komputer nic a nic nie wykazuje. Jeden mechanik po krótkich oględzinach stwierdzil że mam uszkodzony intercooler
artandz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 07:19   #7
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: BRAK MOCY - sprawdzanie przyczyny krok po kroku MK2 1.6 TDCI 109KM

Co do dymienia, diessel dymi wtedy jak ma za duzoo paliwa wtrysniete do cylindra i za malo powietrza.
Ilosc paliwa sterujesz pedalem gazu, ale ilosc powietrza jest sterowana turbem .

Jak auto jedzie po plaskim, turbo tylko sie kreci, nie daje wielkiego doladowania, ale jak pod gore, gdy silnik ma ciezko, to turbo daje cala moc, duzo powietrza i wtedy u Ciebie nie dymi.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 17:59   #8
artandz
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-06-2019
Skąd: Jelenia góra
Model: Fucus Mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: BRAK MOCY - sprawdzanie przyczyny krok po kroku MK2 1.6 TDCI 109KM

Niby tak ale co z zasłoną dymną na plaskim czasem tez na plaskim jest jak za ikarusem. Czy mozliwe jest ze faktycznie intercooler by strzelil?
artandz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2019, 10:58   #9
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: BRAK MOCY - sprawdzanie przyczyny krok po kroku MK2 1.6 TDCI 109KM

Intercooler, to nic innego jak chlodnica ktora ochladza powietrze podawane przez turbine, aby wiecej go weszlo do silnika, i poprawilo spalanie.
Jak ma dziure, pekniety, lub przetarty, to wtedy mniej powietrza jest podawane do silnika, i staje sie slabszy, i jest dymienie.

Aby sprawdzic intercooler, trzeba wymontowac i woda lub powietrzem pod cisnieniem sprawdzic na szczelnosc.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 11:39   #10
Bartas84gtd
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 17-08-2019
Skąd: Charcice
Model: C Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: BRAK MOCY - sprawdzanie przyczyny krok po kroku MK2 1.6 TDCI 109KM

To i ja się dołączę mój C Max był cztery dni w warsztacie sprawdzony cały układ doładowania układ szczelny sprawdzony na nowych czujnikach i nadal turbina nie dmucha na wirniku turbiny jest duży luz czy to może być jedną z przyczyn
Bartas84gtd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.